Kolumny oparte o głośniki szerokopasmowe

Zaczęty przez vasa, Listopad 13, 2014, 23:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 26, 2014, 21:40Najpierw chyba bez?
Ten wariant jest zawsze najbardziej kuszący. Lepiej robić nic niż coś :)
Nauczyłem się tego od mojego jamnika.

Ale, jak znam życie, to w końcu jednak trzeba będzie coś zrobić. Tylko z czego i jak?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No i zgodnie z wieloletnią tradycją PAN STOLARZ poinformował mnie że ponieważ wczoraj miał katar to termin zostaje przesunięty o tydzień  :'(

Swoją drogą to oni (fachowcy) posługują się jakąś nielinearną wersją czasu  ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Listopad 27, 2014, 15:11
No i zgodnie z wieloletnią tradycją PAN STOLARZ poinformował mnie że ponieważ wczoraj miał katar to termin zostaje przesunięty o tydzień  :'(

Swoją drogą to oni (fachowcy) posługują się jakąś nielinearną wersją czasu  ???
....mógł powiedzieć że katar i to trwa 7 dni ,a tak tylko tydzień....trzeba widzieć światełko w tunelu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


vasa

Dzięki Frywolny.
Świetna podpowiedź. Na razie tylko zerknąłem na telefonie ale będę studiował [emoji106]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Jak to w audio często bywa odpowiedzi jednoznacznej brak.
A odsłuchowo się autorowi badań podobało coś innego niż powinno patrząc na wykresy.
Chyba pierwsza rada, żeby robić "nic" była słuszna  ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Warto zostawić sobie na początku możliwość łatwego otwierania pudeł. Same wygłuszenia drogie nie są. Parę prób na własne uszy i wyjdzie w tym pomieszczeniu co i jak. Pomyślałem, że może taką skarpetę jak Vandersteiny założyć? Będą piękne i praktyczne w rozbiórce :)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#33
Odpaliłem
Dźwięk wydają.
Niskie są [emoji3]

Już wiem że damskie wokale też są  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

Widzę, że Dajana przesłoniła Galuppiego. Da się słuchać opery? To jest jakieś wyzwanie dla głośników. Bo to i solo i chór i orkiestra. I męsko-żeńsko.

A w ogóle to gratuluję zapału do pracy :)

ps. Do wytłumień to podobno najlepsza mata  do wygłuszania samochodów(taki zielony wojłok). Trochę podobne do numeru 1 Frywolnego. Kupiłem tego swego czasu  całą pakę i niestety leży nie użyta. Skończyło się na wymianie okablowania w kolumnach, a na zabawę w wygłuszanie niskotonowców zabrakło niestety zapału :( Kiedyś wrócę do tematu.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Na razie pełnowymiarowej opery jeszcze nie zapuściłem.
Ale zestaw arii w wykonaniu Frederiki von Stade był rewelacyjny.
Getz czaruje jak zwykle, ale jemu to głośniczek w telefonie wystarczy.
Nie chcę zapeszyć ale jak na razie to najlepsze szerokopasmowe granie jakie miałem (chociaż słyszałem lepsze)
Niech popracują kilka dni to będzie można coś więcej powiedzieć.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: jajacek1410 w Grudzień 04, 2014, 22:13Kupiłem tego swego czasu  całą pakę i niestety leży nie użyta.
A może byś się z częścią rozstał bez żalu?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

I Saudek na ścianie...
Ale jaltowy motyw, są mocniejsze: https://www.google.pl/search?q=saudek&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4dOAVPqBIcf4ywOx94CIDQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1600&bih=732

1. Jak to się dzieje,że te winyle nie zjeżdżajo?
2. Konstrukcja nie ma żadnych cokołów? Tak ma być?
3. Jak się ma dźwięk do wydawanego przez Tannoyki?

