Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

A po cholerę wali we wzmacniacz?  :o

LampowY

Dobre pytanie.
Spytam  ;D

wiki

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 03, 2019, 20:52A po cholerę wali we wzmacniacz? 
Bo sprawdza czy mikrofonu je... 🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

Cytat: wiki w Kwiecień 03, 2019, 20:54
Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 03, 2019, 20:52A po cholerę wali we wzmacniacz?
Bo sprawdza czy mikrofonu je... 🙃

To po kija się dziwi ;D

frywolny trucht

Skopałem swój wzmak i nic. A co powinno być słychać? Radio Maryja?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino


vasa



Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 03, 2019, 21:03
Skopałem swój wzmak i nic.
Czyli cichy i martwy? Głosu nie daje?
Zabiłeś go ? [emoji1786]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Ma_ki

Witam wszystkich
Świetny wątek
W innych miejscach nawet nikt nie podważa takich teorii.
Osobiście nie wierzę w odróżnienie kabli. Chyba że jest ewidentne niedopasowanie impedancji we-wy.
pozdrawiam :)

vasa

I takie testy lubię :)
Zresztą, chyba wszyscy lubią takie testy :P
https://www.youtube.com/watch?v=cjbZSemcMvU
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ja zapytam tylko krótko, czy osoby słuchające tego sprzętu mogły najpierw świadomie posłuchać go w tych nie znanych sobie warunkach by poznać sygnaturę grania czy od razu ich posadzono i kazano zgadywać?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Maj 20, 2021, 08:16
Ja zapytam tylko krótko, czy osoby słuchające tego sprzętu mogły najpierw świadomie posłuchać go w tych nie znanych sobie warunkach by poznać sygnaturę grania czy od razu ich posadzono i kazano zgadywać?
Pewnie test był robiony "z marszu" ale i tak powinno być 80-20 na korzyść drogiej konfiguracji. To dlaczego było po 1/3 na A, B i Nie wiem?
Można dywagować ale taki wynik powinien dać do myślenia [emoji848]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Maj 20, 2021, 11:43Można dywagować ale taki wynik powinien dać do myślenia
Oczywiście powinien nad metodyką testu. To tak jak niektórzy przełączają coś w locie i to porównują.
Powodzenia, szczególnie jak zmiany są nieznaczne lub dotyczą tylko pewnych cech dźwięku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Ja muszę słuchać pół roku żeby wiedzieć jak gra i coś porównać z otwartymi oczami.

Ślepe testy są raczej dobrą zabawą niż naukowym doświadczeniem. Jestem ciekawy efektu porównania dwóch zasadniczo różnych fortepianów, czy też nie okazałoby się, że grają tak samo. Były kiedyś tak porównywane skrzypce, muzycy podobno nie byli w stanie ocenić, czy gra Stradivalius? To jest dopiero ciekawe. Skoro nie byli, to nie ma różnic, czy nie da się ich tak wychwycić?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369

Cytat: Pboczek w Maj 20, 2021, 13:36czy nie da się ich tak wychwycić?
Skoro na słuch ich nie wychwycili to po co dalej drążyć?

Piterski

Mam płytę CD na której grają ten sam utwór na rożnych fortepianach. Tak na szybko nie potrafiłem wyłapać tych cech charakterystycznych dla tych instrumentów. Mam vinyl ze skrzypcami tymi sławnymi z Cremony i tu już łatwiej jest niektóre odróżnić po barwie dźwięku.
Przypuszczam, że to jak ze sprzętem jak dłużej obcujesz to poznajesz lepiej jego sygnaturę i wtedy łatwiej jest wskazać, który gra. Przecież czasem dopiero bo dłuższym posiadaniu jakiegoś urządzenia coś nas zaczyna w dźwięku uwierać, na początku zazwyczaj zawsze jest zachwyt, potem tak jak pisał ziko369 raz jest dobrze, a czasem gra fatalnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

A ja wynik testu czytam tak że w obydwu przypadkach za źródło robiło CD a wzmocnienie zapewniały tranzystory o płaskiej charakterystyce i wystarczającej mocy napędzając te same kolumny.
W efekcie charakter poprawnie zasilanych kolumn przykrył ewentualne różnice w reszcie toru.
To pokazuje że kolumny są elementem dominującym w systemie a cała reszta ma je jedynie właściwie nakarmić. Ergo - wzmacniacze i CD są przereklamowane [emoji16]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369

E tam...dziwne...zmieniłem kolumny a charakter brzmienia dalej Jola narzuca...

vasa

Cytat: ziko369 w Maj 20, 2021, 14:33
E tam...dziwne...zmieniłem kolumny a charakter brzmienia dalej Jola narzuca...
Eee tam. Lampiak z harmonicznymi jak Himalaje to trudno się dziwić. Pytanie jak by było z neutralnym tranem?

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369

Przeca Mariusz końcówkę mam tranzystorową😇

Piterski

Cytat: vasa w Maj 20, 2021, 14:31To pokazuje że kolumny są elementem dominującym w systemie a cała reszta ma je jedynie właściwie nakarmić. Ergo - wzmacniacze i CD są przereklamowane
Gdybym nie porównywał wzmacniaczy i CD to mógłbym Ci przyznać racje. Szybciej chyba można do siebie zbliżyć dwa dobrze zrobione wzmacniacze niż źródła ale to kolumny są zawsze tym elementem determinującym dźwięk.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Maj 20, 2021, 15:29
Cytat: vasa w Maj 20, 2021, 14:31To pokazuje że kolumny są elementem dominującym w systemie a cała reszta ma je jedynie właściwie nakarmić. Ergo - wzmacniacze i CD są przereklamowane
Gdybym nie porównywał wzmacniaczy i CD to mógłbym Ci przyznać racje. Szybciej chyba można do siebie zbliżyć dwa dobrze zrobione wzmacniacze niż źródła ale to kolumny są zawsze tym elementem determinującym dźwięk.
W sumie się zgodziłeś [emoji41]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Cytat: Pboczek w Maj 20, 2021, 13:36Jestem ciekawy efektu porównania dwóch zasadniczo różnych fortepianów, czy też nie okazałoby się, że grają tak samo.

https://www.youtube.com/watch?v=T2GYYV8JSqM

Nawet tutaj wychwycisz różnice. W przypadku instrumentów różnice są bardzo duże, za równo pod kątem konstrukcji, mechanizmu, rozmiaru (sic!), regulacji, akustyki. Nawet te same Steinwaye potrafią być lepsze lub gorsze dla pianisty. Miałem w życiu do czynienia przynajmniej z setką instrumentów, więc wiem:)

Ja jestem wielkim zwolennikiem ślepych testów w audio. Oczywiście jeśli różnice są znikome to jest trudniej, bo czasem trzeba się osłuchać ze sprzętem, ale ja jestem zwolennikiem dużych kroków w audio. Np. różnica między moją starą końcówką w obecną była bardzo wyraźna, dwie półki różnicy. Obie tranzystory. Wtedy nie muszę sobie zawracać głowy, czy oby na pewno jest lepiej, czy mi się wydaje.



Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Maj 20, 2021, 17:53Ja jestem wielkim zwolennikiem ślepych testów w audio.
Ja mam tak samo . I nie widzę w ślepych testach niczego niezwykłego.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !