Prośba o pomoc w zakupie radia lampowego

Zaczęty przez spalon, Styczeń 27, 2017, 18:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

spalon

Zamarzyło mi się do sypialni lampowe radio , chciał bym żeby w miarę dobrze wyglądało , no i żeby też dobrze i ciepło brzmiało ,  było by dobrze gdyby odbierało w paśmie współczesnego UKF .
Nie wiem jakich modeli szukać i czym się kierować ponieważ na aukcjach nie ma pełnych informacji na ten temat .

MAC

Cytat: spalon w Styczeń 27, 2017, 18:19było by dobrze gdyby odbierało w paśmie współczesnego UKF .

Nie jestem pewien czy jest to możliwe...

spalon

No właśnie ja się na tym nie znam a na aukcjach jest to nie dokońca wyjaśnione, przeważnie zapytany sprzedawca twierdzi że coś tam odbiera czasem nawet bardzo dobrze ale nie pamięta jakie stacje.

elem

Takie stare, lampowe, wielkie radio z magicznym okiem stało w biurze poprzedniego dystrybutora T+A w Bielsku. To był bardzo dobry dźwięk  :o  Na UKF oczywiście.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

spalon

No właśnie o coś takiego mi chodzi, a może jakaś marka model

elem

Zadzwonię jutro do nich, może jeszcze mają.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

spalon


frywolny trucht

Ten mój amplituner Maranzt-a  jest chyba z 78 roku i normalnie wszystko odbiera na UKF. Nie jest lampowy, ale zastanawiałem się nad- jemu współczesnym- Mc Intosh-em i ten był już na lampach. Nomos wołał za niego 2,5 koła. Może jeszcze mają. Tylko trzeba zabrać Maćka, żeby ich trochę pogonił z ceną ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Wejdź w niemieckiego ibeja z hasłem "röhrenradio".
Spory wybór.

elem

spalon, dzwoniłem, niestety poszło już w świat
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

spalon

Cytat: rudy-102 w Styczeń 28, 2017, 10:40
Wejdź w niemieckiego ibeja z hasłem "röhrenradio".
Spory wybór.
Ale tego tutaj jest , przeglądnę sobie , dziękuje

spalon

Cytat: elem w Styczeń 28, 2017, 10:52
spalon, dzwoniłem, niestety poszło już w świat

No trudno , ale oczywiście dziękuje
To radyjko to jest ten model o którym wspominałeś ?

spalon

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 28, 2017, 10:28
Ten mój amplituner Maranzt-a  jest chyba z 78 roku i normalnie wszystko odbiera na UKF. Nie jest lampowy, ale zastanawiałem się nad- jemu współczesnym- Mc Intosh-em i ten był już na lampach. Nomos wołał za niego 2,5 koła. Może jeszcze mają. Tylko trzeba zabrać Maćka, żeby ich trochę pogonił z ceną ;)
Ja to szukam czegoś w dużo niższej cenie , ma sobie ciepło mruczeć w sypialni - ale również dziękuję 

elem

Cytat: spalon w Styczeń 28, 2017, 14:12To radyjko to jest ten model o którym wspominałeś ?

Tak je zapamiętałem, ale nie mam 100% pewności.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

spalon

Już jest i sobie piękne mruczy  :)
Nie spodziewał się że zagra tak fajnie i to na wewnętrznej antenie