NAD C356BEE i modyfikacja a'la muda44

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 09, 2016, 12:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: finchers w Październik 20, 2016, 12:05Muda44 a jak wygląda powrót do stanu "przed zabiegowego"?jakby przeszczep się u mnie nie przyjął?i doszedłem do wniosku że jednak wolę jak było po staremu?
Takie pytanie retoryczne...
To byś był pierwszy od 2007r ;)


finchers

#51
Jestem wstępnie po modyfikacji i na tę chwilę ciężko jeszcze mi coś napisać...przyzwyczajam się do nowego dzwięku...Żebym był mega oczarowany to nie powiem,może jeszcze kuleje u mnie reszta sprzętu;/
Faktycznie teraz słyszę jakby dokładniej wszystkie instrumenty ale jeszcze się nie zdąrzyłem chyba przyzwyczaić ale wcześniejszy mułowaty NAD potrafił dłużej mnie przykuć do fotela;/
Czekam na zewnętrznego rDAC może coś wyciągnę więcej pełni szczęścia.
Co zwraca na tę chwilę moja uwagę to jakaś "dziwna" góra do której nie mogę przywyknąć,,,jest niby wyraźniejsza !ale mniej subtelna na moje ucho. Może teraz wzmak wyciąga wszystkie niedoskonałości źródła , nagrań?sam nie wiem...czasami wydaje się jakaś, może nie tego słowa użyję..."charcząca"?
Bas nie jest już taki rozwlekły jest szybszy, średnicy więcej (jak na mój gust trochę za dużo)
Czekam na testy z rDac i jak mnie nie zauroczy to szukam dalej mojego brzmienia;)
Ciąglę dążę do brzmienia które kiedyś udało mi się ułożyć w swoim samochodzie (też długo to trwało)
ale zdecydowanie lepiej się tego słuchało niż to co mam teraz;(
Najciekawsze jest to że zrobiłem to zdecydowanie mniejszym nakładem finansowym... 
A jak autor wątku Tobie po dłuższym czasie trafił mod w twój gust?
     
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

GregWatson

Po jakimś czasie użytkowania na początku kiedy kupiłem wzmaka to z czasem przyzwyczaiłem się do charakterystycznego zacięcia basowego jakie miał(y) - mają NADy. Początkowo mi się to nawet podobało ale z czasem stało się to już zbyt przesadne chciałem bardziej neutralnego podejścia do brzmienia i tak teraz mam. Jeszcze spowolniłem sobie działanie pokrętła siły głosu podczas użytkowania pilota - ruchy teraz są znacznie wolniejsze i dzięki temu precyzyjne. To zabarwienie basowe jest trochę nienaturalne chociaż wydawać by się mogło że ciekawe ale z czasem chce się więcej neutralności.

Jakoś mi się z tym "czasem, czasie, " trochę za dużo dało.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

finchers

Ja też gałkę chciałem spowolnić, ale prawdopodobnie w transporcie się coś musiało stać...bo teraz raz działa pogłaśnianie z pilota raz nie;/ tak jakby się zawieszała...
nie mam pojęcia co się stało ale będę musiał wywalić ten rezystor i zobaczę co będzie.
Strasznie to denerwujące.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

#55
Od dawna już ciekawi mnie ten wzmacniacz i gdyby nie ten "bajkowy" wygląd już dawno bym go spróbował.
Planuję wymianę wzmacniacza i bardzo poważnie biorę go pod uwagę (cenowo rewelacja).
Jest tylko jedno ale... musi zagrać! Musi położyć mojego aktualnego pearl lite'a na łopatki.
A wtedy mam gdzieś jak wygląda ;)
Poważnie się zastanawiam bo ze względu na cenę raczej nawet przy ewentualnej odsprzedaży potem dużo nie umoczę, prawda?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

gratefullde

Ile to cudo kosztuje? Link mi nie działa na tapciatalku
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

marekw 76

Według porównywarki około 2700
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

marekw 76

Cytat: gratefullde w Maj 19, 2017, 19:05No to by był szok.
Na ten temat mają wiedzę tylko posiadacze...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GregWatson

Cytat: marekw 76 w Maj 19, 2017, 18:41Od dawna już ciekawi mnie ten wzmacniacz i gdyby nie ten "bajkowy" wygląd już dawno bym go spróbował.
Planuję wymianę wzmacniacza i bardzo poważnie biorę go pod uwagę (cenowo rewelacja).
Jest tylko jedno ale... musi zagrać! Musi położyć mojego aktualnego pearl lite'a na łopatki.
A wtedy mam gdzieś jak wygląda ;)
Poważnie się zastanawiam bo ze względu na cenę raczej nawet przy ewentualnej odsprzedaży potem dużo nie umoczę, prawda?


