Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: Acoustic Lab w Październik 29, 2019, 22:43
Cytat: miniabyr w Październik 28, 2019, 16:33Na  to poszła płyta osb 1,2 mm
Chyba ten przecinek nie potrzebny, albo zwiększ jednostkę do centymetrów ;-)
Masz racje  powinno być 12mm .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

No trafić OSB 1.2mm raczej trudno jest  :D

miniabyr

A ja jutro mam roboczą wizytę u  naszego niezrzeszonego kolegi z okolic Łodzi  . Zabieramy moje monobloki i  kable aby podpiąć je pod takie same EV  Delta jak moje . Porównamy moje  monobloki Audio Note Empress na 2A3 do Carry Audio CDA 805 (chyba ten model monobloków ) . Relacja niebawem czyli CDN  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

A jaka to miejscowość, te okolice Łodzi?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Listopad 01, 2019, 22:58
A jaka to miejscowość, te okolice Łodzi?
A cholera wie ! Zawsze jak tam jadę to jestem pasażerem czyli mnie wiezą w gości -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Szkoda, szkoda... Bo ja też jestem z okolic Łodzi.
Tylko właśnie z której strony?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Listopad 01, 2019, 23:04
Szkoda, szkoda... Bo ja też jestem z okolic Łodzi.
Tylko właśnie z której strony?
Jak się jedzie to widać szpital Matki Polki .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Szpital to już w Łodzi...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Wróciłem właśnie od Sławka u którego porównywaliśmy   monobloki Cary Audio  CAD 805 ver Audio Note Empress . Trochę to trudne bo obie konstrukcje zrealizowane są na zupełnie innych lampach .Carry to 211 sterowane 300b(+6sn7) , a Audio Note to 2A3 sterowane 6sn7 . Ponadto Cary Audio jest znacznie wyżej wycenianym komponentem niż AN Empress . Ale pomijając te różnice to  odsłuch był niezwykle ciekawy dlatego że nie dał jednoznacznego werdyktu co zagrało "lepiej" . Grało inaczej ,przenosząc naszą uwagę na zupełnie inaczej rozkładane akcenty sceny ,barwy  i zaangażowania w sam odsłuch . Cary był bardziej wysycony ,z detalami pokazywało przestrzeń  ale przy tym był nieco ospały i aż za spokojny . AN grało twardziej i lepiej definiowało instrumenty akustyczne przybliżając je do słuchacza . Przypomnę ,że my ze Sławkiem mamy kolumny  Electro Voice Delta i takie same zwrotnice złożone z takich samych podzespołów . Róznica miedzy nami jest taka, że Sławek ma pre AN M5  a ja mam AN M3 . Jednak mój pre jest  upgradowany do lepszych kondensatorów Kaisei Non Polar oraz ma wszystkie rezystory AN tantalowe 2W. Sławka Pre ma za to inne transformatory  (lepsze) ,ale kondensatory bi-polarne oraz tantalowe 1W rezystory . No i różnimy się właśnie monoblokami . Dla mnie było to ciekawe słuchowisko i myślę ,że dla Sławka również . CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

No tak... piękna relacja....
Nigdy jeszcze nie słuchałem końcówki lampowej...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Listopad 02, 2019, 20:55Nigdy jeszcze nie słuchałem końcówki lampowej...
Wiki nic straconego . Zapraszam do siebie -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Po takich odsłuchach dwóch rożnych końcówek to chętnie bym poczytał trochę więcej o tych różnicach między nimi.
Sam się zastanawiam nad tym by się w przyszłości z jakąś końcówką lampową bliżej zapoznać. Może nawet na dłużej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: miniabyr w Listopad 03, 2019, 06:25
Cytat: wiki w Listopad 02, 2019, 20:55Nigdy jeszcze nie słuchałem końcówki lampowej...
Wiki nic straconego . Zapraszam do siebie -)
Miniabyr, dziękuję za zaproszenie...  :)
PW
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr


Zapewne coś jeszcze napiszę ,choć to nasze spotkanie było raczej zorganizowane dla Sławka . On bardzo chciał posłuchać jak przeniesienie prawie całego mojego systemu zagra w jego warunkach . Mamy te same kolumny ,takie same zwrotnice , podobne przedwzmacniacze tylko różne końcówki mocy oraz okablowanie. No i mamy rózną akustykę ! Mnie najbardziej zaskoczyła  róznica między końcówkami  ,chociaż  w tym wypadku raczej trzeba mówić ,że te róznice były niewielkie . Ja spodziewałem się przepaści na korzyść Cary Audio . Te różnice (pomijając uzycie innych lamp w naszych konstrukcjach ) oczywiście były ,ale to nie była przepaść między tymi urządzeniami a raczej krok w bok . Sławkowi bardzo odpowiada moje brzmienie i podejście do całej sprawy ,chciał zobaczyć czy przeniesienie większości systemu do niego przybliży go do tego . Bardzo ciekawe były efekty związane z kablami . Np.moje  głośnikowe Kimber  ks3033 i Sławka KBL Sound Quattro .   W systemie Sławka z końcówkami Cary Audio mój Kimber   nie zachęcał do słuchania ,ale wystarczyło podmienić końcówki na Audio Note i przyjemność słuchania wróciła . I taka sama sytuacje była kiedy  zamieniliśmy końcówki na moje i podłaczylismy   KBL  Quattro -też to się gryzło . Czyli nasz wybór biżuterii kablowej sprawdzał się najlepiej tak, jak został spasowany do konkretnego systemu . Posunęłiśmy się nawet do zastosowania w pre takich samych lamp .
Różnice jednak są bo nie mamy takiej samej akustyki. Ale  absolutnie wyczuwalny jest charakter  zarówno EV  Delta jak i pre Audio Note  . Bo to brzmienie ma swój charakter .
Może Sławek cos napisze ,ale to wiąże się z zarejestrowaniem Tu . Niestety nie wyczuwam chęci .

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Listopad 03, 2019, 14:14Zapewne coś jeszcze napiszę ,choć to nasze spotkanie było raczej zorganizowane dla Sławka.
Liczę na to Pawle bo to może być dla mnie wskazówką w ewentualnych przyszłych poszukiwaniach.
W sumie, że mi też nie przyszło do głowy pożyczyć od Ciebie tych końcówek w trakcie twojego remontu.
Kilka dni słuchania i wyciągnął bym zapewne z tego jakieś wnioski na przyszłość.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#4765
No szkoda że nie wpadłeś na ten pomysł wcześniej . Monobloki były do wzięcia na kilka dni . Piotr nic nie stoi  na przeszkodzie aby je do ciebie zawieźć .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawełku to kiedyś... przy okazji jak była by możliwość posłuchać je kilka dni to bym skorzystał. Na razie też finanse mnie blokują ale zaczynam się rozglądać w tym temacie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Dostałem trzy druty sygnałowe do osłuchania w tym jeden prototyp. Druty z  KBL Sound -Himalaya ; Red Eye  oraz prototyp. Niestety z powodu choroby nawet nie chce mi się słuchać muzyki i :( szukam tylko spokoju.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr


Po zapaleniu oskrzeli pozostało wspomnienie .  :( Teraz mogę sobie posłuchać tych drutów które przywlokłem do domu . Nie aby kupić ,bo ja już druty mam ale bardziej dla audio sportu. ;) Himalaya za pirdylion złotych - u mnie straszna kupa niezależnie od audio dziury w którą te kable   wetknąłem . Widocznie mam za słaby sprzęt (lubię takie teksty ) ! A na serio to niestety dźwiękowo było wręcz anorektycznie -wszystko płaskie ,skupione na średnicy  i z rachitycznym basem .Nie spodziewałem się takiego efektu szczególnie, że znam te druty w połączeniu z innymi klockami audio note  (pre + koncówka mocy ) i tam grzech było je zamieniać na coś innego . No cóż tak bywa , choć ostrzyłem sobie na te druty audio zmysły wyszło naprawdę blado  :(
Jutro wpinam Red Eye - chyba najbardziej znany model drutów Roberta .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#4769
Zmiana klimatu . Dość pieprzonych kabli . Wpadł do mnie nasz kolega Seblop z taśmą Chuck Berry " St. Louis to Liverpool  . Chuck to nie jest moja bajka ,ale to co usłyszałem wbiło mnie w fotel . Ludzie jaka odlotowa jakość !!!!! Brak słów aby oddać to, co słyszę !! Może Sebastian sam coś skrobnie i napiszę na temat tej taśmy ale powiem ,że aby mieć to na taśmie to z "master" który był nagrany z prędkością 70cm/s  Wojcek Czerny z Rogalowa Analogowego  zrobił kopię na 38cm/s  Tylko on z naszych znajomych posiada Telefunkena z taką prędkością . Ja odleciałem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Ten Telefunken to w guście jak stare dobre radiostacje rosyjskie...
Choć mnie osobiście się podoba...
Extra, że też dobrze gra...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Hej Wiki . Ten Telefunken M10 to najlepsza moja inwestycja w audio na której nie straciłem tylko zyskałem finansowo . Moja Helga jest boska nawet jak na Niemkę  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Listopad 22, 2019, 18:44Moja Helga jest boska nawet jak na Niemkę 
No właśnie, bo Niemki czasem grają jak Helgi... (nie piszę o szpulowcach, tylko ogólnie).
Dobrze, że to nie w tym przypadku....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A taką ciekawość mam... Ten hebelek pomiędzy przyciskami, to do czego jest?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Jak chcesz przewinąć taśmę to właśnie tym  hebelkiem wybierasz kierunek i prędkość- możesz szybciej lub wolniej .  Bardzo wygodne . Gdyby ktoś pytał ,to moja Helga jest z 65' .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !