Keishō - walczymy z "chorobami wieku dziecięcego"

Zaczęty przez tomekkk1, Styczeń 17, 2019, 00:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

#500
Cytat: Bedford w Marzec 25, 2019, 00:00
Cytat: AudioAddicted w Marzec 24, 2019, 22:46
Cytat: malg w Marzec 24, 2019, 21:41czy to oznacza że to jest na schemiacie zółtej PCB (LS10) ten 470ohm oznaczony R1,R2 ?

Tak, to ten :)


Tomek zwrócę Ci tylko uwagę na to , że malg nie pytał o grid stoppera  , tylko o rezystor 22k  ,  którym [jak wspomniałeś wcześniej] zmniejszałeś poziom sygnału. To nie jest więc ten oznaczony R1,R2.

Cytat: malg w Marzec 24, 2019, 20:58
Cytat: AudioAddicted w Marzec 24, 2019, 20:36

Obniżenie poziomu wejściowego rezystorem 22kΩ

Tomek a mó©łbyś ten R jakoś zidentyfikowac na schemacie albo w/g oznaczeń z listy  ?
bo ja się już zgubiłem




O przepraszam, faktycznie mój błąd.
Przedwzmacniacz ma bardzo duże wzmocnienie i aby uprzyjemnić sobie korzystanie z pokrętła głośności można obniżyć poziom wejściowy za pomocą rezystora - nazwijmy go "rezystorem wejściowym".
Na schemacie nie będzie tego rezystora, jego umieszczenie jest dobrowolne. Wielkość można dopasować do własnych potrzeb - w celu optymalnej współpracy pomiędzy pre / wzmacniacz.
Jeżeli w naszym przedwzmacniaczu używamy kilku źródeł, to lokalizujemy go na wyjściu sygnału z płytki przekaźników / przełącznika źródeł przed potencjometrem.
Adam w naszych Keishō wstawił 100kΩ, ale można sprawdzić mniejszą wartość - zwiększając większe wzmocnienie całości. U mnie 22kΩ w zupełności wystarcza.

Rezystor ten nie ma nic wspólnego z problemem szumu! Owszem, gdy ten problem istniał pozbycie się "rezystora wejściowego" pozwoliło zmniejszyć jego poziom, poprzez zwiększenie stosunku sygnał/szum. W momencie gdy problem został rozwiązany z powodzeniem można było powrócić do stosowania "rezystora wejściowego" - nawet o wielkości 100kΩ, bez obawy o szum.

jimmi

#501
Cytat: Bedford w Marzec 25, 2019, 00:00Tomek zwrócę Ci tylko uwagę na to , że malg nie pytał o grid stoppera  , tylko o rezystor 22k  ,  którym [jak wspomniałeś wcześniej] zmniejszałeś poziom sygnału. To nie jest więc ten oznaczony R1,R2.

A mnie sie zdaje, ze chodzi Malgowi o ustalenie rezystora zmniejszajacego szum jednak i Tomek dobrze sie odniosl do R1,R2.

Cytat: malg w Marzec 24, 2019, 20:56Cytat: LampowY w Wczoraj o 19:54
Adam, zobaczymy co wniosą nowe wartości rezystorów.
I tak je zamówiłem. Przyjdą, wlutuję, zobaczymy co będzie. Potem będziemy myśleć co dalej.

Malg:
Maciek a ty jakie  rezystory masz wlutowane, (tez 100K ?), ze chcesz je wymieniac na 1K ?
ja w moim mam wlutowane własnoręcznie 470ohm, w/g początkowych wskazan McG i schematu,
i wydaje mi sie ze mam tylko przydziwiek, na odkręconym pre i Wzmaku

straciłem juz orientację co kto słyszy, choć czytam wątek z uwagą

Stawiam na moje przypuszczenie, choc Malg niebawem rozwieje wszelkie watpliwosci o co dokladnie mu chodzi ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

LampowY

Operacja była wyznaczona na dzisiaj na godzinę 8:30.
Generalnie zabieg się udał. Pacjent przeżył. Mogę napisać, że szumu słyszalnego nie stwierdzam  :np:
Niestety pozostał jeszcze denerwujący brumek  >:( Aczkolwiek też chyba mniejszy, ale słyszalny.

Z pacjenta zostały usunięte chore tkanki  :)

Bedford

Sam operowałeś?
I na jakie wartości zmieniłeś te rezystory?

rudy-102

Gdzie siedziały Wimy bo nie mogę z waszych zdjęć ich zlokalizować?

