Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 18:30
Nie ma porównania pomiędzy budowniczym mostu, jego architektem a twórca Muzyki, obrazów (malarstwo/foto) . To są różne tematy. Kwestią jest dystrybucja geniuszu ;)
Gdyby tylko geniusz był chroniony takim prawem to byłoby to martwe prawo[emoji14]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Listopad 15, 2017, 18:41


Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 18:30
Nie ma porównania pomiędzy budowniczym mostu, jego architektem a twórca Muzyki, obrazów (malarstwo/foto) . To są różne tematy. Kwestią jest dystrybucja geniuszu ;)
Gdyby tylko geniusz był chroniony takim prawem to byłoby to martwe prawo[emoji14]

[emoji377]🥃
Geniusz nie jest chroniony. Jest odpowiednio dozowany.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ależ to jest koncert, z kapci wyrywa... Jakość znakomita :)

https://www.youtube.com/watch?v=bOvLe_hnepQ
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Znalazłem koncert taki zajebistego żywego. Dotąd królowali tutaj ci już dawno zakopani ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ri1NYHof6Lc

Żona mówi, że woli ten poniżej. OK, ale tak od połowy zaczyna się coś dziać ;)

https://www.youtube.com/watch?v=0sbw8cfkY6Y
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Ja przerzucam sie ostatnio ECM-ami
   Peakcock - Tangents
   Obara  - Unloved
   Potter - The dreamer is the dream
   Balke - Warp
   Wasilewski - Sprak of live

moon

kolejna doskonalosc z Instant Classic, premiera na dniach, winyl niedlugo preorder

https://www.youtube.com/watch?v=EONOwvZjQN8&feature=youtu.be
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

dzieki temu, ze ktos wrzucil w ogloszeniach bootleg, dowiedzialem sie, ze istnieje taki zapis Black Widow

https://www.youtube.com/watch?v=9dtpvowQa5E
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

To jest na DVD dołączonym do specjalnego wydania Sacrifice (2CD+DVD)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Miło się Was czyta jednak wole posłuchać dobrej muzyki ;)

https://www.youtube.com/watch?v=eQ2MQ--38ec
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

U mnie Obara z ECM. Słucham jej od 2 tygodni,świetna.

gratefullde

Cytat: Michał w Listopad 25, 2017, 18:41
U mnie Obara z ECM. Słucham jej od 2 tygodni,świetna.

Kapitalna płyta, Echoes mnie rozwaliło całkiem :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Dzisiaj mi się napatoczyło coś takiego. Myślałem, że to jakieś antyczne, a to 2013 r.  :o


malg

Cytat: gratefullde w Listopad 25, 2017, 18:43
Cytat: Michał w Listopad 25, 2017, 18:41
U mnie Obara z ECM. Słucham jej od 2 tygodni,świetna.

Kapitalna płyta, Echoes mnie rozwaliło całkiem :)
Mnie też, pisałem o tym chyba w wątku "Tylko Jazz"
Jak byście porównali Obarę do ostatniego Wasilewskiego z ECM "Spark of live" ?

gratefullde

Cytat: malg w Listopad 25, 2017, 19:43
Cytat: gratefullde w Listopad 25, 2017, 18:43
Cytat: Michał w Listopad 25, 2017, 18:41
U mnie Obara z ECM. Słucham jej od 2 tygodni,świetna.

Kapitalna płyta, Echoes mnie rozwaliło całkiem :)
Mnie też, pisałem o tym chyba w wątku "Tylko Jazz"
Jak byście porównali Obarę do ostatniego Wasilewskiego z ECM "Spark of live" ?
Ja lubię obie płyty :) Ale bliżej mi obecnie do Obary :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Ostatnia płyta Wasilewski Trio to lipa niestety. Do tego dochodzi tragiczna,jak na ECM realizacja. Jan Erik nie może być wszędzie a jak odejdzie to w ogóle kaplica.

Michał

Kolejny raz słuchm sobie tego najnowszego Brahema,łazi za mną ta płyta. Nie jest to jakieś arcydzieło ale wkurwiony jestem na maxa. Spaprana realizacja,jak to w Avatar,no i oczywiście bez ręki Jana Erika,wiec bez polotu. Ciężko,duszno...ech dobrze,że chociaż muzyka jakoś się broni. Jak to gra na winylu,który w sklepie kosztuje jakieś idiotyczno irracjonalne pieniądze?

gratefullde

Świetna płyta czeskiego barda, polecam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

Rolling Stones - "On Air"

No, wreszcie się to ukazało po 20 latach zapowiedzi i setkach bootlegów z tym materiałem z występów dla BBC. Świetnie się tego słucha, nie gorzej niż podobnych płyt Beatlesów, i stanowi to świetny tandem z ostatnim studyjnym albumem Stonesów z bluesowymi coverami. Tu też są prawie same covery, no i sama młodość i świeżość!

Drizzt

Cytat: Michał w Listopad 25, 2017, 20:51
Ostatnia płyta Wasilewski Trio to lipa niestety. Do tego dochodzi tragiczna,jak na ECM realizacja. Jan Erik nie może być wszędzie a jak odejdzie to w ogóle kaplica.

Ostatnia jest lipna, nie tylko pod względem jakości nagrania, moja ulubiona to nadal "January" ale oddałem Alanowi w prezencie na Audio Show i muszę teraz nabyć nowy egzemplarz :)

malg

Przesłuchałem 1LP - coś fantastycznego,
choć nie za bardzo lubię rap, hi-hop, elektronikę.... i te nowoczesne granie
to na tej płycie w połączeniu z jazzem, soulem, funkiem oraz utworami Komedy wcale mi to nie przeszkadzało, a nawet wręcz przeciwnie

Dopiero W sobotę drugi LP kłade na talerz, będzie się działo.

moon

bylem na koncercie w S1, wiele sobie obiecywalem, ze to Komeda itp., troche sie niestety zawiodlem, dobrze, ze plyty wczesniej nie kupilem;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał

Cytat: drizzt w Grudzień 07, 2017, 22:27
Cytat: Michał w Listopad 25, 2017, 20:51
Ostatnia płyta Wasilewski Trio to lipa niestety. Do tego dochodzi tragiczna,jak na ECM realizacja. Jan Erik nie może być wszędzie a jak odejdzie to w ogóle kaplica.

Ostatnia jest lipna, nie tylko pod względem jakości nagrania, moja ulubiona to nadal "January" ale oddałem Alanowi w prezencie na Audio Show i muszę teraz nabyć nowy egzemplarz :)


Dla mnie najlepszy jest ich debiut dla ECM.

Drizzt

Cytat: Michał w Grudzień 08, 2017, 12:37
Dla mnie najlepszy jest ich debiut dla ECM.

Też jest świetny. Ale lubię właściwie wszystko oprócz właśnie tej ostatniej. Faithful to też niezła płyta. January miałem z autografem Wasilewskiego, trzeba będzie się postarać o następny :)