Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2020, 22:23
Cytat: Kangie w Czerwiec 18, 2020, 22:13Maska! Opary rtęci są szkodliwe.
Są i gdyby się coś wydarzyło to rozniosą się po całym pokoju momentalnie.
Znaczy się trza słuchać w maseczce.....  ;)

Ja też chyba powinienem dziś tak słuchać..... Bo pomalowałem barierki od werandy....
I co zaciągnę się świeżym powietrzem to farba wybrzmiewa pierwsza w zapachu... 😛
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: miniabyr w Czerwiec 18, 2020, 22:12
Cytat: wiki w Czerwiec 18, 2020, 22:06
Cytat: miniabyr w Czerwiec 18, 2020, 22:04
Ale to jest rtęć ! I to nie są  przelewki . Strach jest .
Dlatego siedź daleko..... i słuchaj z przyjemnością...
Mówisz . Masz . Tak zrobię .
Ty tak na poważnie czy dla jaj?
Serio pytam.
To mniej więcej tak jakbyś dostawał ataku paniki jak zapomnisz kasku kiedy jedziesz rowerem po gazety.
Nie wiem jak Wy ale ja mam jeszcze plomby z tzw amalgamatu, używałem termometrów i barometrów rtęciowych i niejeden zbiłem.
I pokolenia przede mną również.
Więcej rtęci zaciągniesz z porcji łososia niż z tej lampy :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Zbiłem za dzieciaka termometr rtęciowy i bawiłem się w podział kuleczek.

vasa

Cytat: Kangie w Czerwiec 18, 2020, 23:28
Zbiłem za dzieciaka termometr rtęciowy i bawiłem się w podział kuleczek.
A jednak wieku słusznego dożyłeś i dzieci masz [emoji6]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Lampy na rtęci są w brzmieniu niezwykłe . Tak wiem powtarzam się . Wsadzone w monobloki robią mi dobrze  :P .
A teraz z innej beczki Od wczoraj na swiecie zapanował RSD czyli dzień dla kolekcjonera czarnych placków . Ja dopiero dziś wybieram się do pewnej warszawskiej kawiarni -sklepu aby zobaczyć co tam można znaleźć . Niestety wczoraj walczyłem z zalana klatką schodową . Kocham deszcz ale nie qrwa w ilości potopu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2020, 23:24Nie wiem jak Wy ale ja mam jeszcze plomby z tzw amalgamatu, używałem termometrów i barometrów rtęciowych i niejeden zbiłem.

No widzisz, Vasa? Skutki są katastrofalne. Wreszcie się wyjaśniło, dlaczego nie słyszysz kabli! ;D

A serio, ja też się pieruńsko boję takich zatruć. Do dziś z tego powodu waham się przed wymianą szmatkowych tweeterów w moich kolumnach na berylowe, choć zewsząd słyszę zapewnienia, że brzmią w takiej konfiguracji rewelacyjnie, zwłaszcza  że jakoby świetnie się zgrywają ze średniotonowcem zastosowanym w moich kolumnach. Po prostu boję się, że kiedyś stłukłbym kopułkę, a potem ten pył berylowy by się jakoś mógł dostać do płuc.

Zatrucia rtęcią kiedyś chyba doświadczyłem. Będąc w Japonii, zjadłem zupę z glonów. Reakcja, która nastąpiła jakiś czas potem, była tak błyskawiczna, że nie zdążyłem dobiec do pokoju hotelowego i ja, dorosły chłop, trochę pobrudziłem majtki. Potem zdrowotnie czułem się przez dłuższy czas trochę nieszczególnie. Z opisów pokrywało się z objawami zatrucia rtęcią :/
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Trochę się, niestety, ostatnio w moim życiu działo i nie miałem czasu na uważną lekturę forum, dlatego zabieram głos z dużym opóźnieniem - a propos DAC-ów, w kontekście testu Toppinga D90. Szczerze mówiąc, fakt, że przy graniu wprost z laptopa Topping D90 w ogóle zbliżył się do topowego Luxmana, uważam za jakiś cud i dowód na wysoką klasę tej konstrukcji.

