Najmniejsze z beovox ht 600

Zaczęty przez Mikut1982, Listopad 01, 2018, 17:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Nie szlifujemy bączkiem w ten sposób ponieważ możemy sobie narobić dziur.

Mikut1982

Szlifujemy w ten sposób.  Cały papier musi przylegać do płaszczyzny. Wtedy wszystko bedzie równe.

Mikut1982


Mikut1982

Zdzierajac cały stary fornir bedziemy mieli pewność że nowy bedzie trzymał w 100%

paul_67

Sztuczną okleinę chyba lepiej wziąć na ciepło niż zeszlifować? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Mikut1982

Tez można żelazkiem. Zejdzie ale zostanie stary klej który też lepiej zeszlifowac.  Wole wszystko zedrzeć.. Mieć pewność. Chodzi ci o ściąganie starego forniu tak.  Bo na kolumnach nie była sztuczna okleina tylko fornir drewniany.

Jakub

Sądząc po wielkości szlifierki, to te kolumny są faktycznie malutkie.

Mikut1982

Bardzo. Ale szlifierka tez nie mała.

paul_67

Cytat: Mikut1982 w Listopad 03, 2018, 14:09
Tez można żelazkiem. Zejdzie ale zostanie stary klej który też lepiej zeszlifowac.  Wole wszystko zedrzeć.. Mieć pewność. Chodzi ci o ściąganie starego forniu tak.  Bo na kolumnach nie była sztuczna okleina tylko fornir drewniany.
W moim przypadku jest sztuczna okleina, winylowa czy jak to zwą.

Mikut1982

Z taką raz mialem problem.. Przykleiłem na nią fornir.  Zresztą pisałem już o tym.. Chcesz dać fornir na to.  Spróbuj na ciepło może zejdzie. 

paul_67

Nie nakleję na to.Będę zdzierał.

Mikut1982

A tak poza tematem.. Dzis miałem gościa... Zapraszałem  na odsłuch i sie zjawił.. Posluchalismy troche dwóch zestawów , 4 par kolumn. Ze szpulaka bo narazie nic innego niemam. Ale szpulki nagrane z super cd i vinyla.  Poprosiłem go by zabrał cd i przywiózł bez problemu. Naprawdę wporzadku GOŚĆ. Cd zaskoczył mnie pozytywnie pod zestawem. Nastepny zakup cd.. Bo z czegoś na szpulke musze nagrywać.  Nic wieczorem zaczynam powoli kłaść fornir.

Mikut1982

Zobacz żelazkiem, może akurat zejdzie. Tylko nie trzymaj zelazka za dlugo bo sie okleina będzie topić.  Przypomniało mi sie że przy philipsach 22 rh 426 z tylu kolumny była sztuczna okleina.  Też ja zdzierałem...  I wlasnie troche na gorąca.. Podwarzyłem jeden narożnik, potem. Już poszło... Ale lekko też nie było.

Mikut1982

O ile pamietam ja tą okleine to opalarką grzałem.

paul_67

Też tak myślałem.Powoli przymierzam się do tej roboty, ale muszę wypatrzyć jakiś fajny fornir.

Mikut1982

I tu robi sie problem..  Wszystko na all....   Na zdjeciach wyglada inaczej niż w realu.  Dlatego z jednej firmy zamówiłem 9 próbek forniru.  Koszt próbek z wysyłką 23zl  pomalowałem próbki i wybrałem własciwy.

paul_67

Jest jak piszesz.Jak sam zrobisz fotkę to też inaczej wygląda jak w realu.Nieraz wychodzą jakieś przebarwienia, nie wspominając o innym odcieniu...

Mikut1982

Dokladnie.  Wybierz z firmy na all.  Chyba nazywa sie californiatrading... Zle napisalem ale niewazne.   Wybierz fornir jaki ci sie podoba, pare wzorów.  To niewielki koszt.. Pomaluj próbki i wybierz najlepszy.  Mają dużo wzorów.. Wpisz na all   okleina fornir.  Tyle że modyfikowany... Naturalny jest gorszy w obróbce domowym sposobem..  Ale i tak fornir na starym. Sprzecie typu kolumny, radio.  Jest dużo ładniejszy niż nowy.  Takiego już nie dostaniesz.  Bo z biegiem lat drewno staje sie piekniejsze.. I tego nie przeskoczysz.

Mikut1982

I lecimy. Do tego będzie potrzebny. :

Mikut1982


Mikut1982

Wałek do rozprowadzania kleju.

Mikut1982

I wałek do dociskania forniru.

Mikut1982


Mikut1982

Nanosimy klej wałeczkiem, wtedy klej jest równo rozprowadzony.

Mikut1982

To samo robimy z fornirem.