"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Cytat: nosferartur w Listopad 16, 2018, 18:22Całość pochłonąłeś sam, czy musiałeś się z kimś dzielić?
Nie ma takiej opcji co bym sie podzielil, wysnaje teorie Joego z Friendsow,

nosferartur

#401
Cytat: frywolny trucht w Listopad 16, 2018, 20:26Ktoś jadł może merlina?

Frywolny nie merlina, a marlina.  :D Ja jadłem, a właściwie to zdarza mi się jadać. Nie jest to co prawda ta sama ryba, z którą wojował stary człowiek w książce Hemingwaya, ale jej śródziemnomorska odmiana ,,spada".

Cytat: merlin1973 w Listopad 16, 2018, 19:45Wygląda jak kawałek obcego    a jak smakuje???

Bez względu na to, czy jest to homar (musi mieć szczypce), czy langusta, są smakowo znakomite. Niestety są bardzo drogie. Ponieważ zrzucają skorupę, to ze względów bezpieczeństwa robią to rzadko, więc rosną powoli. Połowy też nie należą do najłatwiejszych. Homara zdarza mi się jadać, langustę ostatnio z jakieś 4 lata temu gdzieś na południu Wietnamu. Za grillowaną zapłaciłem ze 14 e.
Zamieszkam tam na emeryturze.  :)

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

#402
Cytat: nosferartur w Listopad 17, 2018, 06:35Bez względu na to, czy jest to homar (musi mieć szczypce), czy langusta,
Co by rozwiac twoje watpliwosci, ma calych karaibach tak zwana przez Ciebie languste wszyscy nazywaja lobsterem.
Ale trzymajac sie twojego nazewnictwa to homara jadlem pare razy i jednok wole langusty bo sa bardziej soczyste, zreszta mniejsza o wiekszosc, chyba musze zwiedzic wiernam bo na calych wschodnich indiach to langusta zaczyna sie od 50$ W gore a ja strasznie lubie to morskie robactwo

nosferartur

#403
Wiem już dlaczego, znalazłem.

https://en.wikipedia.org/wiki/Spiny_lobster

Wycieczki do Wietnamu na pewno nie pożałujesz. :)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

#404
Cytat: nosferartur w Listopad 17, 2018, 12:14Wycieczki do Wietnamu na pewno nie pożałujesz.
Wietnam jest w planach tak samo jak Chiny, Japonia, ale najpierw mam plan zwiedzenia calych Indii wschodnich bo planuje osiasc tam na starosc. Najbardziej jak do tej pory podoba masz sie Jamajka ze wzgledu na atmosfere ale i na fakt, iz na calej wiecznie zielonej wyspie nie ma nic co by Cie chcialo zjesc, nastepna sprawa to jezyk, nie wiem czy na starosc chcial bym sie uczyc wietnamskiego.
Na dodatek azjaci jedza wszystko a ja mimo wszystko chyba nie jestem az tak otwarty na nowe doznania.

nosferartur

Tę zjadłem. Własnoręcznie wyciągnięta z wody.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

Najsmaczniensza jaka ja zszamalem  wygladala troszke inaczej ale najlepsze bylo to gdzie i w jaki sposob zostala upichcona. Do dzisiaj jest dla mnie wykladnikiem swietnie upichconego robala

nosferartur

Bez mała akt barbarzyństwa. ;D Choć moja też bez należytego szacunku. Jak znajdę zdjęcie, to wkleję.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

Normalnie zdeklarowany swiniozerca jestem ale jak sie pojawiam gdzies gdzie potrafia zrobic dobre owoce morza to zapominam o normalnym miesiwie.
Za mistrzow uwazam portugalczykow, wlosi tez sa niezli, slowency (mimo ze ich kuchnie uwazam za kiepska) chorwaci

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

nosferartur

#410
Cytat: merlin1973 w Listopad 17, 2018, 13:36Głodny jestem 

Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, ugotowałem dużo.

