Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cytat: dino w Grudzień 08, 2018, 22:18
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 08, 2018, 09:27
No dobra, a słyszeliście o pozwie przeciw Polsce?
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/pierwszy-pozew-zbiorowy-w-sprawie-smogu/m2sn654
To wynik ostatnich bajdurzeń pana premiera i prezydenta, że jest fajnie, jesteśmy liderami, nikt nie będzie mordował polskiego górnictwa i tak dalej. Być może to jest droga. Bo tak, to są lata zaniedbań, ale piertolić bezczelnie przed światem takie farmazony?

5 lat temu smog raczej mniejszy nie był. I wtedy nikomu nie przyszło do głowy żeby składać pozwy i się jarać, że dowalamy samym sobie.
Ot "Polactwo".



Dziwne, Wydawało mi się, że jasno napisałem, dlaczego tak się stało akurat teraz. Część nawet zacytowałeś.
Czy mogę wiedzieć co ma Michnik i Jankowski wspólnego ze smogiem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dino, ja napisałem, że wraz ze wzrostem importu węgla z Rosji uzależniamy się coraz bardziej. Nie przekręcaj tego co piszę. No i co to za wesoły wykres? Że w okresie od stycznia do maja równa się cały rok? Interesujące :) Tymczasem artykuł z tego roku: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosyjski-wegiel-plynie-szerokim-strumieniem,122,0,2410362.html

"Tobiszowski próbował doszukiwać się pozytywów w informacji o lawinowo rosnącym imporcie węgla, przekonując, że świadczy to o tym, że "w Polsce jest rynek dla węgla". Zapowiedział też inwestycje kontrolowanych przez rząd kopalń w zwiększenie produkcji, ale zastrzegł, że to wymaga czasu."

https://energia.rp.pl/surowce-i-paliwa/wegiel/13224-import-wegla-idzie-rekord-glownie-rosji

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Moriarty

Cytat: nosferartur w Grudzień 09, 2018, 09:20
Czy Stanisław Michalkiewicz jest w jakiś sposób odpowiedzialny za smog w Polsce? Możemy mu jakoś odpuścić, bo chyba nie u niego dymi.

Ale jaki smog? Według Michalkiewicza smog to wymysł, żeby nam sprzedawać energię z innych źródeł. Od kopcących pieców węglowych jakoby nikt jeszcze nie umarł.

A propos odpuszczania, w obliczu kłamliwej, szkodliwej propagandy - zwłaszcza o takim zasięgu, a Michalkiewicz ma zasięg - milczenie to zaniechanie, które prowadzi do klęski. Jak ktoś kiedyś mądrze powiedział, jedyne, czego zło potrzebuje, by zwyciężyć, to nasza bierność.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Przed problemem nie uciekniemy . Niezależnie od opcji politycznej ,światopoglądowej problem zanieczyszczenia  środowiska dotyczy każdego człowieka na ziemi . Brzmi to banalnie ale takie nie jest .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

No i wypadałoby chyba wyjaśnić dlaczego POlactwo się teraz rzuca o ten rosyjski węgiel. A przynajmniej ja się rzucam. Otóż w oczach katolickiej rodziny Radia Maryja  PIS- PO to banda koniunkturalistów na garnuszku Niemiec, która sprzeda się za judaszowe srebrniki każdemu. Ośmiorniczki, zegarki, jakaś ukradziona kiełbasa to były symbole erozji, kompletnej degradacji człowieczeństwa. PIS obiecywał nowe standardy. No, że wstajemy z kolan, nikomu kłaniać się nie będziemy. To pompowanie patriotyzmu do granic absurdu ( pały bejsbolowe z logo Polski Walczącej). Smoleńsk to zamach, Rosjanie rozpylili mgłę ( swoją drogą PO to leszcze bo nie potrafili odzyskać wraku), miesięcznice, pomniki bohaterów, a szczególnie jednego lichego wzrostem.


To może jak się nikomu nie kłaniamy, Francuzów uczymy jeść widelcem, wypadałoby dać jakiś sygnał, że z okupantem rosyjskim interesów robić nie wypada? Co innego zepsutym peowcom, ale- jak wspomniałem- dzieciom żołnierzy wyklętych? Nie wypada bohaterom, patriotom. Pamiętacie jak Lech Kaczyński wspierał Gruzję przeciw Rosji, jak Jarosław przemawiał na Majdanie?  No to się dziwię i daję temu TERAZ wyraz. Nasze kopalnie kaputt, coraz większy import z Rosji. Już pomijam to, że paliwa kopalne w ogóle powinny w Polsce zniknąć.


No ale dziwić się nie powinienem, prawda? Nie chodziło o nowe standardy, idee- tylko o nowe ryje do nakarmienia przy korycie. A ponieważ duży strach, że to może być krótko to i wielomilonowe przekręty. Jedno wielkie hap, hap, hap bezideowe, bez ładu i składu, byle się napchać- zanim społeczeństwo się zorientuje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Cytat: miniabyr w Grudzień 09, 2018, 10:08Przed problemem nie uciekniemy . Niezależnie od opcji politycznej ,światopoglądowej problem zanieczyszczenia  środowiska dotyczy każdego człowieka na ziemi . Brzmi to banalnie ale takie nie jest .
Masz rację. Jednak bardzo trudno zmienić mentalność ludzi. Tak aby każdy dbał o środowisko.
Zamiast wozić jedną dupę modnym ostatnio dieslem, przesiąść się na komunikację publiczną. Zamiast co roku kupować nowego pierdafona, używać jednego kilka lat.
A bardziej globalnie. Majtki szyć w szwalni na przedmieściach a nie wozić z Chin.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Jakub

Elektrownia węglowa jako taka, pomijając emisję CO2, nie przyczynia się do powstawania smogu. Po pierwsze instaluje się tam zaawansowane instalacje odsiarczania i odazotowania spalin, a same pyły jak już wylecą z takiego 200m komina, to i tak się rozproszą i spadną kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Problem leży w niskiej emisji. Ludzie mają zwyczajnie w dupie, że z ich komina leci syf. Jeden taki delikwent potrafi zasmrodzić całą wieś/osiedle.

Ludzie palą mułami, flotami i gównianej jakości węglem. Na składach standardowo leży "ekogroszek" z węgla brunatnego, który nigdy nie powinien trafić do handlu w takiej formie.

Sam wybór paliwa takiej jakości jest nie zawsze pochodną stanu posiadania, bo znam wiele przypadków, gdzie ludzie zamożni palą najtańszym syfem, bo mają środowisko najzwyczajniej w dupie. (Pod domem auto za 300k, a z komina idzie taki smród, że się przejść nie da).

Do tego dochodzi masowe wycinanie DPFów z samochodów.

Osobiście jestem bardzo ciekaw, czy w Krakowie zmniejszy się smog jak już wymienią te wszystkie kopciuchy. W przyszłym roku wchodzi całkowity zakaz palenia paliwami stałymi.


elem

Cytat: Melepeta w Grudzień 09, 2018, 10:38wozić jedną dupę modnym ostatnio dieslem, przesiąść się na komunikację publiczną. Zamiast co roku kupować nowego pierdafona, używać jednego kilka lat.

Diesle "ostatnio modne" to filtry powietrza. W takim Krakowie zasysają smog a wypuszczają czyste powietrze.
Poza tym ostatnio modne nie są. Benzyna turbo, od kilku miesięcy również z filtrem cząstek stałych, to jest właśnie moda silnikowa ostatnich lat. Latem jakoś smogu mniej a samochodów na ulicach, mam wrażenie,  więcej
Jesli chodzi o wycinanie DPF - czyszczenie wodne filtra kosztuje tyle samo co wycięcie.

Co do komórek - zgoda. Mój Szajsung Galaxy SIII Neo działa znakomicie, to po uj go zmieniać? Ale to samo dotyczy każdego innego sprzętu i czynności. Jesz - trujesz. Myjesz się - trujesz. Piszesz na forum - trujesz itd itp. To ślepa uliczka szukania winnych.

Poza tym ludzie jarają fajki, są otyli, chleją itp. Mniej CO2 z elektrowni Jaworzno III im nie pomoże  w utrzymaniu dobrego zdrowia.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Tomaszu ale że ty taki ,, zaściankowy ,, i nie zielony  >:D :P . Pewnie wody nie zakręcasz jak myjesz zęby ?  >:D

elem

Zielony jestem czasem o poranku po czerwonym wieczorze. Na wsi mieszkam, sąsiady są węglowe, smród jest.
Ale diesel sąsiada nie kopci. Palę gazem, deszczówkę zbieram, śmieci segreguję, chyba jednak jestem pro-eco :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Cytat: elem w Grudzień 09, 2018, 11:43chyba jednak jestem pro-eco
Dopiero jesteś kandydatem na pro eco ;) . Za mało radykalnie .

moon

Cytat: elem w Grudzień 09, 2018, 11:30Diesle "ostatnio modne" to filtry powietrza. W takim Krakowie zasysają smog a wypuszczają czyste powietrze.
Poza tym ostatnio modne nie są. Benzyna turbo, od kilku miesięcy również z filtrem cząstek stałych, to jest właśnie moda silnikowa ostatnich lat. Latem jakoś smogu mniej a samochodów na ulicach, mam wrażenie,  więcej

https://businessinsider.com.pl/finanse/podatek-od-samochodow-na-benzyne-we-wloszech-jest-propozycja/0vb7x0j.amp?fbclid=IwAR2S4bUCQt4_wPuPxfncrtmUkp1TLm4V5YC0fGH0mDEigp-xmY9TiUhXQHY

Włochy chcą wprowadzić podatek od samochodów na benzynę
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dino

Hm..

dino

I żeby nie było...
Grzeję gazem i drewnem (ale piec Tulikivi), segreguje, nie kupuje chyba, że się tak zepsuło że nie mogę naprawić (Galaxy note II).
Nawet na ogrodzie pryskam jak już nie ma absolutnie innego wyjścia - normalnie bioczos i.t.p.
I nie japię jacy to jesteśmy źli, nieekologiczni i zacofani bo akurat nie ta opcja polityczna wygrała.

dino


frywolny trucht

Christian Åslund , szwedzki fotograf wykonał tym samym miejscom, sto lat później, zdjęcia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


dino

Topnieją juchy. Pytanie dlaczego ?
Pewnie przez nasze Jaworzno.

cdt

W średnich wiekach pod Krakowem były winnice . W średniowieczu była też tzw mała epoka lodowcowa . Ma to związek ze słońcem . I zanim mnie zakrzyczycie uważa tak połowa ekspertów od zmian klimatycznych .

dino

No cóż..
Żeby pewne tezy na siłę udowodnić ludności pokazuje się właśnie takie zdjęcia bez żadnych dodatkowych skomplikowanych komentarzy (vide sławetna wiewiórka).
Ci, którzy zarabiają na "ekologii" w życiu nie pozwolą, żeby zjawiska porządnie zbadać albo nawet hipotetycznie się zastanowić nad inną opcją. Oni "wiedzą".

Old Man Kensey

Może tak, a może nie. Faktem jest, że wczoraj wieczorem wyszedłem na chwilę do sklepu... ledwie wróciłem,  ponieważ taki był okrutny dym na moim osiedlu. Mówię poważnie, nie mogłem oddychać, krztusiłem się i dusiłem. Jeszcze teraz czuję drapanie i ucisk w piersiach.

I ku*wa, nie wiem, czyja to wina, że lodowce topnieją. Ale mam dość i kupiłem właśnie maski antysmogowe dla siebie i Małżonki, zaś w styczniu przyłączam się do pozwu zbiorowego.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cdt

Będziesz pozywał sam siebie  ;D komiczne . Czy może pozwiesz mądrali co pozabudwywali korytarze powietrzne w miastach . W Warszawie to głównie ostatnie 8 lat  ;)

frywolny trucht

Z grubsza chodzi o to, że działalność słońca rozkłada się- w dłuższym czasie niż kilkadziesiąt lat- na klimat na ziemi. Tymczasem za TVN 24... żarcik. Wikipedia:

"Działalność człowieka od rewolucji przemysłowej spowodowała wzrost koncentracji różnych gazów cieplarnianych, prowadząc do większego wymuszania radiacyjnego przez dwutlenek węgla, metan, troposferyczny ozon, chlorofluorowęglowodory i podtlenek azotu. Metan silniej niż dwutlenek węgla pochłania promieniowanie podczerwone, dlatego jest efektywniejszym gazem cieplarnianym, jednak jego stężenie w atmosferze jest dużo mniejsze, i całkowite wymuszanie radiacyjne metanu szacuje się na jedną czwartą wymuszania CO
2. Pozostałe gazy tylko w niewielkim stopniu przyczyniają się do efektu szklarniowego; jednym z nich jest tlenek azotu (N
2O), jego koncentracja wzrosła w wyniku działalności rolniczej. Atmosferyczne stężenie CO
2 i CH
4 wzrosło odpowiednio o 31% i 149% od początku ery przemysłowej w połowie XVIII wieku. Poziomy te są wyższe niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 650000 lat (okresu, dla którego uzyskano wiarygodne dane z rdzeni lodowych)[35]. Z innych mniej bezpośrednich dowodów geologicznych przypuszcza się, że zawartości dwutlenku węgla nie były tak wysokie od 20 milionów lat[36]. Spalanie paliw kopalnych jest odpowiedzialne za około 75% wzrostu koncentracji CO
2 w ciągu ostatnich 20 lat. Pozostałe 25% to w większości skutki użytkowania gruntów, w szczególności wylesianie[37].


Zawartość CO
2 w atmosferze wynosi obecnie ponad 400 ppm (objętościowo)[38]. Ze względu na spalanie paliw kopalnych i zmiany w użytkowaniu ziemi przewiduje się dalszy wzrost koncentracji CO
2. Szybkość wzrostu będzie zależeć od ekonomicznego, socjologicznego, technologicznego i naturalnego rozwoju, lecz może być ograniczona przez niedostępność paliw kopalnych. Specjalny Raport nt. Scenariuszy Emisji (ang. Special Report on Emissions Scenarios) podaje duży zakres przyszłych emisji CO
2, wywołujący wzrost stężenia od 541 do 970 ppm do roku 2100[39]. Zasoby paliw kopalnych są wystarczające do osiągnięcia tego poziomu, a nawet przekroczenia po roku 2100, o ile węgiel, piaski bitumiczne bądź klatrat metanu będą powszechnie używane[40]. Artykuł Hansena i innych zasugerował, że zaobserwowane w XX wieku ocieplenie spowodowały głównie gazy cieplarniane inne niż dwutlenek węgla, a efekt CO
2 został częściowo zredukowany, m.in. przez efekt aerozoli atmosferycznych. Dwutlenek węgla jest jednak wymieniany jako dominujący czynnik w przyszłości, o ile emisje tego gazu będą wzrastały, a efekt aerozoli (np. ozonu) osłabnie[41].
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: dino w Grudzień 14, 2018, 21:42Ci, którzy zarabiają na "ekologii" w życiu nie pozwolą, żeby zjawiska porządnie zbadać albo nawet hipotetycznie się zastanowić nad inną opcją. Oni "wiedzą".
Pragnę jedynie dopowiedzieć że tych którzy zarabiają na truciu jest znacznie więcej i dysponują nieporównywalnie większymi pieniędzmi   8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.