Dociski i stabilizatory

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 14, 2014, 23:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: paul_67 w Styczeń 10, 2018, 21:19Rysowania szpinda nie stwierdziłem.
Czyli można przyjąć, że ten z ebaya o podobnej czy wręcz identycznej konstrukcji zachowa się podobnie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67


GregWatson

Wczoraj przybył do mnie zakupiony docisk. Ponieważ waży 250 g (czyli dosyć mało) będzie "współpracował" z DD-40. Wygląda dosyć "delikatnie" w porównaniu z innymi i faktycznie jest koloru złotego bardziej niż miedzianego. W realu położony na gramofonie wygląda rewelacyjnie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Na tle innych moich docisków jest dosyć skromny jak napisałem a wręcz może ascetyczny.

Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

A teraz poprosimy o analizę soniczną wszystkich czterech ;).

Michał

Ale jest zdecydowanie najpiękniejszy.

MAC

Teraz trzeba odpowiedni patefon do niego dokupić  ;D


GregWatson

Co do wrażeń sonicznych to powiem tak - może i coś tam wnoszą ale w zdecydowanie wyższej wadze bo poważne firmy już w latach 80-tych może nawet wcześniejszych zajęły się ich produkcją z przeznaczeniem dla powszechnie rozumianych audiofilii no i zdarzyły się też opracowania naukowe że coś tam jakiś krasnal siedzi i faktycznie coś tam podkręca. Może mając idealnie złożony system z rasowym okablowaniem i sprzętem że się poszczać można to jakąś poprawę soniczną się poczuje. Na tym etapie, którym ja jestem (już niebawem pewnie będę wsadzał trąbkę do ucha żeby lepiej słyszeć) oraz to że w dalszym ciągu mieszam sprzętem i kabelkami to na tym etapie ma to znaczenie typowo artystyczno-samopoczuciowe. I tego będę się trzymał.  :)
Natomiast specami od opisów sonicznych jest taka oto firma prezentująca swój dorobek jak i prezentująca wysublimowany język polski. Ciekawy zresztą. Zapraszam do zapoznania się z nimi bliższego.

http://www.audiocraft.sklep.pl/product.php?id_product=20
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Myślę że do DD-40 dobrym pomysłem może być ten docisk.
Wygląda może ma nieporywający ale daje dużą siłę docisku płyty, a waży tylko 20gram.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Czy ktoś zna może docisk Mitchell Record?


Należy raczej do tych mało ważących, ale dokręcanych na trzpieniu co może być bardzie atutem niż wadą :)

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tomekkk1


moon

Typ sie oglasza na FB, jest z Wawy, moze kogos zainteresuje:

WITAM!
Oferuję Państwu niezwykłe, ręcznie wykonane DOCISKI / STABILIZATORY do płyty winylowej. Zainteresowani napewno znają temat - docisk montowany w osi talerza gramofonu dociska płytę winylową niwelując drgania i poprawiając jakoś brzmienia (szczególnie starych, często lekko pofalowanych płyt).
Oferowane przeze mnie dociski są UNIKALNE!! Wykonane z NATURALNEGO KAMIENIA i skał pochodzących z obszaru Polski! Precyzyjnie wykonane! Kamień dostał pełny poler w wierzchniej warstwie docisku oraz częściowy poler na bokach docisku aby łatwiej było go chwycić. Od spodu gdzie występuje kontakt z płytą winylową podklejone został czarnym filcem aby nie uszkodzić winyla!!
Dociski prezentują się ZJAWISKOWO, nadają charakteru szczególnie gramofonom w stylu Vintage.

Obecnie w ofercie mam 3 dociski, wykonuje etapowo po kilka sztuk! Zależnie od dostępności kamienia w danym momencie dostępne będą różne wersje kolorystyczne!!

Dzisiaj w sprzedaży:
1. Docisk ze skały gabroidowej w kolorze szaro-czarnym. Waga: ok 365g. Wymiary: śr. 84mm, wys. z filcem 27mm, głębokość gniazda na szpindel ok 18-20mm.
Cena: 89zł.

2. Docisk ze skały granitoidowej w kolorze brunatno-szarym. Waga ok.528 g. Wymiary: śr. 90mm, wys. 33mm, głębokość gniazda ok. 18-20mm.
Cena: 119 zł.

3. Docisk ze skały anortozytowej w kolorze szaro-zielonkawym. Waga ok.547 g. Wymiary: śr. 83mm, wys. 38mm, głębokość gniazda ok. 18-20mm.
Cena: 139zł.

Uwaga: jako naturalne skały posiadają drobne spękania i wykruszenia oraz niewielkie, kilku mm miejsca nieprzyjmujące poleru!! Natura nie jest jednorodna ;)

W Warszawie możliwy odbiór osobisty!

Możliwa wysyłka!

Zapraszam!!
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

axolotl

Hehehe i koles znalazl jak sprzedac pozostalosci z plyt cietych zapewne woda ;)) biznes fandejszyn buk :)

Przyznam szczerze to niezle wygladaja ale jakby jeszcze poddal je obrobce.

moon

zgadza sie, wizualnie fajne
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jajacek1410

Szkoda tylko, że faza nie jest zapolerowana. Jest matowa po szlifowaniu i nie wykończona polerowaniem. Rozumiem, że jest to pracochłonne i podnosi koszty, ale efekt byłby lepszy. Trochę się czepiam.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jafi

Stabilizatory? :(
Szkoda dźwięku ;)

GB

A dziś Chińczycy przysłali coś takiego.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Ładny.

Ten stabilizator Audio-Techniki sprzedawany przez juliusa-6 podoba mi się. Miałbym do kompletu biżuteryjnego tej zacnej marki ;)

GregWatson

Powyżej fotka z moimi ale pierwsze dwa z lewej były za lekkie i sprzedałem ale dokupiłem za to ST-10 Micro Seiki> Wgląda na lekki ale jest najcięższy ze wszystkich jakie mam. Jednak czarne wyszczupla.  ;D

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

No, Micro chyba nawet ładniejszy. I pewnie znakomicie gra z Black Sabbath 13  >:D

GregWatson

Sprzedałem te lekkie bo to bardziej może ozdoba , cięższe sobie zostawiłem bo jak mam talerz kilka kilo to ten jeden dodatkowy to mu wszystko jedno. Ale za pierwszym razem jak wziąłem do ręki to wrażenie zrobił. Jak gra? jak założę Sennheiser Set 880 to tak! - zdecydowanie lepiej.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Extra docisk.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

wyglada rowniez, ze moze pelnic role outer ringa
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.