Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: cdt w Sierpień 04, 2018, 10:52Po antykatingu przeszła mi ochota na sprawdzanie rezonansu .
Ja mam wrażenie, że przy tym parametrze ma znaczenie i płyta, bo różnie są rozmieszczone te ścieżki, a MA505 to mimo wszystko krótkie ramię.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

#551
Zakres regulacji antyskatingu MA 505 jest za mały na tak ciężkie wkłady . Na płycie testowej są zakłócenia a na czystej wkładka pędzi jak wyścigówka zupełnie nie reagując na regulacje . Nagaoka 14g + Ortofon Rohmann to za ciężki zestaw . Ja zakupie jak pisałem headsell 11g . 
Zestaw 18.5 g idealnie reaguje na regulacje . Zakładam że 20g z Ortofonem też zadziała . 23g to zdecydowanie za dużo  poza skalą cięgieł Micro .
Na SME jest to do opanowania ciężarkami .


cdt

Ja mam jeszcze ten ale nie pamiętam ile waży a jubilerska waga mi dała ciała . Tak na oko to ma z 7g . A Piotrek pisał że na lekkich headsellach Rochmana gra słabo

GregWatson

To jest Micro Seiki H 307, może zaraz gdzieś znajdę dane. Uno momento.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ja znalazłem że 8,9 g  a dokładnie to jest C-307
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tu też należy zwrócić uwagę na to, że istnieje także wkładka o tych samych symbolach: Micro C-307. Nie wiem czemu ale tak jest.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: cdt w Sierpień 04, 2018, 11:31Zakres regulacji antyskatingu MA 505 jest za mały na tak ciężkie wkłady . Na płycie testowej są zakłócenia a na czystej wkładka pędzi jak wyścigówka zupełnie nie reagując na regulacje
Na czystej się skatingu nie reguluje. To audio mit.
Antyskating jest zależny WYŁĄCZNIE od kąta offsetu, nacisku (i w mniejszym stopniu od miejsca na płycie)
I dlaczego uważasz że coś jest nie tak?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Cytat: vasa w Sierpień 04, 2018, 12:47
Cytat: cdt w Sierpień 04, 2018, 11:31Zakres regulacji antyskatingu MA 505 jest za mały na tak ciężkie wkłady . Na płycie testowej są zakłócenia a na czystej wkładka pędzi jak wyścigówka zupełnie nie reagując na regulacje
Na czystej się skatingu nie reguluje. To audio mit.
Antyskating jest zależny WYŁĄCZNIE od kąta offsetu, nacisku (i w mniejszym stopniu od miejsca na płycie)
I dlaczego uważasz że coś jest nie tak?
+100

cdt

Cytat: vasa w Sierpień 04, 2018, 12:47I dlaczego uważasz że coś jest nie tak?
Cytat: cdt w Sierpień 04, 2018, 11:31Na płycie testowej są zakłócenia a na czystej wkładka pędzi jak wyścigówka zupełnie nie reagując na regulacje


cdt

Cytat: vasa w Sierpień 04, 2018, 12:47Na czystej się skatingu nie reguluje.
Tak ale na czystej płycie wyjdzie Ci czy twoje ramie reaguje na pokrętełka ciężarki itd :P  .

vasa

Cytat: cdt w Sierpień 04, 2018, 14:46
Cytat: vasa w Sierpień 04, 2018, 12:47Na czystej się skatingu nie reguluje.
Tak ale na czystej płycie wyjdzie Ci czy twoje ramie reaguje na pokrętełka ciężarki itd [emoji14]  .
To prawda [emoji3]
Czyli pierwsza myśl jest taka że w AS coś nie działa 🤤

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Sierpień 04, 2018, 14:52AS coś nie działa
No nie działa bo skład jest za ciężki . Tak jak pisałem przy 18.5 gramach ( denon + headsell ) jest ok . 
Zakładam że skoro piszą że można wieszać wkładki do 10g a produkowali hedshelle 11g to jak kupię właśnie takiego 11g będzie się mieścił w granicach regulacji .

dino

Cytat: cdt w Sierpień 03, 2018, 23:19Powiesiłem na MA 505 z cięzkim headshellem . Odnoszę jednak wrażenie że to jest za ciężka wkładka do ramienia Micro . Wkładka ma 9g headsell 14 g . Dużo !