Ja tam się na tym za bardzo nie znam, ale mądre ludzie w internetach piszą, że w takiej konfiguracji DAC nie ma szans zagrać na swoim docelowym poziomie. Specjalnie konstruuje się kompletne transporty plików (jak np USBridge Signature) - albo choćby wyspecjalizowane urządzenia klasy USB Interface (jak np. Gustard U16) - wpinane między źródło cyfrowe a DAC, by to wszystko razem dobrze grało. Sygnał idący wprost z laptopa jest bowiem "brudny", i zanim trafi do DAC-a, trzeba go "wyprać".
 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa



Cytat: Moriarty w Czerwiec 21, 2020, 09:55
Sygnał idący wprost z laptopa jest bowiem "brudny", i zanim trafi do DAC-a, trzeba go "wyprać".

Cytat: Moriarty w Czerwiec 21, 2020, 09:43
Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2020, 23:24Nie wiem jak Wy ale ja mam jeszcze plomby z tzw amalgamatu, używałem termometrów i barometrów rtęciowych i niejeden zbiłem.

No widzisz, Vasa? Skutki są katastrofalne. Wreszcie się wyjaśniło, dlaczego nie słyszysz kabli! ;D

Obydwie teorie mnie się bardzo podobają [emoji23]
Wymagają nieco dopracowania i usunięcia sprzeczności wewnętrznych ale 3mam [emoji110]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: Moriarty w Czerwiec 21, 2020, 09:55Sygnał idący wprost z laptopa jest bowiem "brudny"
Tylko że my z Lechem podczas zabawy tym DAC'm sygnał puszczaliśmy cyfrowy  z mojego Luxman'a . Przypomnę ,że plików nie udało nam sie porównać  bo nie mięliśmy tego samego w wersji plik i płyta.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

A widzisz, to najwyraźniej coś źle zrozumiałem przez to nadrabianie w pośpiechu forumowych zaległości. Jakoś mi się wydawało, że ktoś pisał o graniu plików z notebooka.

Ja mam Toppinga D70, który gra bardzo fajnie w porównaniu do DAC-a w odtwarzaczu CD, który teraz służy za transport, ale... ekhm.... to znacznie niższa kategoria cenowa niż Twój Luxman :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Chcieliśmy tek zrobić . Pliki miały być testowane a wyszło jak wyszło . Testowaliśmy dac'i . Jak może przeczytałeś wiele miesięcy temu był u mnie cały set DCS'a  i to dopiero było porównanie  plik  kontra to samo na cd lub sacd  Wszystko od tego samego wydawcy . Nie bylo tego dużo ,ale pokazało ,że na DCS dźwiek zbliżył się do przyjemności słuchania jaki jest z mojego odtwarzacza  lub daje inną jakość równie dobrą !. Ale to dowodzi ,że budżet musi byś naprawdę spory . O ilę się nie mylę to DCS który był u mnie kosztował ok 40.000 zł + DCS network bridge  jakieś 15000 zł .
Trochę dużo .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#5136
Najnowszy drut z KBL Sound . Zajefajny . Ja nie wiem jak on to robi ale jestem pod wrażeniem . 1,5 m Red Corona ! Ja mam wersję prototypową . Ta ze zdjęcia jest produkcyjną .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

Cytat: miniabyr w Czerwiec 27, 2020, 15:571,5 m Red Corona

Hmm. Odważna nazwa jak na czasy coronavirusa. W USA totalnie siadła sprzedaż piwa Corona podobno, przez niemądre skojarzenia, i choć przeciętny audiofil ma pewnie wyższe IQ od przeciętnego amerykańskiego piwosza, to jednak jakieś ryzyko podświadomych skojarzeń chyba jest.