Cytat: Hubertrs w Listopad 17, 2018, 13:20Normalnie zdeklarowany swiniozerca jestem ale jak sie pojawiam gdzies gdzie potrafia zrobic dobre owoce morza to zapominam o normalnym miesiwie.

Ja jestem fanem dziczyzny, generalnie ,,tęgich" smaków np. baraninę przedkładam nad wołowinę. Chociaż bez propagacji ze strony mojej żony najczęściej kończy się strawą wegetariańską, ale nie dzisiaj.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

#411
Stroganov to moje popisowe danie tyle ze ja zastepuje wolowine, poledwica z jelenia.
No i oczywiscie pewniaki takie jak golonka po bawarsku albo zeberka w kapuscie

nosferartur

#412
Cytat: Hubertrs w Listopad 17, 2018, 14:03Stroganov to moje popisowe danie tyle ze ja zastepuje wolowine, poledwica z jelenia.

Też bardzo lubię. To co na zdjęciu to wieprzowa karkówka marynowana w pyle grzybowym, mielonym liściu laurowym, pieprzu i soli  z frytowanymi pieczarkami i sosem na bazie białego wina i suszonych zeszłorocznych grzybów z dodatkiem najlepszej kostki rosołowej jaka kiedykolwiek powstała włoskiej ,,dado STAR", oczywiście funghi porcini.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

#413
Wszystko brzmi przepysznie tylko ta kostka rosolowa  :-\
No i grzybki wole takie a jak nie ma to shitake mushroom, od biedy moga tez byc suszone

nosferartur

Sam nic do dobrych kostek nie mam, więc używam. Ma natomiast moja żona więc używam rzadko. Jeżeli wiem, że komuś z gości trudniej przejdzie przez gardło z kostką niż bez, też nie dokładam. Chodzi o to, że nie traktuję glutaminianu jako czegoś bardziej niebezpiecznego od soli.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Cytat: Hubertrs w Listopad 17, 2018, 14:19No i grzybki wole takie a jak nie ma to shitake mushroom, od biedy moga tez byc suszone

O! Takiego grzyba nigdy nie dodałbym do jakiejś złożonej potrawy. Żona by mi nigdy na to nie pozwoliła. Taki to jedynie na masełku ze śmietanką i natką pietruszki.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

I troszke tagliatelle do tego. Cholewka i ja troche zglodnialem, czas smigac na jakies sniadanko

nosferartur

W zeszłym tygodniu złożyłem się do wołowiny Wellington, po raz pierwszy i wyszła obiecująco. Niestety w niedzielę, a nie jak zamiarowałem w sobotę, a był to dzień pełen wydarzeń medialnych, rozkrzyczanych przyjaciół i mojego  niczym nie pohamowanego opilstwa, i o fotografiach zapomniałem. W sobotę żona, która chyba nie była aż tak głodna, bojkotowała wszelkie krwiste dania i skończyło się włoszczyzną.
Melanzane con ragu di carne, czyli oberżyna w sosie bolońskim.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

Mnie gotowanie relaksuje i lubie to robic,
Przedewszystkim nie lubie drogi na skroty, do tego zwracam uwage na jakosc produktow, nawet jak mam ochote na rybke to jade na stawy a nie do rybnego.
Mieso, warzywka, wszystko organic

LampowY

Zrobiłem dzieckom ciasto drożdżowe. SAM!  :o

LampowY

A teraz dochodzi w piekarniku mój chlebek razowy. Nawet zakwas sam wyhodowałem  8)

Qna, w przyszły weekend biorę się za bimber bo widzę, że mam wene  ;D

Hubertrs


LampowY

Aparaturę z instrukcją obsługi mam  8)
:pij:

frywolny trucht

Byliśmy na targach vege i dziewczyny szalały. Takie czerwone ciasto otrzymuje się dodając soku z buroka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !