NAD C356BEE i modyfikacja a'la muda44

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 09, 2016, 12:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Czytając tu i ówdzie co tu wykombinować żeby było lepiej a nie stracić zbyt dużo kasy postanowiłem z lekka zmodyfikować wzmacniacz NADa C356BEE podsyłając go koledze muda44, który to już od jakiegoś czasu osiąga dobre żeby nie powiedzieć znakomite wyniki w upgradowaniu tych jak i innych wzmacniaczy.
Zapoznając się z opiniami innych jak i opinią kolegi mudy44 który to posiada identyczny wzmacniacz, a po modyfikacji przyniósł znakomity efekt brzmieniowy postanowiłem i ja pójść tą droga i przekonać się na własne uszy czy tak w rzeczy samej jest. W weekend wędruje mój NAD C356Bee w wersji z DAC-iem do modyfikacji. Co z tego wyjdzie i jaki ta modyfikacja przyniesie efekt to skrobnę po pierwszych odsłuchach jak już dojdę do siebie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub


GregWatson

#2
Dokładny opis co i jak tu:

http://allegro.pl/modyfikacja-nad-356bee-i6473682565.html


Gdyby zniknął ze strony alledrogo to pozwoliłem sobie jeszcze skopiować dokładny tekst myślę że Marcin nie będzie miał nic przeciwko temu:

"
Witam.



Przedmiotem aukcji jest modyfikacja wzmacniacza NAD C356BEE .

Modyfikuję też odtwarzacze tej firmy - C521i , C521BEE , C541 , C542 ( po modyfikacji model ten może służyć jako wysokiej klasy źródło )
W razie zainteresowania wystawię taką aukcję .
Modyfikacją wzmacniaczy NAD zajmuję się od 2007r
Na forach związanych z tematyką audio jest sporo informacji i opinii samych zadowolonych użytkowników sprzętu po moich modyfikacjach .
W komentarzach też są opinie na ten temat .
Modyfikacja dotyczy ominięcia elementów i układów wpływających na obniżanie jakości brzmienia .
Wzmacniacz po modyfikacji ma nieaktywną regulację barwy oraz układ soft clipping . W torze zostaje tylko jeden kondensator na kanał i jest on dobrany jako najlepszy do tego modelu spośród wielu i nawet takich po 680zł sztuka .
Ścieżka sygnałowa zostaje maksymalnie skrócona . Sygnał biegnie dobranym , wysokiej jakości przewodem w koszulce teflonowej.
Wzmacniacze po modyfikacji grają stabilnie i bezawaryjnie !
Wzmacniacz po modyfikacji gra podobną sygnaturą brzmienia ale ze znacznie wyższą rozdzielczością , precyzją i dynamiką przez co poprawia się czytelność , szybkość , lokalizacja , stereofonia i przestrzeń .
Znika matowość .
Modyfikacja nie wpływa na skrócenie żywotności urządzenia a wręcz dzięki ominięciu niektórych układów przedłuża ją .

Aukcja dotyczy modyfikacji.
Na modyfikacje udzielam rok gwarancji i gwarantuję że modyfikacja nie wpłynie na trwałość czy bezawaryjność wzmacniacza bez względu na to ile lat będzie używany .

Koszt wysyłki dotyczy odesłania sprzętu po modyfikacji i wysyłki firmą kurierską paczką ubezpieczoną  .
Termin wysyłki do modyfikacji do uzgodnienia .

Pomogę w prawidłowym spakowaniu , zabezpieczeniu paczki i jej wysyłkę ubezpieczonym kurierem ( około 17-20zł ) .
Gwarantuję że wzmacniacz odjedzie w takim samym stanie wizualnym w jakim przyjechał .
Czas modyfikacji to kilka dni do około tygodnia .

Zdjęcie mojego obecnego systemu w którym było wiele wzmacniaczy do 14000zł i jako najlepszy z nich został właśnie ten .

C356BEE gra u mnie od czerwca 2015r i do tej pory nie został wyparty przez inny wzmacniacz ( nawet Marantza PM-11S3 )

Jest to w tej chwili najlepiej grający NAD po modyfikacji i łączy zalety wzmacniaczy które miałem ( Krell S300i - przestrzeń . Denon PMA2020AE - wykop. Xindak A600P - barwa. NAIM XS - dynamika. Calyx CTI - gładkość . ) bez ich wad a nowy kosztuje ułamek ich ceny .

Polecam do systemów bardzo dobrej klasy a w połączeniu z modyfikowanym CA Stream Magic 6 widocznym na zdjęciu tworząc razem  wybitny zestaw za śmieszne pieniądze .

Wzmacniacz ten sprawdzi się też w systemach tańszych .

Można przyjechać , posłuchać i samemu ocenić .

