Oświetlenie

Zaczęty przez Bartolo, Czerwiec 20, 2019, 11:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

paul_67

A wiadomo czy czasami nie buczy w kolumnach jak się ją włączy?

tomekkk1

Cytat: Bartolo w Czerwiec 20, 2019, 11:03
Piękna lampa do gramiaka.. ;)
http://redleafaudiomarketing.ca/products/accessories/light_faucet_lamp.html

Śliczna.
Dobrze że Apple jej nie robiło, bo cena w $ nie byłaby trzycyfrowa  :o

jacek-k-wawa

Ciekawe też, czy te LEDy są zasilane prądem stałym bo wtedy nie działają stroboskopowe paski na talerzu do sprawdzania stabilności obrotów.

Alexander

Cytat: Bartolo w Czerwiec 20, 2019, 11:03Piękna lampa do gramiaka.. ;)
Mam nieodparte skojarzenie wzornicze z...  ;)

krzysiek

Do gramofonu Tentogra Oscar jak znalazł i mamy ogarnięte wyposażenie łazienki :P
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Hubertrs

#6
Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 20, 2019, 11:20
Cytat: Bartolo w Czerwiec 20, 2019, 11:03
Piękna lampa do gramiaka.. ;)
http://redleafaudiomarketing.ca/products/accessories/light_faucet_lamp.html

Śliczna.
Dobrze że Apple jej nie robiło, bo cena w $ nie byłaby trzycyfrowa  :o
Cytat: Alexander w Czerwiec 20, 2019, 11:28
Cytat: Bartolo w Czerwiec 20, 2019, 11:03Piękna lampa do gramiaka.. ;)
Mam nieodparte skojarzenie wzornicze z...  ;)

Dokladnie to samo chcialem napisac
Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 20, 2019, 11:20
Cytat: Bartolo w Czerwiec 20, 2019, 11:03
Piękna lampa do gramiaka.. ;)
http://redleafaudiomarketing.ca/products/accessories/light_faucet_lamp.html

Śliczna.
Dobrze że Apple jej nie robiło, bo cena w $ nie byłaby trzycyfrowa  :o
Tomek tez mialem taka opinie mimo iz od lat uzywam applea, ale kiedys wzialem do reki tablet samsunga i teraz wiem dlaczego jablko sie tak ceni, poprostu nie maja konkurencji,
Wracajac do lampki, jak sobie zapodam gramiaka w lazience to sobie kupie taka lampke

Bartolo

Cytat: blackholesun w Czerwiec 20, 2019, 11:39Do gramofonu Tentogra Oscar jak znalazł i mamy ogarnięte wyposażenie łazienki
:D :D :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

tomekkk1

Cytat: Hubertrs w Czerwiec 20, 2019, 12:08
Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 20, 2019, 11:20
Śliczna.
Dobrze że Apple jej nie robiło, bo cena w $ nie byłaby trzycyfrowa  :o   
Tomek tez mialem taka opinie mimo iz od lat uzywam applea, ale kiedys wzialem do reki tablet samsunga i teraz wiem dlaczego jablko sie tak ceni, poprostu nie maja konkurencji,
Wracajac do lampki, jak sobie zapodam gramiaka w lazience to sobie kupie taka lampke


Hubert - w żadnej swojej wypowiedzi dotyczącej Apple nie odniosłem się do jakości. Nigdy. Odnoszę się do coraz durniejszej polityki cenowej, mającej ściśle określony cel - uniezależnienie od Apple przy horrendalnych kosztach. Podstawa do monitora, o której zapewne słyszałeś, wykonana z odlewu aluminium za powiedzmy $15 i obrobiona przy koszcie powiedzmy $60-70 została wyceniona na &999  :o Przy czym - co jest bardzo istotne - Apple nie wymyśliło koła ;)

A owa lampka zwyczajnie, po prostu mi się z tym ostatnim wymysłem od "jabłuszka" skojarzyła z wyglądu  ;D

tomekkk1

BTW. mam monitor firmy Samsung. Pierwsze odpalenie codzienne to taniec "mrówek" na ekranie - muszę go wyłączyć i włączyć z powrotem. Ale to nie istotne w tej chwili. Istotne jest to, że wraz z monitorem otrzymałem solidną, metalową podstawę, której nigdy nie użyłem, ale za którą nie musiałem dopłacać ;)

LampowY

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 20, 2019, 12:41Pierwsze odpalenie codzienne to taniec "mrówek" na ekranie - muszę go wyłączyć i włączyć z powrotem.
Też mam taka procedure odpalania.
Tylko z preampem  ;D
A zamiast tańca mrówek są odgłosy godowe waleni  8) ;D