LampowY

Cytat: Bedford w Marzec 27, 2019, 09:58
Sam operowałeś?
I na jakie wartości zmieniłeś te rezystory?
Zero asysty  8) 1k
Wcześniej tylko zdalne przygotowanie teoretyczne u Adama i Tomka  :)

Cytat: rudy-102 w Marzec 27, 2019, 10:11
Gdzie siedziały Wimy bo nie mogę z waszych zdjęć ich zlokalizować?
Tu

rudy-102

Już powoli się gubię. Są chyba trzy różne PCB w tym projekcie.
Czy zamiast nich wstawiłeś coś innego?

Jakub

Mogę niedyskretnie spytać ile kosztuje taki preamp na pcb z ebaya?

LampowY

Zamiast kondensatorów? Nie, nic.

To jest wersja płytki wykorzystująca inaczej lampy ale schemat AN jest ten sam.
Jedna lampa wzmacnia oba kanały a druga jest wtórnikiem. Dzięki temu nie muszę mieć parowanych lamp, ważne żeby połówki były równe. Wiele większe pole manewrów  ;D

LampowY

Cytat: Jakub w Marzec 27, 2019, 10:27
Mogę niedyskretnie spytać ile kosztuje taki preamp na pcb z ebaya?
Nie mało.
Ale jak się jest techniczną i manualną nogą to trzeba płakać i płacić  ;D
Kolejny projekt będę jednak próbował wykonać samodzielnie  8)

Bedford


LampowY

Cytat: LampowY w Marzec 27, 2019, 10:30Nie mało.
Tzn, nie wiem czy nie mało. Trzeba by zliczyć wartość użytych podzespołów i zobaczyć ile zapłaciło sie górką za złożenie i swoja niewiedzę.
Kredytu w każdym razie nie brałem a i wszystkie organy sa jeszcze na miejscu  ;)

LampowY


Bedford

Cytat: Bedford w Marzec 27, 2019, 10:31
Cytat: LampowY w Marzec 27, 2019, 10:16
Cytat: Bedford w Marzec 27, 2019, 09:58
Sam operowałeś?
Zero asysty 
A narkoza jakaś była , czy tak na żywca?
U nas w szpitalu pracował taki chirurg , co bez narkozy nie mógł operować , bo mu się strasznie ręce trzęsły.

LampowY

Ja miałem dekarza, który przed wejściem na dach walił ćwiartkę. Za każdym razem.
Jak spytałem czy ma równo pod sufitem to mi powiedział, że zwalcza lęk wysokości  ;D
Majster tak na oko 65 lat  :D

LampowY

#515
Qfa, jaka cisza  :o ;D
Brum po rozgrzaniu też chyba sie jeszcze zmniejszył.
Nareszcie mogę słuchać na Amperexach BBDG  8)


Oj... chyba widze powód do popołudniowego łojenia  >:D :pij: :np:

tomekkk1

#516
No Maciek, gratulacje!  :np:
Pacjent przeżył, a to już nie lada osiągnięcie ;D

LampowY

Jutro wysyłam garść rezystorów do AnJa. Ma spawać  :D  :alc:

tomekkk1

Super, powiedz mu że da sobie rade, a jak coś niech pisze na PW, pomogiem ;)

LampowY



dino

Cytat: rudy-102 w Marzec 27, 2019, 10:19uż powoli się gubię. Są chyba trzy różne PCB w tym projekcie.
Czy zamiast nich wstawiłeś coś innego?
;D ;D ;D ;D
Ale ważne, ze jest postęp w odszumieniu.

tomekkk1

Cytat: dino w Marzec 27, 2019, 22:29
Cytat: rudy-102 w Marzec 27, 2019, 10:19uż powoli się gubię. Są chyba trzy różne PCB w tym projekcie.
Czy zamiast nich wstawiłeś coś innego?
;D ;D ;D ;D
Ale ważne, ze jest postęp w odszumieniu.

I tym stwierdzeniem można uznać, że "zaszumienie" to historia. Zrobiłem jeszcze kilka niewielkich zmian (połączenie masy z obudową z rezystorem 1kΩ i ekrany z pinu 9 do centralnej masy):



I można było zamknąć obudowę. I czekać na nowe trafo, by wdrożyć kolejne zmiany ;)

dino

Czyli podstawowy błąd był w 100K grid stooper ?