Gramofon do 15 tysięcy.

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 07, 2019, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Cytat: frywolny trucht w Październik 09, 2019, 20:35
Z mojego punktu widzenia byłoby to dziwne zdarzenie.


Z marketingowego nie  ;D
Usłyszałbyś tak cudowną opowieść, że nawet chłopaki w salonie Harley Davidson by pękli z zazdrosci.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Widziałem i słyszałem ten gramofon dwa lata temu na AS i to nie było złe granie.
Posiedziałem u Panów chwilę sam na sam z tym sprzętem. Jedynie co mi się nie podobało to ten akryl.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

I tu jest problem. Miałem okazję dwa razy u nich być w ramach imprezy ( rok po roku?) i gaci nie zerwało. Oczywiście nie wiem czy to wina napędu, czy reszty toru.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: Piterski w Październik 09, 2019, 21:34Jedynie co mi się nie podobało to ten akryl.
Ależ to się musi sakramencko elektryzować i kurzyć :o
A wymieść ten kurz ze wszystkich zakamarków to też robota jak mycie szyb na wieżowcu :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Cytat: frywolny trucht w Październik 09, 2019, 21:38
I tu jest problem. Miałem okazję dwa razy u nich być w ramach imprezy ( rok po roku?) i gaci nie zerwało. Oczywiście nie wiem czy to wina napędu, czy reszty toru.

Fakt. Na AS grało to średnio, ale już się przyzwyczaiłem, ze tam rzadko co gra dobrze.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Trzeba przyznać że gramofony Pana Sikory robią wrażenie.
Dobre wrażenie :)
Kiedyś to były tylko masywne klocki żelaza, teraz to już precjoza.
Masa+elektronika sterująca+ramiona Kuzmy = to co koty lubią najbardziej :)
Tylko te ceny  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GP412

#81
 :) :) :) Świetnie umiejscowiony silnik napędowy  :) :) :) widać doświadczenie konstruktora ekhm.."wycinacza CNC"..
I te porażające dane techniczne.. ;) ;) To "musi" być "hajend"  8) 8)

Masa całkowita [kg]: 28
Masa talerza [kg]: 4
Materiał talerza: derlin
Materiały: aluminium,inox,żeliwo
Typ łożyska: odwrócone z kulką ceramiczną
Silnik [szt.]: 1 DC
Pasek napędu: gumowy
Prędkość [obr/min]: 33; 45
Maksymalna liczba ramion: 1
Podstawa ramienia: tak
Docisk: opcjonalnie
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Piterski

Marek Dyba, trochę tych gramofonów przerzucił i co by nie mówić to dźwiękowo te konstrukcje robią wrażenie.
No ale to jego opinia dla mnie wiarygodna bo parę razy u niego byłem i słuchałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Cytat: GP412 w Październik 10, 2019, 15:33Świetnie umiejscowiony silnik napędowy    
Fakt, nie jest to wzór ergonomii. Paluszek może zaciągnąć pasek i osłona BHP przydałaby się.

1500. post. Merytoryki brak, sorry ;)

cdt

Za taki worek pieniędzy każdy ma prawo przyczepić się o umiejscowienie tego silnika . Co nie zmienia że pokój Sikory to zawsze jeden z najlepszych pokoi na AVS .
Ja nadal zostaje przy Transrotorze . Jakość i renoma za rozsądną cenę .
https://www.ebay.com/itm/TRANSROTOR-FATBOB-80-REFERENCE-TURNTABLE-TMD-SME-14-Tonearm-MC-CART-SATIN/183944934595?hash=item2ad3f8f4c3:g:CfQAAOSwKGRdeyKP

vasa



Cytat: GP412 w Październik 10, 2019, 15:33
:) :) :) Świetnie umiejscowiony silnik napędowy  :) :) :) widać doświadczenie konstruktora ekhm.."wycinacza CNC"..
I te porażające dane techniczne.. ;) ;) To "musi" być "hajend"  8) 8)
Sikory warto najpierw posłuchać a dopiero potem się nabijać bo wyjdziesz jak Gliński na Tokarczuk [emoji41]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GP412

#86
Musi się taki Zontek (i wielu innych producentów np. Micro Seiki) pewnie nie znać że dał silnik w zupełnie innym miejscu  ;) ;)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

vasa

Cytat: GP412 w Październik 10, 2019, 20:16Musi się taki Zontek (i wielu innych producentów np. Micro Seiki) pewnie nie znać że dał silnik w zupełnie innym miejscu
Oczywiście nie jest możliwe że jest kilka sposobów na właściwą lokalizację silnika ? :o
Słuchałem zarówno Zontka jak i Sikory. Osobiście (sorry Miniabyr) wybrałbym Sikorę.

Ale co ja tam wiem. Nawet kabli nie słyszę :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Przecież nie chodzi tyle o jego umiejscowienie co ekranowanie i izolowanie od drgań.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Cytat: vasa w Październik 10, 2019, 20:41Oczywiście nie jest możliwe że jest kilka sposobów na właściwą lokalizację silnika ?
Oczywiście,że tak, ale umiejscowienie silnika pod ramieniem jest najgorszym wyborem, pomijając problemy eksploatacyjne.

frywolny trucht

#90
To AVS może być bardzo ciekawe. Tyle trudnych pytań do zadania. Panowie od Muarah, jesteście inżyniery, gdzie są dane techniczne i dlaczego złożony przez inżynierów zestaw gra tak średnio rok w rok? Panie Sikora, a dlaczego silnik stoi w najgorszym, możliwym miejscu i nie można go nawet przesunąć?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: paul_67 w Październik 10, 2019, 21:01umiejscowienie silnika pod ramieniem jest najgorszym wyborem, pomijając problemy eksploatacyjne.
I prawdopodobnie dlatego większość ludzi, ba - nawet większość maniaków analogu, nie kupuje gramofonów Sikory.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Cytat: vasa w Październik 10, 2019, 21:08I prawdopodobnie dlatego większość ludzi, ba - nawet większość maniaków analogu, nie kupuje gramofonów Sikory.
Większą prawdopodobnością jest aspekt finansowy.

frywolny trucht

Cytat: cdt w Październik 10, 2019, 19:59Za taki worek pieniędzy

To jest pewien problem. Na zapytanie o napęd plus ramię otrzymuję propozycje za ok. 40 koła i czuję się jak wioskowy głupek. Ewentualnie jakieś bieda podstawowe modele bez danych technicznych, nowinek, oryginalnych rozwiązań marek kooltowych, gdzie producent dopiero zaczyna się rozkręcać z cenami. Czyli 15 koła to nadal koopa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 10, 2019, 21:16otrzymuję propozycje za ok. 40 koła i czuję się jak wioskowy głupek
Bo to są propozycje dla wioskowych głupków.
Człowiek rozsądny, znający się na rzeczy i znający swoje preferencje kupuje sprzęt używany za rozsądną kasę, ewentualnie uzupełniając nowymi elementami. (Patrz - GregWatson :) )
A wioskowe bulą :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Ja tam wioskowy jestem a jedyne co bym zrobił to dokupienie nowego ramienia. ;)

cdt

Cytat: frywolny trucht w Październik 10, 2019, 21:16To jest pewien problem.
No ale Ty już przecież wybrałeś . My sobie tylko dywagujemy czekając aż się pochwalisz PJ z wyświetlaczem

Piterski

Cytat: rudy-102 w Październik 10, 2019, 22:02
Ja tam wioskowy jestem a jedyne co bym zrobił to dokupienie nowego ramienia. ;)
Pisz do Pawła Zontka bo mam wypuścić w pewną ilość ramion przeznaczonych do AdFontesa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: rudy-102 w Październik 10, 2019, 22:02
Ja tam wioskowy jestem a jedyne co bym zrobił to dokupienie nowego ramienia. ;)
O!
Tego się nie spodziewałem.
A jakiej maszyny używasz?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102