Hubertrs

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 20, 2019, 12:35A owa lampka zwyczajnie, po prostu mi się z tym ostatnim wymysłem od "jabłuszka" skojarzyła z wyglądu 
No tak ale aplle kaze sobie placic za jakosc (nie mam na mysli oczywiscie stojaka)
Lampka natomiast ma cene jaka ma nie ze wzgledu na jakosc tylko dlatego iz jest audiofilska.
Nie mniej jednak sie zgadzam z toba, nawet ostatnio pisalem gdzies tu na forum o cenach akcesoriow applea bo zdarli ze mnie sluszna dla siebie (idiotyczna dla mnie) kwote za pisak i keyboard do ipada.

paul_67

Cytat: LampowY w Czerwiec 20, 2019, 12:45A zamiast tańca mrówek są odgłosy godowe waleni  8) ;D
To się [wulgaryzm] czujesz jak na łonie przyrody i jeszcze narzekasz? :)

tomekkk1

Cytat: LampowY w Czerwiec 20, 2019, 12:45
Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 20, 2019, 12:41Pierwsze odpalenie codzienne to taniec "mrówek" na ekranie - muszę go wyłączyć i włączyć z powrotem.
Też mam taka procedure odpalania.
Tylko z preampem  ;D
A zamiast tańca mrówek są odgłosy godowe waleni  8) ;D


Sorry za ciągłe OT, ale aż muszę zapytać - a co jeśli te dźwięki uszkodzą tweetery w Twoich Tannoy'ach? Pre kupowałeś nowe, zdecydowanie wolne od wad, prawda? W tej chwili naraża Twój system na szwank, a Ty wciąż go (pre) używasz. Ja bym ubiegał się o zwrot - 4000zł na drzewie nie rośnie...

tomekkk1

Cytat: Hubertrs w Czerwiec 20, 2019, 12:46Lampka natomiast ma cene jaka ma nie ze wzgledu na jakosc tylko dlatego iz jest audiofilska.

Tak, tego też dotyczyła moja mała dygresja, choć na pierwszym miejscu był wygląd  ;D

tomekkk1

Cytat: paul_67 w Czerwiec 20, 2019, 12:47
Cytat: LampowY w Czerwiec 20, 2019, 12:45A zamiast tańca mrówek są odgłosy godowe waleni  8) ;D
To się [wulgaryzm] czujesz jak na łonie przyrody i jeszcze narzekasz? :)

Tylko wiesz, ile można słuchać jak się walenie walą?

paul_67

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 20, 2019, 12:53Tylko wiesz, ile można słuchać jak się walenie walą?
Lampowy słucha, ale chyba nie lubi :)

tomekkk1

Cytat: paul_67 w Czerwiec 20, 2019, 12:55Lampowy słucha, ale chyba nie lubi :)

Czyli że poświęca się? ;)

Hubertrs

Moze to i OT ale mnie sie az otwieracz do konserw w kieszeni otwiera jak sobie pomysle, Lampowy nie jest jedyny, Tomek tez mial czyjsc cieply oddech na plecach tyle ze sam postanowil sobie z tym poradzic i naprawil bubla

dino

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 20, 2019, 12:53Tylko wiesz, ile można słuchać jak się walenie walą?
Jak pójdzie na serio w tweetery to oprócz waleni pojawią się te drugie przedstawiciele fauny morskiej..czyli rypanie  ;)

dino

A co do lampki nad gramiakiem.
Nadal mi stercza kable bo muszę założyć taka z halogenem. Ledy burczą  >:D

tomekkk1

Cytat: Hubertrs w Czerwiec 20, 2019, 13:03
Moze to i OT ale mnie sie az otwieracz do konserw w kieszeni otwiera jak sobie pomysle, Lampowy nie jest jedyny, Tomek tez mial czyjsc cieply oddech na plecach tyle ze sam postanowil sobie z tym poradzic i naprawil bubla

Nie naprawiłem całkowicie. Szum to przeszłość co prawda, ale brum pozostał. I był tam od początku - wcześniej zagłuszany przez szum, częściowo zniwelowany. Dziś tego jestem pewien. Sprawdzony na czterech wzmakach i na każdym brumi mniej lub więcej. U mnie mam cieszę tylko na "diabełkach" i tylko na -3dB (i -6dB) sprzężenia zwrotnego. Bez sprzężenia buczy...

LampowY

Tomkowi i Andrzejowi już pisałem na PW. Jest zamówiony Lamm MPW. Sprawdzona, solidnie grająca i niezawodna konstrukcja. O wiele bardziej skomplikowany konstrukcyjnie projekt od tego kądo a ... UWAGA! Tańszy  :o I to sporo tańszy. Obudowa chromowana (jak to u MPW) zamawiana indywidualnie u rzeźbiarza (dlatego trzeba czekać) a nie gotowiec z modushopu. A i tak taniej  :o

Na zadośćuczynienie nie liczę.
Podobnie jak Tomek i Andrzej.