Zanim kupisz gramofon.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 30, 2014, 00:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2017, 21:52
Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2017, 19:45
Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 19:28Zamiast wdawać się w niuanse rozwiązań technicznych, warto by napisać, dlaczego nie warto kupować tego co cieszy się największą popularnością kupujących. 

Czekam z niecierpliwością. Sam jestem ciekaw.


Cytat: Gerwazy w Marzec 19, 2017, 19:57Dam szansę wykazania się młodszym 

Skąd niby mam wiedzieć "warto by napisać, dlaczego nie warto kupować tego co cieszy się największą popularnością kupujących"? Czy ja latam z młotkiem po alegru?


Weź mnie nie podpuszczaj :)

Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Czy przestrzeń przy krawędzi płyty, którą można określić- zapewne nieprofesjonalnie- rozbiegówką, ma jakąś mądrą nazwę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 21, 2017, 20:57Czy przestrzeń przy krawędzi płyty, którą można określić- zapewne nieprofesjonalnie- rozbiegówką, ma jakąś mądrą nazwę?
Oczywiście można je nazwać dwojako albo "ad locum acus" lub "spatium in ore gladii".
Jednak obydwie te nazwy wyszły z użycia mniej więcej w XIII w i teraz używa się nazwy rozbiegówka.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Marzec 21, 2017, 21:30
Cytat: frywolny trucht w Marzec 21, 2017, 20:57Czy przestrzeń przy krawędzi płyty, którą można określić- zapewne nieprofesjonalnie- rozbiegówką, ma jakąś mądrą nazwę?
Oczywiście można je nazwać dwojako albo "ad locum acus" lub "spatium in ore gladii".
Jednak obydwie te nazwy wyszły z użycia mniej więcej w XIII w i teraz używa się nazwy rozbiegówka.
;D ;D ;D

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Dzięki. Jak zawsze bardzo pomocni;) Zauważyliście jak się rozbujałem na pierwszej stronie? Cholera, Pan Tadeusz z tego będzie ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Marzec 21, 2017, 22:09
Dzięki. Jak zawsze bardzo pomocni;) Zauważyliście jak się rozbujałem na pierwszej stronie? Cholera, Pan Tadeusz z tego będzie ;)
Ano, ode mnie masz piatala za całoksztalt, co nie zmienia faktu, że rozbiegowka to rozbiegowka. Co ma być? Martwa strefa? Pole wolne od muzyki? Spirala milczenia? ;)

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 21, 2017, 22:09Zauważyliście

Nie mam czasu na pierdoły bo cały czas się zastanawiam co ja robiłem wartego 20 zł z Agatą pod palmami  :o ;D

frywolny trucht

Pewnie pół banku się zastanawia  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

#58
Teoria, teoria i życie, to czasem,dwie różne sprawy :)

Tani gramofon, taki do dwóch stówek, mnóstwo tego na Allegro, kompletny i według opisu sprzedającego:
Stan:bdb, wszystko sprawne, pokrywa nie popękana

No to kupujemy i czekamy na przesyłkę, przychodzi, otwieramy karton.
Nim jeszcze podłączymy do prądu, zauważmy,  że gramofon jest zapakowany z talerzem wewnątrz, nie wróży to dobrze, nie mylimy się, patrzymy pod światło i okazuje się, że pokrywa niestety jest pęknięta, a szkoda bo ładna, czarna.
Podłączamy do prądu i wzmacniacza, kładziemy płytę  i opuszczamy ramię, igła zamiast opadać, uderza o płytę, gdyż smar w windzie dawno wysechł.
Słuchamy, kurna coś jest nie tak z obrotami, ściągamy talerz i okazuje się, że zamiast paska jest "gumka recepturka"

No to mamy ładny pasztet, pokrywa do wymiany, pasek do kupienia, widna do naprawy.

 
   
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Jak nie mamy o naprawie pojęcia, to będzie to nas kosztowało, drugie, jak nie trzecie razy tyle, o ile w ogóle da się to naprawić, bo z zakupem pokrywy może nie być łatwo.

 
Nic nie sprzedaję

Lyset

Cytat: Gerwazy w Marzec 22, 2017, 23:01

Podłączam do prądu i wzmacniacza


 
   

Najpierw powinno sie gramofon podlaczyc do wzmacniacza,pozniej do gniazdka z pradownia.
Nie znam kolejnosci podlaczania mlotka.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Gerwazy

#61
Cytat
Nie znam kolejnosci podlaczania mlotka.


Przeca to się nadaje tylko pod młotek, bo naprawiać tego nie ma najmniejszego sensu.
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Mały konkurs, do wygrania płyta płyta CD niespodzianka. :)
Jaką kwotę proponuje, w ramach polubownego załatwienia sprawy sprzedający ów nieszczęsny gramofon, o którym napisałem wcześniej.
Każdy ma jedną szansę strzału
Wygrywa ten który trafi najwcześniej
Nic nie sprzedaję

tomasz_pianista

Płyta CD? My chcemy Twój młotek.
Grupa ratowania poziomu.

Lyset

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 23, 2017, 18:51
Płyta CD? My chcemy Twój młotek.
Chcesz wygryzc Gerwazego?  ;-)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Gerwazy

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 23, 2017, 18:51
Płyta CD? My chcemy Twój młotek.

Młotek Gerwazego powoli staje się kultowy ;)


Nic nie sprzedaję

vasa

Cytat: Gerwazy w Marzec 23, 2017, 20:29
Cytat: tomasz_pianista w Marzec 23, 2017, 18:51
Płyta CD? My chcemy Twój młotek.

