Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Z tego co pamiętam  MQ 68, był u mnie za +/- 2000 $. Lub nawet taniej...

wojtek41

Cytat: LampowY w Styczeń 12, 2019, 20:56Ciekawe jak one graja i czy wydobywają z siebie jakiekolwiek niskie częstotliwości 
Trochę tak, ale w jazzie bajka  :)

wojtek41

Ostatni raz słuchałem tej epki Beatles chyba w 1981 roku z gramofonu Artur. Posłuchałem i dziś......Podłość nie jakość  :o :o :o

LampowY

Innych nie było w naszym zasięgu.

wojtek41

Miałem wówczas stertę zachodnich singli ale na Arturze wszystko grało tak samo  :o

wojtek41

Na poprawę humoru po tej epce...Kapitalna płyta Kurylewicza :)

wojtek41

Prawie dwa tygodnie a nie ma jeszcze u mnie 6P14P-K, do Dynaco. Jak znam życie, to na cle poleży jeszcze z tydzień.
Nic to gramy z JJ.....


LampowY


wojtek41

Dotarły lampy z Ukrainy. To malutkie Dynaco gra tak, że aż się chce ciągle słuchać. Ja pierdziu...taki dziadek... :o  :)
Co do samych lamp, to w tej cenie nie do pobicia  :)



wojtek41

Około 170 złotych za kwadrę łącznie z fraktem. Do tego jedna lampa gratis.

GB

Cytat: wojtek41 w Luty 01, 2019, 19:44
Około 170 złotych za kwadrę łącznie z fraktem. Do tego jedna lampa gratis.
To do Lebena 300F będzie pasowało?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wojtek41


Jakub

Nie będzie pasowało. W 300f są lampy 6197.

A nawet jakby się dało, to w oryginalne siedzą lampy Jan GE, które raczej trudno przeskoczyć.


wojtek41

Czyli nici z tego. Myślałem, że tam są EL84.

McGyver

Ja z upodobaniem używam sowieckich kopii amerykańskich lamp 6B4G (to taka 2A3 tylko że z żarnikiem na 6,3V). Są to 6S4S Swietłana "Winged C":

Grają znakomicie i są nie do zajechania.
Kiedyś upolowałem sobie na ebayu kwadrę NOSów Sylvania, i co? I nic, sowieckie grają tak samo, tyle że Sylvanie ładniej świecą. Więc gram na sowieckich a amerykańskie trzymam na zapas:


wojtek41

Potrzebuję parkę lamp 7247. Które będą lepsze, Mullard czy RCA ?

wojtek41

Tak się naczytałem o tym pięknym cd Sony Piterskiego, że odkopałem swojego weterana z 1984 roku. Sony CDP 302 ES. Jak on fajnie gra... :)  Przeglądam też półki z płytami cd i mam tam sporo świetnej muzyki. Niestety niektóre brzmią wręcz okrutnie. Dla przykładu niemieckie wydanie pierwszej płyty Tracy Chapman. Muzycznie bajka, natomiast realizacyjnie totalna porażka. Ale już Eric Serra wypada doskonale, choć to tylko cd  :)


gratefullde

Cytat: wojtek41 w Luty 02, 2019, 20:24
Tak się naczytałem o tym pięknym cd Sony Piterskiego, że odkopałem swojego weterana z 1984 roku. Sony CDP 302 ES. Jak on fajnie gra... :)  Przeglądam też półki z płytami cd i mam tam sporo świetnej muzyki. Niestety niektóre brzmią wręcz okrutnie. Dla przykładu niemieckie wydanie pierwszej płyty Tracy Chapman. Muzycznie bajka, natomiast realizacyjnie totalna porażka. Ale już Eric Serra wypada doskonale, choć to tylko cd  :)



Film genialny... po dziś dzień mam ciarki gdy tylko o nim pomyślę...

BTW czy wiecie, że Esbjorn zginął nurkując?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Wiem. Byłem w tamtym miejscu. Kiedyś pojadę na cmentarz i kwiatki położę od nas  :'(

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Luty 02, 2019, 20:29
Wiem. Byłem w tamtym miejscu. Kiedyś pojadę na cmentarz i kwiatki położę od nas  :'(

O, to się dołożę...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Lubię jego muzykę. Jak się pogoda poprawi, pewnie wiosną, to się wybiorę. Może nawet zdjęcie zrobię...

gratefullde

Ale wracając do Wielkiego Błękitu to jest film ukazujący zmagania umysłu z fizycznymi możliwościami... Przepiękny film.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Zgoda, dobry film. Swoją drogą mam sporo cd z muzyką filmową. Zaraz coś sobie wybiorę.

wojtek41

Nikt już nie korzysta z lamp 7247 ?