W systemie jest jeszcze modyfikowany Marantz CD10 , magnetofon DAT Sony DTC-57ES ( tu SM6 robi za przetwornik ) oraz magnetofon Pioneer CT-91 więc jest z czego posłuchać i porównać .

Na prośbę wielu użytkowników w trakcie modyfikacji zmieniam prędkość  pracy silniczka od napędu potencjometru głośności dzięki czemu można będzie precyzyjniej wstrzelić się w wymaganą głośność przy niskich mocach ( pilotem ) .

Na innej aukcji proponuję modyfikację C.A. Stream Magic 6 w wersjach V1 , V2 oraz CXN które z takimi wzmacniaczami grają na bardzo , bardzo wysokim poziomie .

Pozostałe modele wzmacniaczy na drugiej aukcji .

GWARANCJA SATYSFAKCJI !

Kontakt wyłącznie w sprawie modyfikacji.

Zadaj pytanie sprzedającemu.

muda44@o2.pl

Tel 604 689 904

Oraz moja strona https://www.facebook.com/Muda44-mods-492751030927316/

"

Oto cały tekst.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Czy po tym tuningu regulator "Balance" też będzie odłączony?

Melepeta

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Kiedyś kupiłem od Marcina (muda44) modyfikowanego NAD-a C320BEE. Byłem niezmiernie ciekaw, bo opinie były entuzjastyczne. Jednak na mnie nie zrobił wrażenia. Nadmienię, że nie miałem okazji porównać z takim bez modyfikacji. Odsprzedałem go więc szybko. A następny właściciel piał z zachwytu.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GregWatson

Regulator "Balance" nie podlega modyfikacji.

Melepeta powiem szczerze że ja też podchodziłem do tematu dosyć sceptycznie. Ale z czasem gdy zaczęły się pojawiać opinie w większości pozytywne a nawet niektóre coś ponadto zaczęła palić mi się lampka - czemu nie w sumie. Pewnie że zawsze znajdą się osoby, którym nie będzie to pasowało ale to normalne - każdy ma inny tor, pomieszczenie, kolumny i każdy na swój sposób jest mniej lub więcej "głuchy" :)
Wiem jak gra ten wzmak przed modyfikacją - a jak po? zobaczymy, posłuchamy. Nie jest to jakiś wielki majątek sprzęt jak i sama modyfikacja. Jeśli będzie lepiej a może znacznie lepiej to dobrze, nie wypali to powędruje do takiej osoby, której będzie pasowała.

Szczerze mówiąc jestem ciekaw a nawet bardzo jak gra po modyfikacji.
C.D.N.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dodam, że do Marcina mam dosyć blisko więc sobie trochę pogadamy o tym i o tamtym.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i po "operacji". Właśnie przywiozłem sprzęcik i zabieram się do testowania. Z tego co mówił Marcin musi to trochę pograć aby się spasowało z resztą. Spowolniłem sobie jeszcze poruszanie gałki siły głosu z pilota aby było bardziej precyzyjnie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Mnie też tak mówił, ale jakoś się nie wygrzał.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Wrzesień 11, 2016, 15:58No i po "operacji". Właśnie przywiozłem sprzęcik i zabieram się do testowania.
I? I jak?

GregWatson

Pierwsze wrażenia na gorąco raczej pozytywne - lepsza precyzja, neutralność - gra zupełnie inaczej niż przed. Muszę posłuchać trochę różnych gatunków muzycznych aby mieć jakiś szerszy pogląd na temat a na razie niech się wygrzewa. Posłuchałem sobie u Marcina właśnie takiego NADa po przeróbce i wygrzaniu na KEFach i faktycznie robiły wrażenie. Ale co innego u kogoś a co innego u siebie. Wygrzewam dalej ....  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Wrzesień 11, 2016, 21:14Pierwsze wrażenia na gorąco raczej pozytywne - lepsza precyzja, neutralność - gra zupełnie inaczej niż przed.
To cieszy. Gratuluję udanej akcji.

GregWatson

Z Marcinem już widziałem się wcześniej i robiłem "interesy" sprzętowe, więc się trochę znamy. Jak napisałem wcześniej byłem trochę sceptycznie nastawiony na taką modyfikację ale wygląda na to że będę musiał trochę zrewidować swoje poglądy. Moim skromnym zdaniem po kilku godzinach graniach kierunek raczej mocno pozytywny. O szczegółach jeszcze będę pisał bo wymagają one jeszcze porządnej analizy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

christo

Może poproś go aby się tu zarejestrował i opisał trochę swoje prace. Zainteresowała mnie w szczególności modyfikacja cedeków.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Cytat: christo w Wrzesień 12, 2016, 08:35Może poproś go aby się tu zarejestrował i opisał trochę swoje prace. Zainteresowała mnie w szczególności modyfikacja cedeków.

Takową prośbę skierowałem na maila kolegi Marcina i poproszę go jeszcze telefonicznie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Już któryś dzień wsłuchuję się w nowe brzmienie wzmacniacza. Lecą same płyty CD z Pioneera PD 9700. Mimo kilkunastu godzin grania mogę jedynie stwierdzić że: wzmacniacz stał się bardziej neutralny już nie słychać klasycznego brzmienia NADa, wyraźniej słychać szczegóły, scena jest uporządkowana, uwypuklone klasyczne basy NADa zanikły całkowicie. Jeszcze trochę posłucham i przejdę na gramofon.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i przerzutka na patefon. Teraz same czarne placki. Jest zajefajnie.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Zacznijmy od początku .

Cytat: Melepeta w Wrzesień 09, 2016, 19:05Ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Kiedyś kupiłem od Marcina (muda44) modyfikowanego NAD-a C320BEE. Byłem niezmiernie ciekaw, bo opinie były entuzjastyczne. Jednak na mnie nie zrobił wrażenia. Nadmienię, że nie miałem okazji porównać z takim bez modyfikacji. Odsprzedałem go więc szybko. A następny właściciel piał z zachwytu.
Kupiłeś podstawowy model C320BEE który z modem kosztował 1000zł . Za 1000zł wzmacniacz jak pamiętam prawie nieużywany , w idealnym stanie po modyfikacji i przeglądzie .
Wzmacniacz jako nowy kosztował około 1300zł .
Porównałeś go u siebie ze wzmacniaczem Unisona kosztującym jako używany około 3000zł i nowy kosztował też kilka razy drożej od nowego C320BEE .
I tu Unison mógł być dla Ciebie lepszym wzmacniaczem .
Trzeba też brać pod uwagę że C320 i 320BEE z modem idealnie zgrywają się z kolumnami B&W i innymi o podobnej sygnaturze brzmienia .

Mimo modyfikacji trzeba być świadomym że jest pomiędzy tymi wzmacniaczami różnica na poziomie klas .

- 312 , 314 , 300 , 320 , 320BEE
- 326BEE
- C350 , C352 , C355
- C356BEE

Przy czym po modyfikacji grają też inaczej ale każdy mniej lub więcej po cieplejszej stronie brzmienia .

- C320 320BEE grają równo .

- C326BEE ma wyraźnie podbity bas ale bas jest najwyższej jakości ( zróżnicowanie , szybkość , barwa i dynamika ) .
reszta minimalnie lepsza od podstawowych modeli.

- C350 gra z zamachem i potęgą

- C352 jest szybki taki rockowy z pazurem

- C355 to rozwiniecie brzmienia C352 o nieco lepsze brzmienie jako całosć

- C356BEE . Ten oferuje wszytko co najlepsze słyszałem w takich wzmacniaczach jak Krell S300i , Denon PMA2020AE , NAIM XS , Calyx CTI , Marantz PM11S3 i paru innych .
Mimo niskiej ceny ( w cenie dobrych interkonektów można mieć nowy wzmacniacz z modyfikacją ) jest to mój wzmacniacz docelowy .


Gra cały system i nawet Krell FBI w nieodpowiednim dla niego systemie może zagrać gorzej niż inny wzmacniacz za ułamek tej ceny .



Cytat: christo w Wrzesień 12, 2016, 08:35Zainteresowała mnie w szczególności modyfikacja cedeków.

Co konkretnie Ciebie interesuje ?

Melepeta

Fajnie Marcinie, że się odezwałeś w tym wątku. Bo kto jak nie Ty wyjaśni wszystkie zawiłości zainteresowanym.
Mam nadzieję, że tu się nie zlecą ci co nie widzieli a wiedzą lepiej. I nie zaczną krzyczeć jak na AS.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GregWatson

Jestem mile zaskoczony modyfikacją NADa a dokładniej mówiąc to jak gra choć byłem totalnym sceptykiem to potwierdzam spore zmiany na plus po takiej modyfikacji. Jeszcze cały czas słucham z różnych źródeł i jestem pod sporym wrażeniem. Co nieco po odsłuchach jeszcze skrobnę bo warto o tym napisać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub


Melepeta

No i gitara :-)
Jak mawia Ferdynand K.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

muda44

Cytat: Melepeta w Wrzesień 14, 2016, 22:19Mam nadzieję, że tu się nie zlecą ci co nie widzieli a wiedzą lepiej. I nie zaczną krzyczeć jak na AS.
Jak moderatorzy będą pilnować porządku to się nie zlecą na co pozwalano na AS .
Jestem otwarty na wszelkie wnioski ale od tych co taki sprzęt mieli okazję słuchać .
A co do AS to mnie tam nie ma i nie będzie .