Młotek Gerwazego powoli staje się kultowy ;)
Ja już straszę mojego Lenco; jak będziesz świrował to pójdziesz do Gerwazego pod młotek 👹🔨⚒️🛠😱
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat: vasa w Marzec 23, 2017, 20:53
Cytat: Gerwazy w Marzec 23, 2017, 20:29
Cytat: tomasz_pianista w Marzec 23, 2017, 18:51
Płyta CD? My chcemy Twój młotek.

Ty mu daj za życia do podpisania oświadczenie woli, co by po zgonie nie było problemów z pobraniem narządów ;)



Młotek Gerwazego powoli staje się kultowy ;)
Ja już straszę mojego Lenco; jak będziesz świrował to pójdziesz do Gerwazego pod młotek 👹🔨⚒️🛠😱
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Jeśli ktoś myśli, że solidny Niemiaszek wysyła dobrze zapakowany gramofon, to może być zaskoczony.
Zapakował, coś około 12-13 kg w cienki karton plus trochę gazet.
No i ma problem :)
W takich przypadkach, od razu blokuję środki na koncie sprzedającego, do czasu wyjaśnienia sprawy, szkoda że na Allegro nie ma takiej opcji. :)



   


Nic nie sprzedaję

vasa



Cytat: Gerwazy w Marzec 27, 2017, 16:54
W takich przypadkach, od razu blokuję środki na koncie sprzedającego, do czasu wyjaśnienia sprawy, szkoda że na Allegro nie ma takiej opcji. :)

Nie rozumiem dlaczego?
Przecież chciał pomóc.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Gerwazy

#71
Cytat: vasa w Marzec 27, 2017, 17:25


Cytat: Gerwazy w Marzec 27, 2017, 16:54
W takich przypadkach, od razu blokuję środki na koncie sprzedającego, do czasu wyjaśnienia sprawy, szkoda że na Allegro nie ma takiej opcji. :)

Nie rozumiem dlaczego?
Przecież chciał pomóc.

No i pomógł, zadzwonił w 15 minut, przeprosił i bez dyskusji przyznał mi zwrot pieniędzy.
Idzie pod młotek, bo ja tego naprawiał nie będę, zastanowię się tylko czy w całości , czy w elementach

Zajefajny model, ciężki jak cholera, stabilny, ładne ramię, nie głupi ;)
Sony PS-X6

Chociaż... może warto by naprawić, nie trzeba wiele, jakiś headshell, jakaś wkładka, jakaś pokrywa, jakaś podpórka ramienia, plus najważniejszy element, metalowy czarny rogal do windy
Headshell by się znalazł, wkładka również, pokrywa chyba też, podpórek różnych mam z pół kartonu, być może udałby się się dopasować jakiś rogal do windy.
Bo gdyby chcieć kupić oryginalne części na aukcjach, o co może nie być łatwo, to robią się poważne koszty...
Największy problem może bycz tym rogalem do windy....
Plus co tam jeszcze wyjdzie w praniu.....
Sam nie wiem? No ale mode zajefjny jest :) Obroty trzyma, automatyka, chyba, całkowicie sprawna, obudowa w dość przyzwoitym stanie, widna działa....
   
Na alledrogo po 2000 złotych, z nieoryginalnym headshellem, wkładką od gramofonu akai, model który sprzedaję w częściach, dość marna igła ,ale sama wkładka z dużym potencjałem. Też pewnie poskładany 
http://allegro.pl/sony-ps-x6-i6755592852.html

   
Nic nie sprzedaję

Piterski

O rzesz Kur....a >:(

No po prostu wypadało by debila tym Twoim młotkiem w łeb grzmotnąć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Gerwazy

Odpaliłem egzemplarz przy kolacji :)

Zawiasy jak widać brzytwa, trzymają pokrywę, w każdej pozycji, nie częsty przypadek, jeśli chodzi o tak wiekowe egzemplarze.Pokrywa, na szybko , od AKAI AP 100C, zawiasy pasują, szerokość, wysokość również, ale niestety jest ciut za krótka, jak się zdecyduję na naprawę trzeba będzie kupić oryginalną,  podpórka ramienia, sklejona na szybko, jak się zdecyduję na naprawę to się zrobi porządnie, na dwustronnym wkręcie, będzie trwalsza niż oryginał
Egzemplarz lekko buczy mocniej w jednym kanale, przy maksymalnie odkręconym wzmacniaczu, przy normalnym słuchaniu jest ok, nie jest źle, trzeba by zobaczyć w środku co jest powodem.

Tylko brakuje tego pieprzonego czarnego rogala na windę :(



 
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

#74
Wpadłem do magazynu obok, z starymi gramofonami, przerzuciłem z 50 sztuk, przy okazji ubrudziłem się jakbym węgiel fedrował,  no i jest "pieprzony czarny rogal"
Do takiej operacji, trzeba mieć malusi imbusik, i dobre okulary, co by ta śrubkę z boku odkręcić.

--------------

Jak widać kupowanie starych gramofonów - w opisie na aukcjach wszytko, kur...a sprawne, to jest masa problemów..

Tutaj taki przykład:

Wszystkie elementy sprawne, i spór, o to że jednak niesprawne, trwa już prawie miesiąc, skończy się zablokowaniem konta sprzedającemu.

https://www.youtube.com/watch?v=6yU3pr7mGhU


     
Nic nie sprzedaję