Blues i okolice bluesa.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2014, 21:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Dawno nic w temacie nie było. A ja sobie odsłuchuję Blues Traveler. Bardzo fajna kapela z dość ciekawym vokalistą i harmonijkarzem równocześnie. Grają raczej z wykopem ale spokojniejsze kawałki też mają :)

https://www.youtube.com/watch?v=0NwiZaIOOF8
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Teraz Blues Pils, świetna grupa, świetna wokalistka... energia...

https://www.youtube.com/watch?v=iSu2Y7Zd_X0
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

I jeszcze taka płyta mnię się przypmniała...

https://www.youtube.com/watch?v=7knB4SKd1DQ

qrcze... Wojtek wracaj pisać tu o bluesie  :alc:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

powinienem o Mayallu tu pisać
a nie w Teraz słucham

moon

Cytat: gratefullde w Listopad 04, 2018, 17:33Teraz Blues Pils, świetna grupa, świetna wokalistka... energia...

swietny debiut, niezli koncertowo, niestety druga plyta juz slaba
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Moriarty

Jak blues, to "Midnight Blue" Kenny'ego Burrella. To jest po prostu mistrzostwo świata - 110 proc. brzmienia Blue Note z najlepszych lat, boska gitara, odpręża jak masaż po saunie. QJP, Ladies & Gentlemen! :D

  https://www.youtube.com/watch?v=ElrSLxxGSvw
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

malg

Kenny Barell oczywiście, ale ojcem bluesa jest Mayall, a dziadkami BB King i Muddy Water

malg

no to teraz
nagranie 1969
wznowienie rok nieznany
https://www.discogs.com/John-Mayall-Empty-Rooms/release/9745983

malg

Empty rooms - to trochę "gorsza płyta" więc przełaczylem na "Moving On"
to płyta wydana po "Jazz Blues Fusion" utrzymana w takim samym jazzowo blusowym klimacie z dużą sekcją dentą

nagrania z 1972 UNIVERSAL, wznowienie z 2009 Cherry Red Records

Świetna płyta




Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

A tu te dziewuchy wymiatają na scenie wspólnie z Joe Bonamassą! :o

https://www.youtube.com/watch?v=eWBg_xVqT_4
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Przepraszam najmocniej, ale JESZCZE RAZ Larking Poe! >:D Właśnie odkryłem te panie i jestem coraz bardziej zachwycony. W tym kawałku są uroczo przewrotne:

I'm gonna' get me some religion, I'm gonna' join the Baptist Church
Going to be a preacher, so I don't have to work
;D   

Zaśpiewać coś takiego w Ameryce... Powiedziałbym, że mają dziewuchy jaja! 8)

https://www.youtube.com/watch?v=Iqh1IOXx2QY
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

rudy-102

#912
J. J. Cale Live.
Fantastyczna płyta.


W zestawie 2LP i CD.

Brzmią niby tak samo, ale przestrzenność i na winylu o wiele lepsza. Czuć niemalże atmosferę sali. Jakbym sam siedział w tylny rzędzie.

Kangie

Coś z rodzimego podwórka. Przypadkowo poznane.

Na szkoleniu spotkałem gitarzystę. Firma wielka, działów kilkanaście. Znałem człowieka z kontaktów mailowych, ale nie spodziewałem się, że gra w zespole bluesowo-rockowym na gitarze.

Formacja "Ktoś gdzieś kiedyś coś", czyli całkiem krótka i łatwa do wymówienia nazwa - zagranicznym prezenterom. Album "Niedaleko od bluesa". Całkiem przyjemne granie. Czuć różne wpływy, inspiracje, ale ciężko w bluesie odkryć coś nowego, co zszokuje. Plus taki, że grają muzykę, nie wirtuozerię. Będę wracał do tej płyty. Wojtek vel. Cygan, good job!

wiki

Jak się uda to spróbuję posłuchać z internetu... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

#915
Dziś obok Komedy leci u mnie blues w postaci Junior Wells "Hoodoo Man Blues" nagrana w 1965 roku  a obecnie wydana przez Analogue Production  (2009) an SACD . Miałem okazje posłuchać tego materiału wydanego teraz na taśmie i .....Jezu jaki czad ! Doznania wręcz koncertowe choć album studyjny . Nie wiem jak to nazwać ,ale dla mnie jest  jak pierwotny ,brudny przekaz ,bez upiększeń ,jak z małego klubu -speluny . Takiego bluesa lubię ....coś jak murzyn z jednym zębem grający na gitarze z trzema strunami ;) .....trochę przegiąłem  . Gorąco wam tego gościa polecam bo według mnie jest niezwykły.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Kolejna płyta z Biedry. Żona kupiła dla mnie. Powiedziała że zaciekawiła ją okładka, a na niej napis "1971 PolyGram Records, Inc." i że pewnie to coś dla mnie.

Bracia Allman - The Allman Brothers Band at Fillmore East. Dobre, stare granie blues/blues rockowe. Nic nowego. Ale koncert i powiem Wam że świetnie nagrany. Polecam słuchać głośno, średnio głośno, z pewnością nie cicho wieczornie plumkająco ;)

zbigu

Pełna fascynacja Tadeusz Nalepa To Moj Blues
Dzisiaj wieczorem odrzgrzewam ponad czasową muzę na winylu. Trochę jestem młodyszy ale to przebija pokolenia.5
Micro Seiki DD-7,DD-8,Denon 103r,AT-OC9ml2,Ortofon Quintet Black,Shelter 201,Unitra 104,At95e

Braun P1,Bernard GS 438...

Bacek

Cytat: Kangie w Sierpień 08, 2020, 08:46Polecam słuchać głośno, średnio głośno, z pewnością nie cicho wieczornie plumkająco
Wrzuciłem na tidala. Faktycznie nie na wieczorne plumkanie bo połowa efektu ginie.

Kangie

Panowie, zapomniałem że mam taką płytę w kolekcji. Niesamowite skoczne granie z dobrą realizacją dźwięku. Odkurzam membrany (wszystkie zakryte metalowymi siatkami, czyli wiadomo, że nie za pomocą pędzelka ;) ).

GB

Cytat: Kangie w Sierpień 06, 2021, 10:38
Panowie, zapomniałem że mam taką płytę w kolekcji. Niesamowite skoczne granie z dobrą realizacją dźwięku. Odkurzam membrany (wszystkie zakryte metalowymi siatkami, czyli wiadomo, że nie za pomocą pędzelka ;) ).
A to Eric od Claptonów?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Tak jest.

Eric Clapton "I still do", CD, 2016 Polydor Record

kangie

Pan Tadek. Słuchamy z Krzychem. Zaraz idziemy do niego.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Pan Tadek c.d.

Tadeusz Nalepa "Sen szaleńca"
Life is too short for boring HiFi.

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz