Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: LampowY w Grudzień 09, 2018, 12:17
Piotrek, albo na mnie przyszła starość (guchość) albo opamiętanie i otrzeźwienie  :D

Ja IC Furutecha kupiłem bo usłyszałem go w klubie i różnica była tak znacząca, że wypróbowałem go w domu. Później było szukanie korzystnej oferty.
Z głośnikowymi było tak, że miałem je kiedyś u siebie do posłuchania, jeszcze na początku zmian w zwrotnicach.
Pamiętam że oddawałem je z lekkim żalem. Takie niby nic ale jak się je wypinało to robił się w dźwięku większy bałagan i hałas.
Trafiła się teraz okazja za dobre pieniądze to kupiłem i ... zaskoczyło mnie jak ten set ze sobą zagrał, jestem bardzo zadowolony.

Dlatego tak nieśmiało zapytuje o sieciówki.

Cytat: miniabyr w Grudzień 09, 2018, 12:27
Pozostał mi jeden Furutech z listwy tp80e . Ja go nie sprzedałem a to jest właśnie fp314 ag . Niestety w ogóle mi on nie pasuje.

Pawle zanim się go pozbędziesz może była by opcja go pożyczyć i spróbować choćby w roli zasilania do Sensora?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Piterski w Grudzień 09, 2018, 14:43Pawle zanim się go pozbędziesz może była by opcja go pożyczyć i spróbować choćby w roli zasilania do Sensora?
Spoko . Czekam na wieści od Maćka. Myślę ,że nie będzie problemu z wypożyczeniem go tobie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Ale ostrzegam, on jest nieprzyzwoicie i nieaudiofilsko tani.
Zwłaszcza kupowany na metry.


Piterski

Cytat: LampowY w Grudzień 09, 2018, 15:42Ale ostrzegam, on jest nieprzyzwoicie i nieaudiofilsko tani.
Zwłaszcza kupowany na metry.

To się może okazać jego zaletą  ;D jeśli miałbym usłyszeć jakieś zmiany in plus.

Na razie zrobiłem bilans wydatków i rozpoczynam post  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.




rudy-102


rudy-102

A jak szukacie bardzo dobrego i niedrogiego kabla zasilającego to polecam Inakustik Referenz AC 2502.


miniabyr

Ja będę chciał wymienić sobie kable w ścianie . Coś muszę znaleźć.  Fajnie że wrzucanie linki .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Lepszy Yarbo czy Furutech..?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski


miniabyr

#815
Cytat: Bartolo w Grudzień 09, 2018, 20:56
Lepszy Yarbo czy Furutech..?
Ponieważ mam yarbo1100 i furutech 314ag to stwierdzam,że u mnie  lepszy efekt daje Yarbo . Jak przeczytałem post Maćka to zrobiłem sobie porównanie obu . U mnie bezapelacyjnie lepszy jest Yarbo . Patrząc na wasze linki do Furutrch 314 Ag to sobie policzyłem . W RCM z wtykami ten tabel kosztuje 890 zł  (1,5m) Jak patrzę na link to 75 euro kabel (1,5m) plus wtyki . I jesli będą to wtyki furutech to 100 euro za oba . Razem ok 175 euro plus transport i wasza praca przy oprawieniu kabla .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Grudzień 09, 2018, 21:12W RCM z wtykami
Z jakimi wtykami?
Cytat: miniabyr w Grudzień 09, 2018, 21:12wtyki furutech to 80 euro za oba
Sądząc po cenie, to Fi11Cu. Te wtyki są IMHO strasznie kiepskie. Szkoda na nie pieniędzy, lepiej kupić chińskie VALAB w wersji z czystej miedzi złoconej lub rodowanej.

cdt

Generalnie to ja chyba też zaczynam sobie cenić układalność . Yarbo pod tym względem jest koszmarne .Jego plusem poza dżwiękiem jest wylecznie z wszelkich podstaw antywibracyjnych  ;D . Więc jak ktoś takie ma to niech się mocno zastanowi. Ten kabel obciąży każdy klocek jak odważnik .

MartinS

#818
Skoro zaczynasz cenić układalność kabla zasilającego, to zrób Helixa. Jego budowa powoduje, że jest bardzo giętki. W stosunku do Yarbo 1100 to przepaść i to również wtedy, gdy przewód fazowy zrobiony jest z przewodu pozyskanego z tegoż Yarbo. Tak na marginesie, to Helix, którego zrobiłem na bazie fazowego z Yarbo, z uwagi na łączną ilość/długość użytych przewodów jest cięższy od Yarbo.
Pozdrawiam

LampowY

Cytat: Bartolo w Grudzień 09, 2018, 20:56Lepszy Yarbo czy Furutech..?
Ewidentnie Furutech jest praktyczniejszy.
W dupie mam kable, które wyrywają mi gniazdka ze ściany albo ściągają sprzęt ze stolika.
A brzmieniowo to to samo na moim radiu kuchennym. Z kabli zasilających odróżniam kable gówniane (komputerowe) i porządne (ekranowane z odpowiednio grubym przewodnikiem adekwatnym do zasilanego urządzenia). I tylko te dwa rodzaje odróżniam.

sonus_fan

Cytat: cdt w Grudzień 09, 2018, 21:33
Jego plusem poza dżwiękiem jest wylecznie z wszelkich podstaw antywibracyjnych 

Świetnie. Teraz tylko mały kroczek do przodu i nastąpi wyleczenie z wszystkich kabelków, które przecie są tylko iluzją.

Cytat: LampowY w Grudzień 09, 2018, 23:03
Cytat: Bartolo w Grudzień 09, 2018, 20:56Lepszy Yarbo czy Furutech..?
Z kabli zasilających odróżniam kable gówniane (komputerowe) i porządne (ekranowane z odpowiednio grubym przewodnikiem adekwatnym do zasilanego urządzenia). I tylko te dwa rodzaje odróżniam.

Prawie dobrze. Bo naprawdę nie ma co odróżniać :D

traumeel

Antykablowy świadek jehowy zakołatał do drzwi.

LampowY

Mam i ja  8)
Jutro chyba spawarkę odkurzę  ;D

LampowY

Pytanie do kolegów za Odrą... Co une mnie tu dają za prezenty?  ;D
Tą panią może?  :o ;)