Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

To ja się spytam: Która wkładka gra bardziej słodkopierdząco? Czy wersja High- jak sądzisz- będzie grała gorzej niż Low?

elem

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 26, 2014, 11:41Czy wersja High- jak sądzisz- będzie grała gorzej niż Low?

A po co ci H? Tube Box nie gra z L (0,3mV)?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Pojęcia nie mam jak zagra Dynek w wersji H. Niskopoziomowa gra pięknie, równo bez zbytniego eksponowania któregokolwiek z pasm. Gra precyzyjnie i dobitnie, szlif igły pozwala na wydobycie niesamowitej ilości informacji i ich przekazaniu słuchaczowi. Jednak robi to w taki sposób, że nie męczy a raczej wręcz przeciwnie, wciąga i trudno się oderwać od słuchania. Od wczoraj przesłuchałem kilkanaście płyt i stale mi mało. Porównując z Denonem Dl 304 jest to wkładka, której sygnatura brzmienia bardziej mi się podoba. Denon brzmiał u mnie bardziej lekko, zwiewnie, eterycznie, piękną barwą ale brak mu było ciut drajwu, takiego kopa. Dynavector to ma.
Do MM ek to nie ma co prównywać, przynajmniej nie do tych, z którymi ja miałem do czynienia.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: elem w Lipiec 26, 2014, 12:32
Cytat: frywolny trucht w Lipiec 26, 2014, 11:41Czy wersja High- jak sądzisz- będzie grała gorzej niż Low?

A po co ci H? Tube Box nie gra z L (0,3mV)?

Boję się go wystawiać na taką próbę. Zaraz się okaże, że nowa wkładka wymusi zmianę pre :)

Dzięki gratefullde.

elem

Za jakiś czas i tak zmienisz Projecta na coś lepszego, tak to już z nami jest. Jeśli MC to tylko LO.

20x2L miałem przez 2 lata na Jelco 10,5". Teraz "odwiedzam" to zestawienie u aktualnego użytkownika. Sprzedał Lehmanna Black Cube, kupił używanego Sensora  i jest naprawdę bardzo dobrze. Rock, jazz, klasyka, stare tłoczenia, nowe remastery - 20-tka daje radę, to bardzo uniwersalna wkładka na lata.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Właśnie, uniwersalna. Wszystko gra super. Czego chcieć więcej? :) Elem ma rację, pre i tak zmienisz. Wkładka tylko to może przyśpieszyć :) Życie krótkim epizodem jest ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#131
Gramofon Pilota znalazłem w necie.

Ktoś wie gdzie się nam kolega podział? Może jakiś e-mail komuś zostawił? Chętnie bym go powiadomił, że istniejemy :)
Zwracam uwagę że na zdjęciu jest przeciwwaga z dodatkową, precyzyjną regulacją siły nacisku. Ostatnio zamówiłem sobie właśnie taką.


jjacek

A tak wygladaja moje ..zabawki".

frywolny trucht

No to pojechałeś po całości. Ahaja, Fonciak, dodatkowe ramię.
Gratulacje!!!

jjacek

Dzięki! Raz się żyje... :D

frywolny trucht

Widać, że obróbka wykańczająca stoi na coraz wyższym poziomie. W moim można by się do paru rzeczy jeszcze przyczepić, ale w Twoim? Nie widzę. Miazga. Płonę normalnie z zazdrości.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

jjacek

 :D 2 358 zł na 9h przed zakończeniem licytacji...nie jest źle ....

GregWatson

Co prawda nie znam się na Fontkach ale to nie jest czasem jakaś starsza wersja?
Trochę tego i trochę tamtego też.

jjacek

#139
"Naped " troche inaczej wyglada w tych nowych ... i prowadzenie przewodu do ramienia

GregWatson

Fajny, też swego czasu śnił m i się po nocach. Chciałem z dwoma ramionami (oryginał i Micro Seiki MA-505) ale nie wyszło. Może kiedyś jeszcze powrócę do tego pomysłu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht


jjacek

 :-\  Szkoda ...zagapilem sie i przeoczylem taka okazje...hmm...daj znac kiedy bedzie nastepny konkurs to sie ..ostro przygotuje !!!  ;)

jjacek

Gramofon  wystawiony na Allegro "poszedl" za ......3 416,00 zł  ???

frywolny trucht

W związku z moim zainteresowaniem prędkością 78 obr/minutę, przyszła mi do głowy propozycja modyfikacji sterownika gramofonu. To info raczej dla tych, którzy będą dopiero kupowali. Otóż sterownik daje prędkość 33,3 , 45 i 200 obr/min. Ostatnia niby jest dobra do sprzątania płyty szczoteczką. Ja jednak tej opcji nie używam i tak, dlatego 78 ob/min pod drugie ramię wydaje się lepszą opcją.

Druga sprawa. Zamawiał ktoś ostatnio paski? Czy są już bezszwowe?
:)


masza

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 10, 2015, 11:44Otóż sterownik daje prędkość 33,3 , 45 i 200 obr/min. Ostatnia niby jest dobra do sprzątania płyty szczoteczką.
Lub do przewijania płyty :)

gratefullde

Ja mam pasek od pro jecta 9.1 i bardzo długi czas nie mam już problemów z paskiem :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: masza w Styczeń 10, 2015, 11:49Lub do przewijania płyty

Te 200 rpm to "program" szmata :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Trzecia sprawa. Trwa właśnie druga edycja konkursu fotograficznego :)
Twój Ad Fontes jjacku ma szanse tam zabłysnąć:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=427.0

robiz

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 10, 2015, 11:44Druga sprawa. Zamawiał ktoś ostatnio paski? Czy są już bezszwowe?

Znaczy chodzi o to łączenie, tak ?
Jak kupowałem od Andrzeja jakiś czas temu, to miały jeszcze łączenie.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure