Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

A to nie jest przypadkiem kabel sieciowy? PW to u nich znaczy chyba Power Wire.

traumeel

Chodzi mi właśnie o sieciówkę.

rudy-102

Cytat: traumeel w Marzec 07, 2018, 19:03
Dziś dojechał do mnie Yarbo 9000 i przyznam szczerze, że zamącił mi w głowie.
Jak go podłączyć do wtyków? Która przewód jest który? Widzę tylko czarny i zielony.
(Kwestię żyły spływowej już mamy wyjaśnioną).

https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-9000PW/605
To w sumie od Ciebie zależy jak podłączysz, ale powiedzmy że można to zrobić tak: czarny - L, zielony - N, ten który idzie wężykiem to uziemienie.

traumeel

Cytat: rudy-102 w Marzec 07, 2018, 21:04
To w sumie od Ciebie zależy jak podłączysz, ale powiedzmy że można to zrobić tak: czarny - L, zielony - N, ten który idzie wężykiem to uziemienie.
Czarny - L, a zielony - N. To wiem.
Mam rozumieć, że cienki przewód biegnący spiralnie to PE? Byłem przekonany, że to żyła spływowa którą łączę z przewodem PE.
Jeśli cienki przewód, to PE to łączę go z oboma wtykami. Jeśli byłaby to żyła spływowa to tylko z wtykiem Schuko.

Ciemny jestem jak tabaka w rogu. Jak żyć?

Melepeta

Ten co idzie po zewnętrznej wężykiem, to nie może być żyła spływowa. Nie jest połączony z ekranem. Ja dałbym go na PE. A ekran też podłączył do PE, ale tylko od strony ściany.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Cytat: Melepeta w Marzec 07, 2018, 21:50Nie jest połączony z ekranem. Ja dałbym go na PE. A ekran też podłączył do PE, ale tylko od strony ściany.
Też tak myślę.

traumeel

Cytat: Melepeta w Marzec 07, 2018, 21:50A ekran też podłączył do PE, ale tylko od strony ściany.
Zbliżamy się do prawdy...

Czy żeby PE połączyć z ekranem wystarczy że zewrę PE (np. przez odpowiednie zdjęcie izolacji) z miedzianym oplotem okrywającym ekran?

McGyver

Cytat: traumeel w Marzec 07, 2018, 22:00Zbliżamy się do prawdy...
... aczkolwiek zawsze należy pamiętać o tym że nie ma prawdy absolutnej

malg

Cytat: rudy-102 w Marzec 07, 2018, 21:57
Cytat: Melepeta w Marzec 07, 2018, 21:50Nie jest połączony z ekranem. Ja dałbym go na PE. A ekran też podłączył do PE, ale tylko od strony ściany.
Też tak myślę.
pierwszy raz słyszę o sieciówce kierunkowej,..... ale może mało słyszałem

Przecież taki ekran podłączony z jednej strony to będzie niezła antena,
a przy zasilaniu to nieżle powinna fale długie odbierać ;D

ekran i wężyk podłączył bym z obu stron

rudy-102

Cytat: malg w Marzec 07, 2018, 23:38pierwszy raz słyszę o sieciówce kierunkowej,..... ale może mało słyszałem
Kilka lat temu na niemieckim forum była dyskusja na ten temat i wniosek z tego był, że takie połączenie jest najlepsze. Od tamtego czasu robię sobie moje kable według tego przepisu i jestem bardzo zadowolony.

traumeel

Dzięki radom i dokładnej instrukcji Dawida - rudy-102, bez najmniejszych kłopotów zlepiłem swoją pierwszą w życiu sieciówkę.
Żyję, z klocków iskry i dym nie poszły, a muzyka płynie, a więc chyba źle nie jest.

Dawid - jeszcze raz dzięki!
Pozostałym Kolegom, którzy mnie oświecali, również ukłon.

LampowY

Nosze się z zamiarem wymiany sieciówek ale uzależniam to od tego czy będą chętni na moje YARBO SP-1100PW?
Chcę sprzedać kable w metrowych odcinkach z czarnym oplotem bez konfekcji.
Połowa ceny nowego czyli 150zł za metrowy odcinek. Czy ktoś by reflektował za jakieś 3-4 tygodnie?
Miałbym 8-9 takich odcinków. Są chyba tez i dłuższe ale nie jestem na 100% pewny.

traumeel

Ja byłbym chętny na 1,5 m.
Jeśli 1,5 niemożliwe, to 2 m.

moon

kawalek potrzebowalbym, wiec moze  bym zgarnal z 1 lub 1.5m
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Nie mam pewności czy robiłem sobie takie długie (1,5m).
Jutro posprawdzam. Na pewno jest kilka jedno metrowych.

moon

do dogadania, zalezy czy mi sie 1m dobrze wygnie, 1.5 jeszcze jako tako sie zgial:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Tak, to są trudne kable do zginania/układania.
Głównie dlatego chce je wymienić.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

LampowY

Dziękuję za odzew i deklaracje.
W takim razie wprowadzam swój plan w życie.

McGyver

Mnie wystarczy odcinek ~120cm, może być w ogóle goły. Jeżeli się taki znajdzie, to poproszę do koszyka.

konrado77

Dopisz mnie także do listy - 1 szt.

LampowY

Pierwszy 1m odcinek jest już dostępny.
Następne będą dopiero jak mi nowy drut przyleci.

A wygląda to tak:

cdt

To ja też bym się pisał na metra . Wpadnę z Niną po odbiór , Simone  ;D  w mono  :o

gratefullde

Cytat: LampowY w Listopad 21, 2018, 14:12jak mi nowy drut przyleci

Upatrzyłeś sobie jakąś anakondę AVS ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Na AVS byłem tylko w jednym pąkoju a tam nawet nie paczałem co się szlaja po wykładzinie  :o
Nic nowego. Mam jeden odcinek w domu, który doskonale robi swoja robotę i jest wystarczająco giętki żeby mi gniazd ze sprzętu nie wyrwać  ;D