PHILIPS GP 400 MK II

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 28, 2014, 13:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Budżetowa wkładka z końca lat 70-tych, o charakterystycznej barwie dźwięku, wysokie body wymusi albo weryfikacje VTA w ramieniu ( jeśli ramię posiada regulację wysokości), lub odchudzanie maty na talerzu w celu uzyskania prawidłowego VTA.
Igły są ciągle w sprzedaży.

Nasz test Philipsa w wątku: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=387.0 gdzie można znaleźć zdjęcia wkładki, schemat podłączenia, także pobrać próbki dźwiękowe i porównać jak to się ma do innych testowanych w tamtym wątku wkładek gramofonowych.
Przykładowe zdjęcie z testu. Pokazuje jak wysoki jest Philips:



Dane techniczne:


muda44

Czy po tych zdjęciach można ocenić stan igły ?
Wkładka to GP-401MK2


frywolny trucht

Że jest czysta, niezardzewiała i chyba sferyk.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Cytat: muda44 w Grudzień 26, 2018, 12:41
Czy po tych zdjęciach można ocenić stan igły ?
Wkładka to GP-401MK2



Wygląda na nie zużytą, ale przy tym powiększeniu to 100% pewności nikt nie da ;)

muda44

Mogłem lepsiejszy mikroskop kupić :)

Na pierwszej fotce widać że od wąskiego paska na rancie odbija się światło tak jakby boki były bardziej wysunięte - eliptyk ?

frywolny trucht

Od przodu i z boku wygląda, że wyznacza ten sam trójkąt. Z boku powinien mieć mniejszą podstawę.  No i w  aukcji sprzedaży wbiłeś aukcję sprzedawcy, a on zapodał symbol D 65? Wrzuciłem w googla i zaczęło mi pokazywać, że to sferyk. Ale wygląda, że oryginał. Na pewno zagra lepiej niż wamatowy epileptyk.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 26, 2018, 15:39
Od przodu i z boku wygląda, że wyznacza ten sam trójkąt. Z boku powinien mieć mniejszą podstawę.  No i w  aukcji sprzedaży wbiłeś aukcję sprzedawcy, a on zapodał symbol D 65? Wrzuciłem w googla i zaczęło mi pokazywać, że to sferyk. Ale wygląda, że oryginał. Na pewno zagra lepiej niż wamatowy epileptyk.

Gra , ma konkretny bas ale słabo z rozdzielczością , brak powietrza i całość nieco przytępiona .
Dać jej czas , szukać innej igły czy odpuścić ?
W tym samy miejscu Nagaoka MP-110 ( przebieg 17h ) ma ciut mniej basu , cała jest gładka w brzmieniu ale i bardziej wyrafinowana w całym paśmie .
AT 440 MLA ma z nich najwięcej góry , najlepszą rozdzielczość w całym paśmie ale najbardziej odchudzony dół i ciut więcej wyższej średnicy .
AT wyłapuje najmniej " trzasków "ale wyrafinowaniem ustępuje MP-110 .

frywolny trucht

Filipek- ogólnie rzecz biorąc- gra skrajami. Powinien dudnić i cykać. Takie V na korektorze graficznym. Igły eliptyczne Thakkera i Wamatu ( to samo źródło), powodują, że te skraje są najbardziej uwypuklone. Oryginalny eliptyk gra równiej, zaczyna się pojawiać średnica. Żywe, witalne granie. Zamiennik JICO stara się "odchamić" wkładkę :)

Siła, dynamika i podkreślone skraje pasm preferują wkładkę do niektórych rodzajów muzyki. Jest fun. Nie ma prawdy przekazu, jednakże- słuchasz DM, na co ci prawdziwe brzmienie? Słuchasz Slayera? To samo.

W twoim przypadku 401 Mk2 powinna mieć eliptyka, ale chyba ktoś podmienił na sferyka z 400 Mk2
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

#8
Bas nie dudni a góra jest wręcz przygaszona .

Stylus coś są warte ?
Znasz jakieś dobre , pewne źródło igieł ?


frywolny trucht

JAPAN STYLUS? To jest jakiś kambodżański szit, który sprzedaje Thakker i Wamat. Ale one są bardzo wściekłe na skrajach. Twój opis charakterystyki jest nieco niecodzienny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 26, 2018, 19:33
JAPAN STYLUS? To jest jakiś kambodżański szit, który sprzedaje Thakker i Wamat.

Dokładnie .

Znalazłem na ebay Jico Schibatę za 700zł . Trochę drogo się robi .

frywolny trucht

Eliptyk JICO powinien kosztować koło 300 zł. Natomiast moje zdolności w interpolacji zawodzą. Nie wiem dlaczego u ciebie AT 440 ML zagrała chudo i wścieklizna Philipsa także. U mnie AT grała pełną piersią, a Filipek skrajami jak głupi. To raczej nie ramię. Tajemnica gdzieś w elektronice leży.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Philips ma u mnie więcej basu od 440mla ( więcej też od MP-110 ) i gra potężniej ale nie jest to V a góra w stosunku do 440tki łagodniejsza , mniejsza .
Może to wina igły ?

frywolny trucht

Body  GP 4** Mk 2 nie ma większego znaczenia. Co tam naklejono na nie, to wujek. Dopiero 422 ma inne parametry elektryczne pod 4 CH. Nie miałem sferyka Philipsa, ale mam eliptyka. Wkładka gra agresywnie, czysto, dynamicznie i poszczególne pasma są w miarę równe. No ale weź poluj, gdy z roku na rok coraz mniej ich. Kupisz coś eliptycznego z Wamata- drogo nie będzie.  Jeśli napiszesz, że zamula... podcinam sobie żyły ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

#14
Ja kiedy kupiłem swojego Philipsa miał igłę NOS (sferyk) i niestety zamiennik z Wamatu zbił go na kwaśne jabłko.
Odczucia dokładnie jak u Marcina dźwięk zamulony i zza kocyka. Kiedyś o tym gdzieś pisałem.
Jak już wszystkie graty uda mi się odnaleźć po przeprowadzce to mogę ją jeszcze sprawdzić albo wysłać Ci frywolny truchcie do obsłuchania jeśli oczywiście chcesz i jeśli ją jeszcze znajdę.
Niestety po przeprowadzce część rzeczy nie odnaleziona a część zniszczona, min wolnostojące ramię AdFontesa :(
Na szczęście Andrzej już wymienił rurkę.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Wierzę na słowo. Sorry za sianie niesprawdzonymi przypuszczeniami. Po prostu z kolei NOS Filipek, eliptyk tak pozamiatał wamatowskimi zamiennikami, że spodziewałem się, że NOS Filipek sferyk też im da radę. Soreczka raz jeszcze.

Nie lubiuę sferyków, ale dzięki :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Pisałem do nich i dostałem info że eliptyk jest dostępny tylko taki.

https://allegro.pl/gp-400-ii-ed-igla-gramofonowa-do-wkladki-philips-i7736618381.html

Co o niej sądzicie ?

marekw 76

Myślę, że jest to właśnie typowy wamatowski zamiennik.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

I nie ma za bardzo wyboru na dziś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 27, 2018, 18:31
I nie ma za bardzo wyboru na dziś.

Ta niska cena trochę mnie przeraża :)
Strach coś takiego zakładać nawet na próbę .

frywolny trucht

Myślę, że nie ma się czego bać. To  tanie, a ciekawe doświadczenie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

No to czekam na przesyłkę :)

muda44

Przyszło coś takiego .

kefas


muda44