Multitoole, noże i spec latarki

Zaczęty przez Therion, Wrzesień 16, 2020, 15:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Oto moje gadżety, bez ktorych nigdzie się nie ruszam. Do kompletu potrzebuję multitoola. Ktos coś?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Kangie

#2
Wklejamy swoje noże przetrwania? Mam taki do otwierania czołgów. Stal D2 (NC11LV / K110). Ciężki do noszenia na co dzień.

Multitool? U mnie tylko do roweru. Firma Topeak ;)

Therion

Cytat: Bartolo w Wrzesień 16, 2020, 15:31
Leatherman... Innych nie ma... ;)


No wlasnie taki chce, tylko ktory model wybrać. Tak do 1tys pln
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

One mają różne przeznaczenia. Bardziej survival, bardziej zabiegi kosmetyczne, narzędzia rowerowe, a Victor to i lupkę ma :) Wożę dwa takie na wszelki pożarny w samochodach:

https://allegro.pl/oferta/multitool-leatherman-rebar-831557-gratis-7769799866?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=N2JiZDJiYzktZjVkNy00YjRkLTk4ZWItNmMwYzZkMzkyZmNiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=30f41194-7cdd-42c7-9e11-dee621f0f5cd

Mały jest, da się przypiąć do szlufki. Po zakupie szekli.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

O to to! To nawet dwa bym kupił, do roznych zastosowań. Moje potrzeby, to zwykle jakieś domowo-naprawcze. Musze się przyjrzeć im.

Za to polecam Wam latarkę. Używam jej kilkanascie razy dziennie. Od gramofonu, do poszukiwań lub zaglądania pod szafki, gdzie spadła śrubka.

Zajebista.

Kiedyś, jak miałem wlamanie na działkę i przyjechała Policja ("o, to po ciemku my nic nie zobaczymy... '), powiedziałem : zaraz wam zrobię dzień.
Byli pod wrażeniem. Wszystko widzieli. Policjanty zanotowali model, by taką sobie kupić.

Ten nóż też jest fajny, taki działkowy właśnie. Po 5 latach nadal ostry jak brzytwa.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Syncio mówi, że Rebar super jest, choć 100-letniego dębu, który przewrócił się na leśny dukt, nie ciął :) Za wadę tego modelu uważa się, że trzeba go rozkładać, żeby wydobyć narzędzia, że np nóż powinien być dostępny "od zewnątrz". Wyższe modele dają takie możliwości.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Tak, nazywają się "jednoręczne". To ważne, fakt.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Sporo pasjonatów takich narzędzi jest na jutubie. Jeden miś tak naostrzył nóż Rebara, że papier ciął :) Szajbusów... prrrr- hobbystów, u nas dostatek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Ale i przydają się.

Moją obecną rzeczywistością jest cięcie izolacji i grubych kabli. Albo dłubanie w tynku. Wożę całą torbę, a to ostre do kabli, a to ten nóż do izolacji. A tak miałbym all in one.

To kilka godzin później trzeba gałąź uciapac na działce.

A później wiadomosci w TV. To sie sam otwiera :)

Żartuję. Nie ogladam wiadomosci.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Multitool z założenia jest narzędziem awaryjnym. Fajnie, że masz, bo palcami nic byś nie zrobił. Ale tak, żeby wyrzec się pełnoprawnych, pełnowymiarowych narzędzi, by zaoszczędzić miejsce, kasę, czas? Tak to nie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Mój nóż zastępuje małą siekierę. Goli włosy na ręce i ścina gałęzie za jednym zamachem. Można przebatonować drzewo o średnicy 160mm.
Problemem jest to że duży nie ma go jak nosić bo straszy ludzi.

Therion

Właśnie jedno z zastosowań
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Myślałem kiedyś o takim, ale rok trzeba czekać w kolejce. Popaczcie jaki test ;)

Stal na resory. Ciężko go złamać.


Bartolo

Mam ten. I polecam. https://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_charge_tti_plus_832528_p94169.xml?cat=450
Tnie stuletni dąb, przecina kłódki, tnie palce, i jest ,,jednoręczny". Proponuję dokupić zestaw bitów. Mieści sie w pokrowcu...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

A drugi lekki to taki:
https://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_sidekick_831439_p6492.xml?cat=450
Super wygodny.,Fajnie leży w dłoni. Jednoręczny. Albo któryś z ,,militarnych"...;) Tylko one duże. Ale możesz robić dziury pod spłonki w ,,semteksie" 😂
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Therion

Cytat: Bartolo w Wrzesień 16, 2020, 19:30

Mam ten. I polecam. https://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_charge_tti_plus_832528_p94169.xml?cat=450
Tnie stuletni dąb, przecina kłódki, tnie palce, i jest ,,jednoręczny". Proponuję dokupić zestaw bitów. Mieści sie w pokrowcu...


O to to, taki ce.

A ponizej fota mojej pierwszej linii obrony: brelok do kluczyka, ale ma mega ostry nóż, nozyczki, pilniczek i... zapalniczkę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Przedwczoraj kupiłem Letherman Surge. Bez przekonania. Uważam, że mogli mądrzej dobrać narzędzia, ale panuje taki zachwyt w sieci, że postanowiłem spróbować.

Wybierałem pomiędzy Wave, Surge a Charge TI z czego sprzedawca, jednocześnie posiadacz, dosyć wyraznie sugerował Surge. I ten wybrałem. Wersja czarna. Trochę bedzie się rysował, ale noz też mam czarny, latarkę tez... Lubię te oksydowane. Jak sie wycierają, to wyglądają rasowo.

Szukam teraz fajnego etui, bo to z kompletu jest marne.

Wczoraj tool przeszedł ostry chrzest bojowy. Leżąc na plecach z głową w szafce podłączałem zlewy. Musiałem się przewiercać przez dyktę (a po wiertarkę sie nie chciało wracac do auta). Szydło zrobiło otwor wstępny, później rozwiercanie nożem i piłą. Caly czas kusilo mnie przyzwyczajenie, by wstać i poszukac w torbie odpowiedniego narzędzia, ale uparłem sie, ze zrobię toolem i mial wszystko, czego potrzebowalem. Na koniec dokręcenie śrub do zaworków (kombinerki) i umywalki działają. Kmbinerki się od tej czynnosci porysowały. Tak sądziłem. W domu, gdy czyściłem toola z tej dykty okazalo sie, ze nie porysowaly sie, tylko był na nich tamte metal ze śrub. Mocna rzecz.

Chwilę później oklejałem parapet. Przydał sie nóż i nożyczki.

Muszę dokupić etui, dodatkowe bity i dodatkowe piłki. Wówczas mu zaufam na 100%.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Bartolo

Etui jest od groma. Tylko szukaj takiego, które znieści ,,bity". Nylonowe jest wystarczające, a ma dodatkowo gumkę na latarkę ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Bo masz sobie coś dobrać na forum dla pasjonatów etui  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

A ja moim chłopakom kupuję zawsze coś do czegoś. Najchętniej DeWalta bo to mi się nie pasuje. Ale kosztuje. Dedykowane do kucia, wiercenia, wkręcania, wykręcania... Nie mają etui...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9