AU/RA G7E z ramieniem tangencjalnym L2S -premiera 1997 rok.

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 26, 2014, 14:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zaczynam wątek o kolejnej nietuzinkowej maszynie, której gwiazda tak szybko jak zabłysła- zgasła.
Zapraszam do dzielenia się materiałami, doświadczeniami na temat tego modelu, producenta.

[uzupełnienie zdjęć]

ne5532

Witam po dłuższej przerwie. Na początek oficjalny prospekt producenta.

ne5532


ne5532



ne5532

Nota polskiego dystrybutora:

ne5532

Ówczesny cennik. Uwaga: Dystrybutor zakończył swoją aktywność przeszło 10 lat temu!

vasa

Naście lat temu miałem okazję słuchać tego gramofonu wraz z firmowym preampem i bardzo mi się to wówczas podobało. Kilka lat później chciałem go nawet nabyć ale, mi się nie udało.
Właściciel egzemplarza którego słuchałem był średnio zadowolony z gramofonu. Opowiadał o problemach z ustawieniem (jeszcze nie było w użyciu słowa "kalibracja" w odniesienia do gramiaka), z problemami wywoływanymi przez kurz itp. Natomiast obydwaj byliśmy zachwyceni preampem AuRy. Był/jest lepszy niż wiele innych markowych phono pre.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

"Elastyczny filtr umieszczony za wkładką..."  , ktoś coś więcej opowie, co tam montowali ?

Była regulacja VTA?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Zadziwiające, że tak współczesny sprzęt, którym się nawet trochę podniecałem kiedyś, tak po prostu znikł.
Głupiego filmiku na jutubie nie potrafię wygrzebać :(

ne5532

Na zdjęciu znajduje się ramię od gramofonu G6N, które jest bardzo podobne do flagowego modelu. W każdym bądź razie, także w nim występuje ów elastyczny łącznik. Widać go jako "zgrubienie" na płaskowniku między wózkiem a mocowaniem wkładki (dwa otwory o rozstawie 1/2 cala).

elem

Noo, zgrubienie widać. Ale jak to wycisza średnie częstotliwości odpowiedzialne za szumy i trzaski ?

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe