Fotografia

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 16, 2017, 19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Dokładnie. W tłoku ujdą  ;D ;) ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Body K5 kupione. Do tego Pentax SMC DA 50-200 mm f/4-5.6 ED WR.  :)

dino

I pierwsza fotka - tak na szybciocha.

vasa

Nie chciała się rozebrać[emoji28]?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Kurcze ten DD-40 jest taki ładny :-*, powinienem go był sobie zostawić tylko ta kasa  :-\
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: vasa w Styczeń 17, 2019, 22:27Nie chciała się rozebrać?
Zrobiłem kilka fotek i ...matko jedyna ile kurzu na gramiaku. A że już jeden cantilever poszedł się .. przy odkurzaniu to założyłem osłonkę. I zapomniałem zdjąć.
Obiektyw zoomowy i bez makro tak, że trudno o dobre ujęcie.

dino

Pierwsze fotki z dzikolandu

McGyver

#332
Cytat: dino w Styczeń 13, 2019, 23:01Body K5 kupione. Do tego Pentax SMC DA 50-200 mm f/4-5.6 ED WR. 
Też mam K5. Świetna puszka. Przedtem miałem K20D. W sumie to nadal go mam (w domu) bo oddałem dwunastoletniej córce.
Tylko patrzeć aż zacznie mi podbierać słoiki   ::)
Polecam słoik Sigma DC 18-50/f=2,8 EX Macro. Kapitalne szkło.
Będę sprzedawał kilka słoików do Pentaxa gdybyś był zainteresowany.
Będę też sprzedawał puszkę Konica Minolta Dynax 7D i wszystko co mam do systemu Minolta/Sony.

McGyver

Cytat: dino w Styczeń 17, 2019, 23:09Zrobiłem kilka fotek i ...matko jedyna ile kurzu na gramiaku.
;D ;D ;D
Wychodzi jak dobrą puszką jest K5  ;)

dino

Na razie jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy po przyjeździe.

axolotl

A ja polece ze swojej strony manuala ze stykami do pentaxa.

Cosmicar zoom 1:4 35-70mm

To jedyny sloik ktory trzymam oprocz 18-55.

Ostre do bolu.


McGyver

Z manualnych słoików już nic nie mam, natomiast zostało mi jeszcze kilka full frame AF do analogu. Ale zbyt dużo tego nagromadziłem i muszę część wyprzedać.

GregWatson

Cytat: Piterski w Styczeń 17, 2019, 22:52Kurcze ten DD-40 jest taki ładny :-*, powinienem go był sobie zostawić tylko ta kasa  :-\

a jeszcze jak trafi się na ładny fornir to nie mebel to jest dzieło sztuki. Podobnie z BL-91 i RX-2000. Podoba mi się tradycyjny wygląd gramofonu i takie czasem można fotki spotkać w necie nawet jeśli na pokładzie MF-ka wisi.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Mnie też się DD40 z wyglądu podoba niesamowicie, tym bardziej że MA505 jest po prostu prześliczne.

dino

Wróciłem i oglądam fotki z K5. Cześć super (głównie portrety) natomiast krajobrazy momentami na brzegach mało ostre.
Ustawianie ostrości miałem na punkt. Światła było sporo bo dzikloland więc jechałem głównie na programie z priorytetem przysłony.
Musze potestowac w wersji z ustawianiem ostrości na klika punktów.

McGyver

Środek ostry a brzegi nie bardzo, to zdecydowanie nie jest wina puszki, tylko słoika.

dino

Kupiłem pierwszy lepszy na alle, żeby się pobawić. Pentax SMC 50-200 DA.
Docelowo raczej poszukam czegoś lepszego.
Trzeba płacić frycowe jak sie zaczyna zabawę z nowymi gratami  ;)

dino

tu jakby lepiej

LampowY

#343
A na jakiej przysłonie były robione?
AF ustawiony byl centralnie czy wielopunktowo?

dino

Przysłony starałem się trzymać wysoko, chyba ze chciałem portretowo zamglić tło. AF był ustawiony centralnie i chyba to był problem.
Uczę się dopiero ustawień bo zabawka ma ich pierdylion.

dino

 :D

LampowY

Cytat: dino w Luty 09, 2019, 23:23AF był ustawiony centralnie i chyba to był problem.
Tak właśnie myślałem.
A do portretów z pięknym bokehem to nie ultrazoom. Jakaś stałka... 50 czy lepiej 85mm  ::)

dino

Audiofilskie "obrazy"

tomekkk1

Fajne, głębokie intencje ;)

dino

Cytat: LampowY w Luty 09, 2019, 23:26A do portretów z pięknym bokehem to nie ultrazoom. Jakaś stałka... 50 czy lepiej 85mm  ::)
Akurat portrety wychodzą bardzo ładnie (nie wklejam bo priv)