Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

KLER bije kolejne rekordy oglądalności.
Zrobiłem próbę pod to: https://nielegalni.canalplus.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=IEqh4U_NSx0
ale dwa odcinki i mnie znudził.
Ultraviolet na Netflixie jest tak naiwny, tak słabo grany, dynamiczne sceny tak spierniczone, że nie wiem czy dam radę popaczeć trzeci odcinek  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

W Ultraviolet najlepszy jest chyba motyw zaczynający odcinek- panienka z The Dumplings

https://www.youtube.com/watch?v=ylIO7KwhFus
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

widzialem jeden odcinek UV, dla mnie slabe toto
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Jak piąta herbata z tej samej torebki  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

pomysl z grupa amatorow rozwiazujacych zagadki, grzebiacych w internecie itp., zupelnie nieprzekonujace i jakies takie naciagane
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Ma swój urok, malkontenci. Jest w konwencji Pana Samochodzika, tylko taki nowoczesny bardziej ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

...i policja ich wpuszcza, dopuszcza na miejsca zbrodni, pozwala uczestniczyć w postępowaniu choć robi groźne miny, że nie wolno. To tak dla gimbazy co nie kmini i emerytów, co nie bardzo już kontaktują na czym świat stoi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

o to to:) to juz wole walijskich detektywow z "Grzechy przeszlosci";)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Moim zdaniem gorszymi gniotami się ludzkość emocjonuje. Mnie on nie drażnił, fajnie mi się przy nim zasypiało.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#934
Na Netflixie, ale i na CDA widzę. No więc horror. Ja nie lubię bo 99% jest głupia. Żona nie lubi bo nie lubi być straszona.
Gdzieś mignęło, że dobry. Rzut okiem na filmweb i dobra ocena powyżej 8? Za horror? WOW  ::): https://www.filmweb.pl/serial/Nawiedzony+dom+na+wzgórzu-2018-800686 ( oj trzeba ręcznie skopiować całość linku)
Przejrzałem jeszcze opinie tych co obejrzeli i potwierdzają, super, super, tylko im dalej w las tym coraz większa nuda, a odcinki z pogrzebem nuuuuda2. No nic to sobie obejrzymy pierwsze 7.

Jest dobrze, smacznie wizualnie, kulturalnie zagrane, klimat i od czasu do czasu jakieś straszenie, że ciarki po plecach. W końcu horror. Docieramy do piątego odcinka i nasz zachwyt nie ma granic. Co za fantastyczne studium tego jak trauma z dzieciństwa potrafi wykrzywić dorosłe życie. Co za uniwersalny przekaz mogący dotyczyć nas, naszych bliskich. Tak jak w Outlanderze zmiana konwencji mnie irytowała, tak tutaj? Bajka. Może dlatego, że serial od początku przeplatał wątki w czasie pokazując dzieciństwo i dorosłe życie ze wszystkimi konsekwencjami z dzieciństwa. Trzeba było mieć łeb jak sklep, żeby taki scenariusz spłodzić, a reszta ekipy nie spieprzyła. Z cyklu Szwagier Poleca, choć do końca zostały mi 3 z 10 odcinków  :)

https://www.youtube.com/watch?v=-vWGnZYcC2Y







ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Odcinek szósty to majstersztyk :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Kiedyś obejrzałem ten film: https://www.filmweb.pl/Wiosna.Lato.Jesien.Zima.Wiosna i poleciłem szwagrom. Że piękny taki. No i jeden powiedział po obejrzeniu- yhy, świr chyba jakiś, a drugi do tej pory jak mówię, że coś mi się podoba, coś mi smakuje, lubię- ma polewkę: he, he szwagier poleca, nie dziękuję :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

 ;D
reżyseria:   
Ki-duk Kim
scenariusz:   
Ki-duk Kim

gatunek:   
Dramat
produkcja:   
NiemcyKorea Południowa
premiera:   7 stycznia 2005 (Polska) 14 sierpnia 2003 (świat)
boxoffice:   $9 524 745
nagrody:   5 nagród i 5 nominacji

Old Man Kensey

A to akurat dobry film, jeśli oczywiście ktoś się tymi sprawami interesuje i zaakceptuje obcą naszej kulturze konwencję.

Jest nowy sezon serialu "Better Call Saul" - trzyma poziom, lub nawet jeszcze go podnosi... uwielbiam to, więc zapewne nie jestem obiektywny, lecz naprawdę warto obejrzeć. Pozdrawiam!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Apostoł na Netfliksie. Szkoda czasu. Szkoda czasu na tak zmarnowany potencjał.
Za to Najlepszy zdecydowanie warto obejrzeć: https://www.filmweb.pl/film/Najlepszy-2017-772700

https://www.youtube.com/watch?v=oXaw9kI0olI

W zajawce nie ma Gajosa, który gra Kotańskiego.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

"Najlepszy" jest świetny, ja również polecam. Główny aktor trochę kwadratowo zagrał, i to nie jest prawdziwe Kolorado... ale to wszystko schodzi na dalszy plan. Wspaniała historia, jaką mogło tylko życie napisać - żaden scenarzysta by tego nie wymyślił! Daje motywację, daje kopa i pokazuje, że te nasze problemiki codzienne - które jawią się nam jako ogromne i nie do przezwyciężenia - tak naprawdę są śmieszne w  porównaniu z tym, co przechodzi Najlepszy. Aha, świetna muzyka w pakiecie  ;)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

dino

4 odcinek Nienormalnych (tfu) Nielegalnych.
Żona w ciąży z wąglikiem i facetem dwubiegunowym, problemy życiowe nastolatki z fochem, profesjonaliści włażą bez kominiarek i paczą w komputer z fakiem. Ktoś gdzieś kogoś chyba szpieguje.

elem

Jak w ciąży? Przecież urodziła. Chyba, że ta małolata  ???
Zdecydowanie najsłabszy odcinek.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: elem w Listopad 05, 2018, 00:17Jak w ciąży? Przecież urodziła.
Jak by mnie ruskie KGB woziło po dziurach na Białorusi tez bym urodził.
Tak się zablokowałem na wczorajszym odcinku, że nie zauważyłem nowego wątku "ON ONA ONO" - zaraz będzie serial "Rodzinka BU"
Minwhile in Białoruś - ktoś kogoś szpieguje

LampowY

I to może być ciekawe! Może i do nas trafi albo przynajmniej gdzieś w sieci będzie można obejrzeć.

Aretha Franklin - dokument po 46 latach trafi do kin w USA.



Dokument Amazing Grace trafi do kin po 46 lat od nakręcenia. "Jej fani muszą zobaczyć ten film, który jest czysty i radosny" - powiedziała Sabrina Owens, siostrzenica Arethy Franklin i wykonawca jej testamentu. Film będzie miał swoją światową premierę 12 listopada podczas festiwalu filmów dokumentalnych w Nowym Yorku.
Amazing Grace to jeden z najbardziej znanych filmów, które nigdy nie zostały upublicznione. Został nakręcony przez wybitnego reżysera Sydneya Pollacka przez dwie noce w 1972 roku w kościele baptystów w dzielnicy Watts w Los Angeles. Aretha Franklin nagrywała wtedy płytę, która stała się jednym z najlepiej sprzedających się albumów gospel wszechczasów.

"Królowa soulu", która zmarła w sierpniu tego roku, konsekwentnie, przez te wszystkie lata, sprzeciwiała się publikacji tego filmu.



frywolny trucht

#945
Zimna wojna. UPC VOD. Bardzo ładne zdjęcia, dopieszczone kadry. Gra aktorska- Szyc jako peerelowski czujnik, wyrzucający z siebie te wszystkie socjalistyczne komunały- genialny. Film składa się jakby z dwóch części- dla mnie. Pierwszej- świetnej i drugiej mniej świetnej. Zawiązanie akcji, taniec i śpiew, dynamika ujęć, realia lat 50-tych. Boskie, do momentu ucieczki. Znowu pomyślałem, że to mądry film, przemycający naszą kulturę, pomimo tego całego socjalistycznego otoczenia- świetne. Część druga to takie kino moralnego niepokoju. Pełne niedopowiedzeń, uwikłania, nieszczęśliwej miłości. Tyle uczuć, a tak skromnie opowiedzianych. No ale taki był zamysł i tak to zostało opowiedziane do samych napisów końcowych. Oczywiście uważam nadal, że to świetne kino i życzę jak najwięcej nagród.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Uderz w stól...
Właśnie w piętek obejrzeliśmy "Zimną wojnę".
Hm ...szału nie ma. Początek faktycznie niezły ale potem ....
Chciałoby się rzec jak na "Chłopaki nie płaczą" przy oglądaniu "Śmierci w Wenecji" - "zaraz się rozkręci" ale niestety się..zakręciło.
Porównywanie tego do "Idy" to jakieś nieporozumienie chyba, że ktoś ma na myśli sposób realizacji zdjęć po poza tym jakiekolwiek podobieństwo się kończy.
Dla mnie kolejny film, którego "medialna sława" nie odpowiada rzeczywistości.

ps. dzisiaj kolejny odcinek "nienormalnych" tfu "nielegalnych". pewnie premier okaże się nieślubnym dzieckiem szefa GRU.

frywolny trucht

#947
Oglądasz. Gdzieś słyszałem, że pierwsze dwa odcinki do odstrzału i zaczyna się coś z sensem dziać. Poległem na drugim.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Pomyślałem sobie teraz, że w zalewie filmów, które traktują sprawy takie dosadnie, czasem bardzo jaskrawo- to ten film ( Zimna wojna) może zwrócić uwagę krytyków swoją zaskakującą kameralnością, wycofaniem- w tak ważkich sprawach. Kto wie? Zobaczymy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2018, 19:15Oglądasz.
Nagrywam i staram się oglądać. Książki mi się podobały. Niestety serialu (niby na podstawie książki) bez przewijania oglądać się nie da.
A Zimna Wojna może zwróci uwagę krytyków jako "zaangażowane kino irańskie" ale mnie rozczarował.
Na szczęście oglądałem w domu więc zły bardzo nie byłem.