Napisz, jak się ta zaraza sprawuje :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Z tą nazwą to takie skojarzeniowe podpinanie się pod Siltecha.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

No ale ten kabel powstał pod koniec 2018 roku. Skojarzenie przypadkowe .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#5140
Dostałem go na kilka dni . Jak sobie go osłucham i porównam do mojej wersji prototypowej to zdam relację . W wyglądzie jest też różnica . Prototyp jest cieńszy bo nie ma tak dużej "otuliny " zewnętrznej i brak jest tych aluminiowych stoperów (ładne są to trzeba przyznać )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#5141
Nie zapomniałem o napisaniu czegoś o kablach Red Corona ,ale sprawy związane z "robieniem" muzyki"  znów pojawiły się na moim horyzoncie . To skutkuje tym ,że w ogóle nie odpalam swojej audio elektrowni. Od ponad tygodnia intensywnie przygotowuje moje nowe miejsce związane z produkcją muzyczną . Qrna jak to obciachowo brzmi produkcja ! Ale mniejsza o nazewnictwo ,roboty mam sporo  i to zarowno tej porządkującej jak i podłączeniowej całego sprzętu . Koszmarem było upgradowenie oprogramowania . Jedna zmiana w moim DAW wymusiła aktualizacje wszystkiego co jest związane z nagrywaniem . Jeszcze sporo przede mną, bo wypakowanie i ustawienie  spakowanego  8 miesięcy temu "studia" bardzo pracochłonna . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

O kurde stuknęło mi ponad 500 000 tysi  wyświetleń  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Miniabyr, działaj, działaj i relacjonuj od innej strony dźwięki.... 🥃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Chwila przerwy i powrót do pracy . Powodem mojej irytacji był błąd który sam popełniłem wgrywają nie ten frimware do kontrolera . Straciłem trzy dni w poszukiwaniu przyczyny zamętu które ten błąd spowodował . Jedna je.ana literka i klops ,nic nie chciało działać jak powinno . Udało mi się to naprawić . Teraz tylko raki z preampami są do wniesienia i ...pierwszy etap będzie zakończony . Drugi to przeciągnięcie kabla wieloparowego (20 symetrycznych kanalów ) między budynkami i mogę nagrywać oddać się szaleństwu nagrywania . Ale to dopiero na jesieni .
Chyba mi bylo to potrzebne ,bo mam wstręt do "audiofilii" . Ta pogoń za najlepszym dźwiękiem bardzo mnie zmęczyła . Taki qrna zblazowany się zrobiłem  ;)
Herbatka, małe co nieco i mam tylko 400 Gb danych do ściągnięcia i zainstalowania. Nocy nie starczy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś  Lechu (Michał Flaga) zaprosił mnie na prezentacje systemu T+A i  polski stremer  . Było grubo że tak sie wyrażę . O wrażeniach napiszę niebawem ,bo meczy mnie teraz talent i w piwnicy robię dźwięki
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

cdn
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Ja zaraz też coś napiszę, pozwólcie tylko ochłonąć po spotkaniu z Pawłem....

wiki

A to wszystko za ile kilo złotych?
Chociaż chyba za mega?

Prezentujcie i piszcie o T+A, bardzo fajna firma, tylko z cenami pojechała wysoko... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

michał_flaga

#5149
dobra to na szybko... Paweł napisze wkrótce swoją impresję: uważam, że temat jest pasjonujący i godny zbadania. Nie ma tu jednoznacznych odpowiedzi, każda sytuacja jest inna, pliki są różne, mają różne pochodzenie i jakość. Aby je ocenić trzeba mieć solidny sprzęt, spróbować być obiektywnym i mieć trochę więcej niż "trochę czasu"... wymaga to także spokoju. 

Jeśli ktoś w Warszawie jutro, w piątek (24.07) ma czas, zapraszam do sklepu Hi-Ton na ul. Pańskiej 75, o 17.00. Będzie Piotr Albrechciński z firmy PERFECT CONNECTION i może nieco opowie o swoich przemyśleniach. Do tego pokaże streamer ORPHEUS. System T+A to:

- Zestawy głośnikowe Solitaire CWT 2000 SE
- Monofoniczne końcówki mocy M40 HV,
- Przetwornik cyfrowo-analogowy SD 3100 HV
- Odtwarzacz CD/SACD - PDT 3100 HV

w sumie ok. 600.000 zł (bez okablowania)