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2014, 22:39Jak się ma dźwięk do wydawanego przez Tannoyki?
to są M2 ? kiedyś miałem z 10 lat temu, grały wyśmienicie , bas niski.
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2014, 22:29I Saudek na ścianie...
Chapeau bas! Frywolny.
Myślałem że ta wiedza już umarła.
Co do mocniejszych motywów to już zaczynają zatrącać o turpizm :-/
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2014, 22:391. Jak to się dzieje,że te winyle nie zjeżdżajo?
Bo przyklejone som. Taka tapetka. Niedrogo. Arkusz mi podpowiedział :)
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2014, 22:392. Konstrukcja nie ma żadnych cokołów? Tak ma być?
Ras są a raz nie ma. (Piszę o zdjęciach i rysunkach) Doszedłem do wniosku że podłoga może mi jeszcze o ciut decybela niskie podbić. Ale jak się będzie odbywać mierzenie to sprawdzę czy na cokoliku nie będzie lepiej.
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2014, 22:39Jak się ma dźwięk do wydawanego przez Tannoyki?
Tannoyki przeszły własnie do rezerwy :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

Cytat: merlin1973 w Grudzień 04, 2014, 22:45grały wyśmienicie , bas niski.
Też kocham moje Tannoye. Ale Stirlingi :)
M-dwójka to zabawka i stąd kolubryny.
Cytat: jajacek1410 w Grudzień 04, 2014, 22:49Niech leży  Kiedyś wykorzystam.
Dzięki za linki.
Plan jest taki:
1. Wygrzać
2. Pomierzyć
3. Wygłuszyć
4. Pomierzyć
5. Zdecydować co dalej
6. Znaleźć jakąś lampkę do tego
7. Zacząć kombinować "Co by tu .... ?"

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: vasa w Grudzień 04, 2014, 22:48Tannoyki przeszły własnie do rezerwy

Czyli w zasadzie będziemy mieli na forum pierwszą porządną konstrukcję DIY do zakurzonego nieco działu :)


vasa

Cytat: jajacek1410 w Grudzień 04, 2014, 22:13Da się słuchać opery?
Zapuściłem "Mirelle" Gounoda.
Jak najbardziej da się słuchać :)
Nie można szaleć z poziomem dźwięku ale przy normalnym natężeniu nic się nie gotuje.
Kurde, damskie wokale naprawdę brzmią dobrze. Lampka needed.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht


vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2014, 23:59Powiem ci, że zazdroszczę imprezy.
Miło to przeczytać :)
Twoja Pani wygląda na osobę wyrozumiałą. Może byś posprzątał w końcu w piwnicy  :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Może na wiosnę, jak już da się spać na dworze.

frywolny trucht

Ja to sobie wyobrażam (może naiwnie), że stworzysz z tego jakąś atrakcyjną całość, że będzie można przyjść na gotowe (wymiary, pomiary, schematy, łącznie z telefonem do stolarza i Twoim groźnym głosem, który powoduje, że ten przestaje mieć katar), by móc podjąć szybką decyzję- Teraz :)

Ja wstaję któregoś pięknego dnia, zapewne w maju. Patrzę na prognozę długoterminową. Brak przymrozków. Teraz!

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 05, 2014, 00:31Twoim groźnym głosem
Przecież ja mam bardzo łagodnie brzmiący niski głos o charakterystycznej barwie. Mnie, to się nawet wróble nie boją.
A co do specyfikacji z dołączonym telefonem to do maja damy radę, na myszy i odsłuch też można przyjechać :)

Ale moje tranzystorowe radyjko ewidentnie się nie wyrabia. Tak coś mi się widzi że jakieś maleństwo na EL84 byłoby w sam raz.
O, znalazłem 

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

axolotl

Ma ktos z obecnych na forum doswiadczenie z kolumna oparta na sonido 200 A ?
Zaintereowal mnie ten przetwornik ze wzgledu na prostote zaaplikowania go w kolumnie oraz brak zwotnicy. Ciekwi mnie czy potrafi uderzyc basem i sub bedzie zbedny.