MA-505 ma masę efektywna (bez headshella) 7g.  i nie trzeba szukać w necie tylko...na forum  ;) http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=813.msg193667#msg193667

Policzmy: 7g+14g daje ..21g
Popaczmy na poniższa tabelkę (źródło Vinylengine) .... i mamy śliczne 8Hz.
Można dać lżejszy headshell i zejść na 9Hz.
Antyskating na MA-505 sprawia wrażenie słabo działającego ale ..działa. Ustawiamy na rodzaj szlifu i ..zapominamy.
O ustawianiu antyskatigu na gładkiej płycie już było - dodam, ze można sobie uszkodzić wkładkę.

cdt

@dino czy ty przeczytałeś poprzednie wpisy ? Np o płycie testowej ? Czy tak sobie wpadłeś polansować sie znaną tabelką i teoretyczną wiedzą . Nie rozmawiamy o rezonansie tylko antyskatingu . Jest w postach .

cdt

Cytat: dino w Sierpień 04, 2018, 15:20Antyskating na MA-505 sprawia wrażenie słabo działającego ale ..działa.
Działa bardzo dobrze pod warunkiem że headsell z wkładką nie jest za cieżki .

vasa

Cytat: cdt w Sierpień 04, 2018, 15:27pod warunkiem że headsell z wkładką nie jest za cieżki .
I w tym miejscu fizyka mi się przestaje zgadzać :o
Moim zdaniem wkładka razem z łbem może ważyć i kilogram a nie ma to wpływu na AS.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: cdt w Sierpień 04, 2018, 15:24@dino czy ty przeczytałeś poprzednie wpisy ? Np o płycie testowej ? Czy tak sobie wpadłeś polansować sie znaną tabelką i teoretyczną wiedzą . Nie rozmawiamy o rezonansie tylko antyskatingu . Jest w postach .

Zastanawia mnie dlaczego umieszczanie informacji z sprawdzonych i uznanych źródeł traktowane jest jako "lans" ?  ???
Z tabelki wynika, że za ciężki nie jest a odnosiłem się do pierwszego wpisu o "cięzkosci".

Co do anty skatingu to wydawało mi się, że sprawdzałeś na "gładkiej" płycie ? Myliłem się ? To sorry  ;)

cdt

W SME masz ciężarki . W MA 505 masz jakieś cięgna . W innych są sprężyny . O ile w SME możesz sobie dokupić dorobić ciężarek to w ramionach na sprężyny już nie .
To nie tak że nie ma wcale reakcji na czystej płycie . Jest . Ale bardzo bardzo szybko albo szybko do przodu .
Zdejmij ciężarki ze SME to będzie ten sam efekt .

cdt

Ja się nawalczyłem ze SPU ROYAL N . Były opinie że ta wkładka nie przechodzi ostatniej ścieżki antyskatingu . Że ten typ tak ma . A u mnie przechodzi .

dino

Cytat: vasa w Sierpień 04, 2018, 15:40I w tym miejscu fizyka mi się przestaje zgadzać :o
Moim zdaniem wkładka razem z łbem może ważyć i kilogram a nie ma to wpływu na AS.

Teoretycznie tak. Zastanawia mnie tylko sposób w jaki regulacje anty skatingu rozwiązano w MA-505.
Nić berylowa, która na sprężynie "pilnuje" dociskania wkładki do płyty jest odchylana przez pokrętło anty skatingu. Czyli zależnie od szlifu (ustawienia) dodatkowo bardziej lub mniej odchyla sie od osi ramienia ?
Jest jeszcze druga przeciwwaga z ciężarkiem do regulacji "lateral balacinig" i może warto by było sprawdzić to ustawienie.

To teraz się po lansuje  ;D i wrzucę obrazki  ;)

vasa

Cytat: dino w Sierpień 04, 2018, 16:12może warto by było sprawdzić to ustawienie.
Myślisz że gramiak krzywo stoi?
Cytat: dino w Sierpień 04, 2018, 16:12Nić berylowa, która na sprężynie "pilnuje" dociskania wkładki do płyty jest odchylana przez pokrętło anty skatingu.
Od strony inżynierskiej jest to genialne rozwiązanie. Ta sama nić wymusza nacisk i AS więc zawsze są skoordynowane prawidłowo. Offset jest stały więc i jego wpływ jest stały a zależność AS od szlifu igły jest bonusem :)
Pojęcia nie mam jak to się może popsuć. Chyba że nić z prowadnic spadła  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: dino w Sierpień 04, 2018, 16:12To teraz się po lansuje   i wrzucę obrazki 
:) sorki za tamten wpis

W każdym razie kupie koszyk 11g i zrobię próbę . Ciężarki mam dwa i próbowałem różnych konfiguracji .


dino

Cytat: cdt w Sierpień 04, 2018, 15:55W SME masz ciężarki . W MA 505 masz jakieś cięgna
W MA-505 ramię balansuje się tak samo jak w SME ciężarkami. Czasami (jak widać wyżej trzeba założyć dodatkowy). Po ustawieniu  "tracking force " w pozycji 0  (I SKRĘCONYM DO OPORU PRZECIWNIE DO RUCHU WSKAZÓWEK ZEGARA ANTY SKATINGU) musimy ramie zbalansować w poziomie. Nacisk ustawiamy wyskalowanym w gramach pokrętłem naciągającym nić berylową podłączona z jednej strony do sprężyny przy przeciwwadze (dynamiczny docisk wkładki) a drugiej do podstawy ramienia. I temu służy "magiczne" cięgno. 
Nie ma ono (prawidłowo ustawione) wpływu na wyjściowy balans ramienia.