Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Cytat: LampowY w Styczeń 23, 2019, 12:23Ciekawy jestem jakby 103R zagrała na moim 14,5 g ramieniu 
Wieszałeś V15 na tym ramieniu ?

malg

Cytat: wojtek41 w Styczeń 24, 2019, 21:56
Cytat: LampowY w Styczeń 23, 2019, 12:23Ciekawy jestem jakby 103R zagrała na moim 14,5 g ramieniu
Wieszałeś V15 na tym ramieniu ?

chodzi Ci oczywiści o szczurka
bo jest tez np pickering V15/AT-2 ::)

LampowY

Cytat: wojtek41 w Styczeń 24, 2019, 21:56Wieszałeś V15 na tym ramieniu ?
Nie. Mam nierozpakowanego NOSa i nie mam serca go rozdziewiczać  :)

LampowY

Ustawiłem dzisiaj 103R po bożemu i z należyta pieczołowitością.
Darek, qfa będziesz mnie musiał pługiem od niej oderwać  ;D
Okna, dźwi zamuruję i nie wpuszczę  >:D >:D >:D

Cza do jukiego zapukać ino teraz to z 1100-1200 wyjdzie i ryzyko hien vatoskich  >:(
Nie wiem czy dzisiaj opłaca się ciągnąc z HG...  :o

LampowY

Wkładeczce 103R najlepiej wychodzi granie na japońskich winylach 70-80 lata. Gra jak żadna inna.
Na współczesnych wypada odrobinę słabiej ale na starych japończykach... zjada Rohmanna  :o

malg

Cytat: LampowY w Styczeń 28, 2019, 18:14
Wkładeczce 103R najlepiej wychodzi granie na japońskich winylach 70-80 lata. Gra jak żadna inna.
Na współczesnych wypada odrobinę słabiej ale na starych japończykach... zjada Rohmanna  :o

to zamieniasz drugiego romana na 103-ke ? ;D
nie żebym był zainteresowany

LampowY

Nie, drugi Roman ma juz swoje przeznaczenie  ;)

Therion

Fajna wkładka fajna. Miałem 2 miesiące i sprzedałem. Ale tak mi siedziała w głowie, że po kolejnych 2 miesiącach ponownie ją kupiłem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Ps.

Dziś zrobiłem przewietrzenie wkładek, co oznacza, że każda z moich 4rech , odegrała tę samą stronę płyty. Grały w tle, ja w tym czasie coś grzebałem w lapku. Rozpoczął Denon 103R, przeszedł gładko. Po nim Rohmann Lisbona. I na ostatnim utworze charczenie. Fuck. Mycie igły, ponowny odsłuch - nadal źle. Drugi Rohmann - charczenie. ATOC9 lepiej, ale nadal charczy. Znowu Denon - no coś jest na rzeczy, ale nie jest źle, faktycznie mogłem nie zauważyć. Zmiana płyty na 100% umytą, ostatnie utwory - oba Rohmanny dobrze, Denon dobrze, AT dobrze.

Wniosek1. Pierwsza płyta do mycia (była "sklepowo" nowa)
Wniosek2. Denon 103R łyka wszystko jak pelikan, na brudnej płycie się nie zająknie. Kosztem szczegółów, ale ma skubaniutki tę cechę, że jest muzykalny i wybacza niedbalstwo użytkownika.

Fajna wkładka.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

Właśnie wymieniłem w ramieniu kawoszową 103R na swojego Rohmanna.
Hmmm... życie nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać...
Jeszcze dzisiaj rano sobie myślałem słuchając 103R - po kiego przepłacać.
Odpaliłem Romka i przypomniałem sobie po kiego przepłacać  :)
Chciałoby się mieć obie na dwóch bacikach ale cofnąć się z Rohmanna do 103R jednak nie da rady...

GregWatson

Biorąc pod uwagę ceny tych wkładek to trochę karkołomne porównanie, ze grają tak samo czy też podobnie. Można się spodziewać raczej że lepiej gra Romek ale skąd biorą się opinie czasem wręcz przeciwne - tu mnie raczej bardziej interesuje - co słyszą w dźwięku Romka, że niektórym się ona nie podoba?

U nas na forum raczej ciepło o niej słychać ale na innych to już bywa różnie, czy to tylko opinie przewrotowców?
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Tzn może za delikatnie napisałem...
Te wkładki dzieli przepaść, lata świetlne na korzyść oczywiście Ortofona i nie da się ich sprawiedliwie porównać.
Niemniej 103R jest wkładką fantastyczną i w kategorii przyjemności słuchania chyba nie do pobicia.
No ale coś za coś. Ortofon daje taką scenę, trójwymiar, separację że berety z głów dla producenta.

cdt

Bo 103R to wkładka na skołatane audiofilskie nervosy . Podłączasz i jesteś w szoku jak gra . Pozwal Ci odpocząć od poszukiwania ideału . Daje zadowolenie z muzyki . Nie trzeba jej trzymac na odzielnym ramieniu . Wystarczy raz na rok zrobić sobie odtrutkę od mega scen i separacji na korzyść przyjemności mulenia . Amen

LampowY

Taki muł to wcale z niej nie jest.
Elektrycznie wkładka jest doskonała. Ograniczeniem jest szlif.
Ciekawe jak grają egzemplarze z taką Shibatą np...  :o >:D

McGyver

Cytat: LampowY w Luty 10, 2019, 13:01Ciekawe jak grają egzemplarze z taką Shibatą np...  
Znaczy się skundlone masz na myśli?

LampowY

Tak.

Mam dwa Rohmanny. Jeden oryginał a drugi z Shibatą.
Gram na tym z Shibatą bo skurczybyk gra lepiej  :o

cdt

Cytat: LampowY w Luty 10, 2019, 13:01Ciekawe jak grają egzemplarze z taką Shibatą np...  
Zapewne lepiej :) . Osoby które mają z eliptykami czyli wersja D i SA twierdzą że to lepsze granie .

il cattivo

103LC w imadle.

vasa

Cytat: il cattivo w Sierpień 12, 2019, 22:23103LC w imadle.
I jak wrażenia?
18g do ramienia to już waga ciężka.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

il cattivo

Bardzo przyjemne, naturalne brzmienie. Jak sobie organy grają na przykład, to czuć ten kościelny pogłos, który w rzeczywistości nie tylko słychać, ale i czuć właśnie.

il cattivo

Jeszcze nie wszystko jest gotowe, bo wkładka wciąż za niska. Na razie gram na dwóch matach, muszę dorobić dystans.


vasa

Cytat: il cattivo w Sierpień 12, 2019, 23:13Jeszcze nie wszystko jest gotowe
Nigdy tego modelu nie słuchałem. Widzę że w stosunku do "normalnej" 103-ki ma znacznie niższy opór cewki i nieco niższe napięcie.
Jaki masz do niej preamp i jak ją obciążasz?

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

No to Pawle zaszalałeś! Gratuluję nowego nabytku. Tylko dystans ładnie wygładź żeby zadziory nie wystawały ;)

il cattivo

Łukasz, dziękuję. Do szaleństwa jednak jeszcze brakuje :P
Dystans będzie wycięty laserem z cienkiej sklejki lub czegoś w tym stylu. Nie bardzo mogę dokładać więcej masy, więc musi być lekki :)

Preamp dupy nie urywa, bo to Phono Box DS+, z wymienionym zasilaniem. Z tego też powodu mam do wyboru tylko dwa sensowne obciążenia, 100R oraz 1k. Teoretycznie bliżej prawdy powinno być 100R (czyli minimum katalogowe dla tej wkładki, choć z teorii to i tak poniżej rzeczywistego minimalnego obciążenia). W związku z tym bardziej mi się podoba, gdy gra obciążona 1k. Chyba nie zepsuję Denona w ten sposób?