Bez DACa można kupić już za ok 1700 zł (a nawet taniej) a jak bardzo komuś zależy na DAC-u to chodzą używki na alle po ok 500 zł. Ja mam wersję z DAC-iem właśnie tak kupionym + modyfikacja mudy44. Modyfikacja znacznie poprawia jakoś dźwięku.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

NAD C356Bee

http://allegro.pl/nad-c-356bee-i6817180297.html      1700,-
http://allegro.pl/nad-c-356bee-i6825984890.html      2000,-


Używki poniżej 1700,- raczej nie schodzą (bez DAC-a)

Trzeba polować.
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

Nie do wiary, że za taką cenę ma pobić sprzęty kilkakrotnie droższe.
Może rzeczywiście spróbuję?
Będę w lipcu w Polsce i wybieram się na kilka odsłuchów ale tego NADa też bym chętnie sprawdził :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GregWatson

Ja tam biorę trochę z przymrużeniem oka ale może kiedyś będę mógł porównać ze wzmacniaczem za taką kasę.

Tu jeszcze jest:

https://www.olx.pl/oferta/nad-365bee-CID99-IDmdfbU.html#9c133d3883

Ale prawdą jest to że gra wybornie. Bez modyfikacji ma charakterystyczne zacięcie basowe jaką posiadają NAD-y. Po modyfikacji staje się bardziej neutralny i naprawdę dobry. A jeśli angielski wzmak to i na angielskich kolumnach. Kiedyś ktoś mi powiedział, że "stare" KEF-y (Q) grają lepiej niż te nowsze (iQ) - nie sprawdzałem i zaryzykowałem - faktycznie jest OK.
A KEFy (Q) słyszałem już wcześniej w innym zestawieniu i też dały radę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

Cytat: GregWatson w Maj 19, 2017, 19:39A jeśli angielski wzmak to i na angielskich kolumnach.
Moje są właśnie angielskie - Mordaunt Short Mezzo 8
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GregWatson

Nic tylko spróbować. A nóż się dobrze wpasuje czego życzę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Ja to jestem jednak szalony...

Właśnie kupiony NAD C 356BEE sztuka nówka nie śmigana :)
Negocjacje ze sklepem trwały 3 min i jest już mój za 2k.

Oj żeby zagrał jak Marcin obiecuje a wybaczę mu brzydotę ;)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GregWatson

GRATULACJE. To bardzo dobra cena. Wygląd ohydny choć to kwestia gustu.

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: marekw 76 w Maj 19, 2017, 20:42Oj żeby zagrał jak Marcin obiecuje a wybaczę mu brzydotę

Jedna z niewielu marek, której drewniane boczki nie pomogą ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Cytat: GregWatson w Maj 19, 2017, 20:52GRATULACJE. To bardzo dobra cena. Wygląd ohydny choć to kwestia gustu.
Dziękuję.
Mi też się nie podoba a ma zastąpić pięknego Marantza Pearl LIte'a.
Ciekawe co powie ukochana gdy zobaczy go w systemie ;)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

elem

Design NADa ma swój urok. Poza tym - patrzycie na wzmacniacz jak słuchacie muzyki? No chyba, że lampiszon, to można się w grający kominek pogapić  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

marekw 76

Cytat: frywolny trucht w Maj 19, 2017, 20:57
Cytat: marekw 76 w Maj 19, 2017, 20:42Oj żeby zagrał jak Marcin obiecuje a wybaczę mu brzydotę

Jedna z niewielu marek, której drewniane boczki nie pomogą ;)
A mój aktualny ma takie piękne boczki...

Cytat: elem w Maj 19, 2017, 21:01
Design NADa ma swój urok. Poza tym - patrzycie na wzmacniacz jak słuchacie muzyki? No chyba, że lampiszon, to można się w grający kominek pogapić  :)

A właśnie do lampy miałem się przymierzyć... Jeszcze dziś rano był taki plan ;)

I jeszcze Marcin napisał, że przed modem będzie cienko :(
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n