Menu główne

Strzelanki

Zaczęty przez dino, Październik 21, 2018, 23:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Żeby wiadomy dzień uczcić pojechałem dzisiaj rano zaproszony przez znajomych na strzelnice.
Hm - było ciekawie.
3 pistolety 9mm: Heckler&Koch, Glock i czeska CZ.
Czeski pistolet maszynowy Scorpion Evo 5.56
3 karabinki zaczynając od poczciwego Kałacha 7.62 przez Heckler&Koch MR223 5.56 i klona M15 Savage MSP15 5.56
Stary poczciwy KBKS i na deser strzelba Winchester SXP (pompka).

Z pistoletów "najłatwiejszy" był Glock.
Scorpion Evo - Czesi robią znakomitą broń. Jak bym był w jakimś gangu to ....  ;)
Z karabinków najbardziej zaawansowany technicznie był H&K tylko w tej wersji osprzętu ciężki.
Kałach to jednak miłe urządzonko. Z 25m dla mnie najlepszy. Z 50m H&K pokazał klasę ale pomagała optyka.
Na koniec łupnięcia z SXP i ..do domu  ;D ;D ;D

Hobby drogie i wymagające wszelkich upierdliwych zezwoleń. Amunicja to ok 1 PLN sztuka - dzisiaj poszło na osobę ok 150 szt.
Ale zabawa doskonała.
Jak tak popatrzyłem na to co ludzie maja w domu to ..można bez problemu zrobić niezła rozpierduchę.
Na szczęście właściciele wyglądali na takich. którym dano pozwolenia po solidnych badaniach.

dino

cd

vasa

Hmm...
Ja chyba jednak swój łuk wolę  :-\
Przekonuje mnie ten sport jak, nie przymierzając, polowanie.
W armii się już nastrzelałem. I wystarczy :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Ja to raczej traktuje jak fajną zabawę.
Połupać parę godzin z profesjonalnych zabawek i ..do domu.
Polowanie ? Fuj.
No chyba, że Antoni weźmie w kamasze to będę "ostrzelany".

tomekkk1

Strzelało się w wojsku i to nie mało - broń różna, na strzelnicach, utylizowało się przeterminowaną, na froncie. Zazdraszczam :)
Dzisiaj to tylko pistolet Air Soft, kuleczki BB i tarcze wydrukowane w sporej ilości - dla zabawy i w domu ;)

krzysiow122

Hej - bardzo fajny jest AR16 czyli cywilna wersja M16, no i bardzo przyjemnie strzela się z czarnoprochowców - polecam.
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

dino

Cytat: krzysiow122 w Październik 22, 2018, 10:41Hej - bardzo fajny jest AR16 czyli cywilna wersja M16, no i bardzo przyjemnie strzela się z czarnoprochowców - polecam.

Dziwne...nie miałeś na myśli AR15 ?
"The AR-16 is a prototype select-fire, gas operated battle rifle made by ArmaLite after the US Military adopted and bought the designs of the AR-15 and M16. The AR-16 was only manufactured in prototype form and was never put into production. The AR-16 was Eugene Stoner's last design for ArmaLite; he left the company soon afterwards. "

krzysiow122

Może i tak - nie mam z tym do czynienie an co dzień to pewnie coś pokręciłem.
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

dino

Savage to taka "lepsza" AR15. Mi się ni bardzo spodobała.