Preamp Lampowy Topologia Lamm

Zaczęty przez C.A.A.T, Styczeń 29, 2017, 16:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Dobra, zamykam się.
Że ludzie nie cierpią rozmów o kablach zdążyłem przywyknąć ale kontrowersje związane z przedwzmacniaczem mnie jeszcze dziwią  :o

ciechomir

Cytat: Jakub w Styczeń 31, 2017, 21:38
@Ciechomir

Próbowałeś robić zasilacz na lampie prostowniczej, czy od razu poszedłeś w tego salasa?
Płytki pre kupne, czy sam robiłeś?
Od razu w salasy, ale inne oparte na krzemie też grają zacnie.
Płytki trawione w necie na zamówienie. Płytki projektu : piotrektychy z wątku na AS.

Piotr to jest wspaniały facet. Profesjonalista i bardzo życzliwy człowiek.

Jamówię

Cytat: ciechomir w Styczeń 31, 2017, 22:05
Cytat: Jakub w Styczeń 31, 2017, 21:38
@Ciechomir

Próbowałeś robić zasilacz na lampie prostowniczej, czy od razu poszedłeś w tego salasa?
Płytki pre kupne, czy sam robiłeś?
Od razu w salasy, ale inne oparte na krzemie też grają zacnie.
Płytki trawione w necie na zamówienie. Płytki projektu : piotrektychy z wątki na AS.

Piotr to jest wspaniały facet. Profesjonalista i bardzo życzliwy człowiek.





Potwierdzam,Piotrek to jest bardzo fajny Gość,miałem przyjemność pare razy z nim słuchać muzy i jego sprzętu. Życzliwy i utalentowany,mam nadzieję,że jeszcze coś wspólnie zrobimy.

Jakub

Dzięki za info. Będzie wiadomo do kogo uderzyć w razie czego.

vasa



Cytat: masza w Styczeń 31, 2017, 21:42
Dobra, zamykam się.
Że ludzie nie cierpią rozmów o kablach zdążyłem przywyknąć ale kontrowersje związane z przedwzmacniaczem mnie jeszcze dziwią  :o
A Ty czemu się zamykasz? Przecież wątek nie Twój a i pytanie do autora.

Poczytałem trochę.  Rzeczywiście można chyba  mówić o specyficznej topologii Lamm. Ich preampy są hybrydami lampowo - tranzystorowymi zbudowanymi jednak w niekonwencjonalny sposób. O ile dobrze zrozumiałem to część lampowa odpowiada za sterowanie i obróbkę sygnału a tranzystory sygnał wzmacniają.
Niestety poza tłumaczeniem z angielskiego potrzebne jest jeszcze wytłumaczenie z elektronicznego na nasze ale dopytam się jakiegoś speca.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

C.A.A.T

To proszę zadawać konkretne pytania chętnie odpowiem
Wszystko dokładnie wyjaśnię 
Przyjrzałem się tej topologii dokładnie i nieco ja poprawiłem by dobrze współgrała też z lampowymi monoblokami
a nie tylko tranzystorem

Sekret tkwi nie jako w układzie sprzężenia zwrotnego między układowego w tym pre
Welcome all to the my world of beautiful musical reproduction

lammpagra

Witam

Jako że niedawno popełniłem tego klona (według schematu zamieszczonego przez Piotra) więc wątek idealny dla mnie.
Mam 2 kwestie:
1. Urządzenie jest jeszcze na desce więc mogę poczynić jakieś zmiany, w szczególności zainteresowało mnie to co pisze kolega C.A.A.T. odnośnie współpracy ze wzmacniaczem lampowym. Gram na wzmacniaczu SE 6C33C/6N1P według opisu by gsmok (https://trioda.com/index.php/pl/urzadzenia/2076-wzmacniacz-se-na-lampie-6s33s-w-wersji-na-desce).
2. Lampy do klona wsadziłem takie jakie miałem pod ręką w szufladzie (w zasadzie po to tylko aby to uruchomić) choć muszę powiedzieć, że mimo to klon wniósł bardzo dużo do systemu. Chętnie poczytam sugestie odnośnie doboru dobrych lamp do tego pre. Lubię średnicę, górę i szybki zdecydowany bas. 

pozdrawiam
Janek