Hi-End zamienniki do 6N11 i 6Z4

Zaczęty przez Konrad, Wrzesień 13, 2022, 18:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Konrad

Panowie,

Uprzejmie proszę o opinie w sprawie Hi-End zamienników do lamp 6N11 i 6Z4, które są zainstalowane w źródłowym urządzeniu DAC mojego systemu audio.

Przyznam, że jest to chiński eksperyment, z którego jestem bardzo zadowolony, ale "zauważyłem", że lampy, które na tą chwilę są w nim zainstalowane, nawet przy braku sygnału cyfrowego, który ten DAC ma za zadanie konwertować na sygnał analogowy, przy podkręcaniu poziomu głośności, emitują wysoki pisk (zdaje się chodzi o zjawisko mikrofonowania). Zjawisko nie występuje, jeśli zamienię źródło na bezlampowy DAC w związku z czym wnioskuję, że nie jest to problem ze wzmacniaczem.

Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie co do niskoszumowych odpowiedników lamp 6N11 i 6Z4 przeznaczonych do sprzętu audio, które cechują się wysokim stosunkiem jakości do ceny.

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,
Konrad

wiki

Nie znam tych lamp zupełnie to nic nie polecę.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

christo

6N11 to zamiennik popularnej lampy E88CC/6922. Jest tego sporo zarówno z nowej produkcji jak i NOS. Ceny jak ceny. Tanio jakoś szczególnie nie jest. 6Z4 to zaś lampa prostownicza. Nie mam pojęcia do czego ona skoro prostowniki są na diodach. Zacząłbym od E88CC
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Konrad

Cytat: christo w Wrzesień 14, 2022, 08:19
6N11 to zamiennik popularnej lampy E88CC/6922. Jest tego sporo zarówno z nowej produkcji jak i NOS. Ceny jak ceny. Tanio jakoś szczególnie nie jest. 6Z4 to zaś lampa prostownicza. Nie mam pojęcia do czego ona skoro prostowniki są na diodach. Zacząłbym od E88CC

Ślicznie dziękuję! W takim razie już patrzę za poleconą przez Ciebie lampą E88CC.