Mój system analogowy

Zaczęty przez stary audiofil, Luty 08, 2015, 18:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

stary audiofil

Wiecie,ze swój pierwszy gramiak kupiłem w 1979 roku za pierwsza pensję i mam go do tej pory i jest na chodzie
To Fryderyk z najlepszymi wkładkami w/g NIEJAKIEGO EXCELA!!.....tzn. mf-100 i mf102.
W 1983 roku byłem zmuszony sprzedac swoje swietne rockowe płyty zorane bezbłednie tymi wkladkami.
Poszło do Łodzi wtedy ponad 350 tytułów i sporo kasy za nie dostałem-pewnie musiałbym ze trzy lata
pracować.Mialem i zodiaka i drugiego Emanuela z głosnikami i z wbudowanym pre phono-ten sprzęt to dopiero
orał płyty dość głeboko.........jakieś 25-30 odtworzeń i płyta do kosza tzn.na Wolumen szła i sie o nią bili.
To były czasy,ale cóz byt kształtuje swiadomość-wiem to od zaprzyjaznionej ze mna kiedyś takiej pani)

Czasy teraz inne,ale tych palantów paltonowatych jeszcze człowiek czasem spotyka na swej drodze.
Ale co tam siusiaczek mu w pupeńkę.

Przejdę teraz do meritum
Mój obecny system analogowy nawet nieżle se czasem pogrywa.składałem go dość mozolnie i żmudnie i
jestem prawie kontent.Fot na razie nie bedzie bo ich nie ma-na razie tylko opis.
Gra to w pomieszczeniu 16 metrow kwadratowych w pokoju ze skosem-na tej scianie stoją tez kolumny.
Gramiak to vpi classic 3
wkładka lyra etna,w rezerwie lyra skala
jest tez stolik i platformy pod monobloki.
kondycjoner to shunyata hydra v-ray
monobloki to push-pull na 2a3-tzn. 6b4g cztery lampy na kanał o mocy 35 wat-na wejściu ecc82-teraz
hytron z czarna anoda,a sterujace to el84 czyli 6QB5 rca-świetne lampy-monobloki to Abraxas.
Poprzednio były telefunkeny tu i tu ale u mnie grały słabo i nie chce juz zadnego telefunkena-nawet darmo!
Mocy to Sylwanie z czarna anodą z zielonymi napismi z lat pięćdziesiatych..........były do wczoraj.
Juz tak od pazdziernika słychac było jak się coś dzieje niekiedy z dzwiekiem nie tak-i te Sylwanie po
prostu juz sie wyjarały..........teraz trza ich na allegro))
Wsadziłem tez Sylwanie,ale z białymi napisami te sa ciut pózniejsze,ale doszły juz po 2 godzinach
grania do pewnego poziomu zniknela chropowatość wokali i pokazala sie wreszcie góra jakas tam........
teraz pre to taki wytwór z oddzielnym zasilaniem na czterech ecc88-amperex bugle boy z
desymetryzacja na trafach lundahla-to jedyny egzemplarz jest zrobiony u mnie.
Posiada dacta na 24 kroki bardzo płynna regulacje posiada.
Podobnie jest z pre phono jedyne takie jest u mnie-to Abraxas z oddzielnym zasilaniem .
W sekcji zasilania siedzi prostownik 6x5 rca,oraz lampa stabilizator 6n7s.
Natomiast samo pre to 6 sztuk pojedynczych triod ruskich 6s3p-zamiennik to ec88-tylko inne pinowanie.
To mocne ruskie militarne lampy o zywotności ponad 10000 godzin.
te 6 lamp to 2 od wzmocnienia,a 2 od mm,i 2 od mc.
teraz kolumny to 2.5 drogi na ss revelatorach-układ dappolito w połączeniu z linią transmisyjną,a tak
pokrótce to angielskie 27 letnie tdl-rtl3 z których została tylko obudowa.
TDLKI wazyły 16 kilo a te 29 kilo-czyli wpakowałem tam 13 kilo hajenda)
Całość spięta transparentem reference-zasilające i kabel phono.
Natomiast głośnikowy jak i konekty tzn. rca i xlr-to transparenty xl z dedykacja do lampy.
W torze jest więc 26 lamp i niech tu Slajuś nie pierdzieli ,ze lampa to be)
Aha jest jeszcze myjka vpi typhoon..........a w rezerwie knosti i fryderyk.
I tak słucham se tych winyli.mam ich tak ze 400-bo kupuje to co lubię ew. jakies okazje.
Dziś nabylem 8 maxi-singli Marilliona z Fishem na 45 obrotow.
Jak przyjechałem z Wolumenu-to w obroty wzięla mnie zona)........takich nie ma zaden gramiak jeszcze.
Na razie wystarczy.........prosze chwalcie krytykujcie,a i tak Excelowi Fryderyka nie sprzedam!!
pozdr.


frywolny trucht


stary audiofil

Cóż ja mam powiedzieć i napisać teraz?
Gdybym był teraz na urlopie na równiku to nawet bym tu nie zaglądał.
To jest forum typowo audiofilskie i mnie osobiście to nie interesuje z kim dana osoba jest na wakacjach
albo jakie alkohole spozywa,a mysle tez ,że pisze będąc nietrzeżwym.
Najpierw to powinien ogarnąć swójego bloga i swój smietnik w audio,ponieważ to dzieki niemu
wątek został skasowany praktycznie.
Widząc go na Wolumenie stwierdził ,że mnie zaprosi tylko mu jeszcze equalizera brakuje na bas.
Żadnej wizyty nie będzie,ani piatego podejścia bo zamykam wątek.

ps.
Elberoth czasem wiedział co pisze nazywając niektórych wiejskimi głupkami.
Zukzukzuk ma duzo racji w tym co pisze a mi jest najzwyczajniej przykro .
Niektórzy uwazający sie za znawców i audiofili nie mają pojęcia o audio=powinni pasać krowy.

Frywolny
Naprawdę chciałem konstruktywnie porozmawiać...z niektórymi się po prostu nie da.

stary audiofil

Otwieram ponownie mój watek.
Wczoraj słuchaliśmy u mnie do dziś do 2 w nocy.
Spotkanie było bardzo udane-wypróbowaliśmy monobloki na diabełkach nie grane z trzy miesiące i
preamp luxmana lampowy lc 88 na lampach ecc82 i ecc83 .........niegrany ponad rok
Zalożyliśmy ecc82 d-getter długa anoda mullarda i ecc83 też z długa anoda amperex bugle boy.
Grzało się na początku samo pre z dwie godziny,po włączeniu w system było nie powiem tak sobie.
Dopiero po godzinie grania zaczęło naprawdę grać dobrze,a potem już tylko bardzo dobrze.
Poproszę kolegów o foty wnętrza w/w pre.

masza

Piotrek, podpięliście Phasty pod te wielki szafy czy co innego było grane?

stary audiofil

Byliśmy na górze,a kiedys phasty podłączyłem pod te szafy,ale za krótko,aby cos konkretnego napisać.
W każdym razie szafy pociagnęły bez problemu.
Wczoraj jak to się rozegrało to daj bozia zdrowie.
Mówię do chłopaków co ja za to kupię tzn za 10000 chyba tylko jajona.
Pięknie ,ze mi te v-capy kupiłeś do niego.........tylko jakoś gram na nich niewiele-chyba za mało.
Wczoraj takie miałem wrażenie,zresztą nie tylko ja,ze lepiej zagrały od 2a3,ale tam lampy mocy nówki.
Tu musiało dać o sobie znać te pre Luxmana-bez pilota za 3000 ma alpsa potężnego.
Jednym słowem diabły jak moje powinny kosztować tak ze 30000 minimum-będąc odnosnikiem
do tzw. wypasow czyli hajendow opylanych po salunach audio.

masza

Bo to dobre monobloki są tylko najgorzej jak ktoś bez głowy zacznie je poprawiać jakimiś Audynami i Mundorfami w torze sygnału.

stary audiofil

W tym naszym rodzimym audio to większość stanowią zapaleńce i napaleńce.
Wśród nich mamy największy też odsetek głucholcy.
Audiofilstwo nie te od czapy polegające przede wszystkim na kupnie drogiego sprzętu i nastepnie
szpanerce jest na porządku dziennym.
Największe wartości soniczne w składaniu systemów w swoich domach osiągają pasjonaci-tacy jak my.
Bo nie jest sztuką wydać wielkie sumy i potem się ślinić......należy samemu szukać i słuchać też u innych.
Daje to wymierne efekty soniczne a także zadowolenie.
Oczywiście wydanie pewnych kwot pieniędzy jest nieuniknione

neomammut

Luxman CL-88 - kawał preampu, chyba sobie zmienię koncepcję i zacznę zbierać na Luxmana :D Swoją drogą, też kawał historii stoi za tą firmą...

masza


neomammut

Ja bym powiedział, że cicha woda... :)

Masza, jak się czujesz?

masza

Jakbym wpadł pod pociąg :(

jamówię

A te lampki dżej dżeja to optymalne?pytam bo nie spotkałem dobrych lamp od pana Jurco 8)

plastik1989

Cytat: jamówię w Luty 16, 2015, 06:34
A te lampki dżej dżeja to optymalne?pytam bo nie spotkałem dobrych lamp od pana Jurco 8)
A to nie są poglądowe zdjęcia z neta?
.

jamówię

Cytat: plastik1989 w Luty 16, 2015, 10:56
Cytat: jamówię w Luty 16, 2015, 06:34
A te lampki dżej dżeja to optymalne?pytam bo nie spotkałem dobrych lamp od pana Jurco 8)
A to nie są poglądowe zdjęcia z neta?


Nie wiem...

neomammut

Gdybyście czytali uważnie wpis Piotra, to byście wiedzieli, że lampki były wymieniane... :) Zdjęcia z neta, bo moje z komórki to słabiuśkie wyszły :)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


stary audiofil

#16
Ta szafeczka troszkę przechodzona tak jakby...........po prababci jakoś....albo ze śmietnika ona.
Jednak myślę,ze wszyscy są pod wrażeniem śmietnika a chyba stąd wzięta ta szafeczka była.
Teraz będzie już tylko lepiej i może jakieś fotki się psztryknie.
Mogę już se psztrykać,bo nie będzie chyba już mnie teraz nikt chciał raz w ucho raz w nos psztryknąć.
Myślę tez ,że dość pochopnie naprawdę wartościowe wpisy wylądowały na śmietniku.
Napisałem takie info nie dlatego żebym nie miał co pisać konkretnego w temacie wątku.

prym

Pietrek a co tobie aparat się popsuł,że psztryknąć nie dajesz rady?Takie cacka(zdjęcia) to powinny wisieć na forumie.

neomammut


kangie

Cytat: sly30 w Marzec 10, 2015, 16:45
Mój system na tranzystorach oparty na lampach bije na głowę każdy system analogowy, bo analog to utopia i nie ma przyszłości. Tyle w temacie. Pozdr.
Focal Utopia :)

Drizzt


stary audiofil

Cytat: drizzt w Marzec 10, 2015, 17:14
wypad leszczu
[/quote

Nie żaden tam leszczu,bo sly 30 to gruba ryba jest. ;D ;D ;D
Po za tym witaj Svartu. 8)

Drizzt

Sorki ale nie mogłem się powstrzymać. Wiedziałem, że to nie prawdziwy slaj ale tak właśnie frywolny zalecił witać trolli na forum :)

stary audiofil

Zacznę znowu tu pisać,bo chciałem swój system wkleić a jeden z moderatorow zachowal sie niemalże
tak jak ten co nosi pączki ;D....to było zachowanie nie fair i niemoralne i niehonorowe-takie dziecinne wprost