Radio 3 żródła

Zaczęty przez jimmi, Styczeń 18, 2019, 23:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Czesto, a wlasciwie tylko slucham radio Trojka i tym razem szukam odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie odnosnie zrodel dzwiaku. Wiem, ze czesto sa Vinyle i zapewne z wkladka MC bo to tak brzmi jak na moje ucho. Cd tez jest, ale nie wiem jakie. Pewno sa i inne.

Jesli macie wiedze, a zapewne wielu ma to prosze o wpis.
pozdrawiam!
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

wiki

Ja słucham radia na takim cudzie... Kenwood KT-1100
Można się zdziwić....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

elem

Dawno temu na Myśliwieckiej widziałem szpulaki i gramiaki Mehlabora. CD też pewnie jakieś mieli ale już wtedy przynosiłem
tylko winyle :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Cytat: wiki w Styczeń 19, 2019, 00:05Ja słucham radia na takim cudzie... Kenwood KT-1100

kolega pytal, jakie zrodla sa w radiu, nie na czym sluchamy
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

merlin1973

Trojka wieczór płytowy  :o
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: elem w Styczeń 19, 2019, 00:11CD też pewnie jakieś mieli
Mieli :) od 1983.07.24 Prezentacja płyty kompaktowej i odtwarzacza laserowego; odtworzono fragmenty różnych płyt, m.in. Roxy Music - "Avalon"
Historyczna audycja, bez dwóch zdań. W niej Wojciech Mann wygłosił m.in. wiekopomne słowa (cytuję z pamięci): "Więc ja mogę posmarować tę płytę marmoladą, a potem wytrzeć, i ona będzie grała tak jak przedtem?"
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

Cytat: merlin1973 w Styczeń 19, 2019, 01:24"Więc ja mogę posmarować tę płytę marmoladą, a potem wytrzeć, i ona będzie grała tak jak przedtem?"
Ha ,ha cały Mann. Kurcze Trójka kiedyś to miała moc .Świetne audycje ,świetni prowadzący i dbałość o język polski (w wszystkich mediach ) . No i muzyka ! Własnie z radia . A teraz ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jimmi

Cytat: miniabyr w Styczeń 19, 2019, 06:43A teraz ?
Teraz tez dobrze graja, jest i Mann i Niedzwiedzki i mi to wystarczy. Gacek jest tez ok :)

merlin1973 debry cytat :P i dzieki za fotke

moon, wyreczyles mnie :)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

merlin1973

Jest jeszcze super audycja w Radio AFERA  :) w każdą niedziele od 22ej do 2ej  :) jest i muzyka z winyla  :o
Prowadzi ją Andrzej Masłowski z Poznania ten sam co ma sklepik z winylami na Taczaka. Fanatyk dobrej muzyki ale nie audiofil  :(
Staram się go zawsze odwiedzić.  >:D
A tak opisuję audycję -
Program Nawiedzone Studio jest programem informacyjno-muzycznym i może właśnie dlatego trochę więcej opowiadam o płytach i wykonawcach aniżeli inni prezenterzy stacji komercyjnych, którzy nie grają muzyki z własnych płyt, tylko z komputera.
Szanując słuchaczy Nawiedzonego Studia gram utwory tylko z oryginalnych i prywatnych płyt. Nigdy nie schodzę do poziomu MP3, masowych przegrywek - nie oszukuję Was moi mili. Jeżeli zdarzy się, że nie mam jeszcze oryginału, bo np. dostanę płytę PROMO, czy coś w tym rodzaju - mówię o tym. Nasza polska natura jest często zazdrosna i zawistna, czego wyrazem są odzewy takich ludzi - ale to ich problem! A zatem Nawiedzone Studio jest dla tych, którzy lubią tę muzykę, nie denerwuje ich moja osoba, sposób przekazywania subiektywnych ocen oraz faktów o wykonawcach, które są istotne w dobie małomówstwa, minimalizacji środków i przyspieszonego trybu życia.
Pozdrawiam S.CH.

jimmi

Cytat: merlin1973 w Styczeń 19, 2019, 11:00Radio AFERA

dzieki, juz jestem na ich stronie i lookam :)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

wiki

Cytat: moon w Styczeń 19, 2019, 01:18Cytat: wiki w Dzisiaj o 00:05
Ja słucham radia na takim cudzie... Kenwood KT-1100

kolega pytal, jakie zrodla sa w radiu, nie na czym sluchamy
I masz rację.
Nie wiem jak ja to wczoraj czytałem, że opacznie zrozumiałem. 😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GP412

Na Taczaka powiadasz ?? muszę się ruszyć z tego mojego lasu i tam kuknąć..ech ale te Mechlabory są piękne :)
mniam..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki