Kable do ramienia gramofonu

Zaczęty przez Gerwazy, Grudzień 27, 2016, 07:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

Przepraszam za banalne pytanie,ale jakoś nie mogę znaleźć.

Gdzie kupię zestaw kabli do ramienia gramofonu?

Nic nie sprzedaję

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Gerwazy

#2
Cytat: miniabyr w Grudzień 27, 2016, 08:09
W RCM- kupisz kable firmy SME .W Voice- kable Cardas . Lub tu http://www.hificollective.co.uk/components/tonearm-wire.html

Dziękuję za odpowiedź.

Może jest taki sklepu w Polsce, gdzie kupię gotowy zestaw, wiązkę,  czyli w sumie 6 kabelków, w tym 4 zakończone z jednej strony wtykami, w rozsądnej cenie :) Nie potrzebuję kabla w cenie 310 złotych - najtańsza opcja dla ramion SME - za 1 mb :-)






Nic nie sprzedaję

vasa

Cytat: Gerwazy w Grudzień 27, 2016, 09:17najtańsza opcja dla ramion SME - za 1 mb :-)
Nie wiem czy kabelki Thorensa i SME są zamienne ale był kiedyś taki wpis:
Cytat: ahaja w Lipiec 11, 2016, 19:20Kabelki wewnętrzne?
Jak najlepsze. ;-)
VdH z gotowców są takie. Plecionka bez izolacji - druciki są w emalii.
Potem jak sobie sam zapleciesz z nawojówki - 12x0.06...10x0.08 albo kombinacja.
Potem długo, długo nic.
Potem gotowce typu AN, SME, Ortofon etc.
Potem różne przypadkowe wynalazki.
Kolejność nieprzypadkowa.
;-)

Kable wyjściowe - do wkładki MM z niską pojemnością (MC jest na pojemność okablowania niewrażliwa), video (np Van Damme) kupione z metra a zakończone Neutrik Profi.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=210.msg109127#msg109127
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Nic nie sprzedaję

vasa

Cytat: Gerwazy w Grudzień 27, 2016, 12:11gotowca mi trzeba
No jakże to tak, serwis gramiaka zrobiłeś perfekcyjnie a gupiego kabelka nie przewleczesz?
Dasz radę ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat: vasa w Grudzień 27, 2016, 17:03
Cytat: Gerwazy w Grudzień 27, 2016, 12:11gotowca mi trzeba
No jakże to tak, serwis gramiaka zrobiłeś perfekcyjnie a gupiego kabelka nie przewleczesz?
Dasz radę ;D
Nie wiem, bo jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach :)

Cztery kabelki idą do wkładki, do headshella w moim przypadku, wolałbym gotowca z zarobionymi końcówkami przewodów w stosowne wtyki, najlepiej w plastikowych osłonkach owych wtyków, dorabianie tego ręcznie to dodatkowa zabawa, no i gdzie dokupić owe wtyki z osłonkami, a i pewnie przydałoby się jakieś narzędzie do mocowania mini wtyków do przewodów. "Masa problemów" a tak jest gotowiec, podpinam i po kłopocie ;)
Intrygują mnie dwa dodatkowe kabelki, uziemienie ramienia i uziemienie, no nie wiem headshella? Oba kabelki wchodzą w ramię, ciekawe jak są zamontowane, do czego podpięte?, przylutowane?
Wiem, nie dowiem się tego jak nie rozkręcę główki ramienia do której wkręca się headshell :)
Dlaczego aż dwa osobne kabelki do uziemienia w tym przypadku.

 
   
     
     

Nic nie sprzedaję