Kolumny szerokopasmowe SABA

Zaczęty przez Mikut1982, Listopad 22, 2018, 20:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Właśnie ta plamka nie chce zejść.

Mikut1982

#151
,,,

Mikut1982

Niestety nie udało sie naprawic tej jednej rzeczy u dołu kolumny z prawej strony.

Mikut1982

Skończone . Troche szybko to było, zbyt mało czasu na odsluch ale wydaje mi sie że uszczelnienie kolumn pomogło.  Właściciel posłucha sobie na spokojnie i napewno coś napisze... Może pomógła też i wymiana okablowania.

spalon

Sam głośnik ma pasmo przenoszenia
60 - 16000Hz 12 W 5 ohm rok produkcji prawdopodobnie 1960

Piterski

A wiadomo z jakim spadkiem jest ta charakterystyka podana lub gdzieś w sieci jest wykres z pomiaru?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

W sieci nic nie mozemy znaleść może ktoś pomoże , było by super..

spalon

Ja też nic innego w sieci nie znalazłem

spalon

Dziś mam trochę czasu by posłuchać zestawu głośnikowego Saba po regeneracji . Mogę tutaj tylko bardzo ale to bardzo podziękować koledze Mikut1982 za jego staranną pracę i trud jaki włożył w doprowadzenie tych kolumn do takiego stanu jak obecnie . Wizualnie na pewno wygląda zestaw jeszcze lepiej niż na zdjęciach a jeśli chodzi o jego walory dźwiękowe to również jest znacząca zmiana , mam wrażenie że przez uszczelnienie obudowy rozszerzyło się pasmo przenoszenia zarówno niskich tonów co jest dla mnie zrozumiałe ale również wysokich tonów które są głębsze bardziej otwarte przez co zauważalnie więcej jest szczegółów i większa jest prezentowana scena muzyczna .
Głośniki świetnie zagrały właśnie u Mikut1982 z jego amplitunerem Saba 9250 wspaniała barwa i porządne granie .
U siebie najpierw słuchałem z końcówki mocy Arcam Alpha 10P ale to już nie to samo co z wspomnianym amplitunerem widocznie tamte zestawienie bardziej do siebie pasuje . Na szczęście z moim drugim wzmacniaczem Musical Fidelity A1 kolumny zagrały lepiej niż z Arcam . Oczywiście pomijając fakt że musiałem się prawie godzinę męczyć po włączeniu wzmacniacza z różnymi dziwnymi odgłosami ; świstami , gwizdami itp dobiegającymi z głośników zanim wszystko się ustabilizowało i zaczęło porządnie grać .   

spalon

Po kilku godzinach odsłuchu Saba pod Musical Fidelity A1 brzmią świetnie aż chce się słuchać

konrado77

To super. Mikut, dobra robota[emoji3]

Mikut1982

Zobacz nowy kabelek jantzen, uszczelka za 2zl i cuda można zdziałać . Tylko nadal nic nie wiadomo o tych kolumnach. Były też takie same z głośnikami wysokotonowymi.  Są na yt..  Tylko czemu nie ma o nich żadnej wzmianki w necie.

Piterski

Cytat: spalon w Grudzień 11, 2018, 10:25są głębsze bardziej otwarte

Mikut1982 faktycznie zrobił kawał bardzo dobrej roboty gratuluje.

Ja mam zaś inne pytanie
Cytat: spalon w Grudzień 11, 2018, 10:25są głębsze bardziej otwarte
Jak mam rozumieć głębokość wysokich tonów? Nie spotkałem się jeszcze z takim określeniem i to mnie zastanawia co masz na myśli.

Cytat: spalon w Grudzień 11, 2018, 10:25
Na szczęście z moim drugim wzmacniaczem Musical Fidelity A1 kolumny zagrały lepiej [...] pomijając fakt że musiałem się prawie godzinę męczyć po włączeniu wzmacniacza z różnymi dziwnymi odgłosami ; świstami , gwizdami itp dobiegającymi z głośników zanim wszystko się ustabilizowało i zaczęło porządnie grać .   
Nie zastanowiło Cię to, że z Twoim wzmacniaczem może być już coś nie tak? Nie chcę stawiać diagnozy ale moim zdaniem powinien go sprawdzić jakiś elektronik bo to nie jest wina głośników. Może kondensatory nie trzymają parametrów? Nie spotkałem się jeszcze z takim zjawiskiem w półprzewodnikowych sprzętach, w lampowych i owszem.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spalon

Może nie zbyt dokładnie to wytłumaczyłem ale właśnie chodziło mi o wzmacniacz który wzbudza się i wydaję dziwne gwizdy i piski , nie wiem co dokładnie mu dolega ale to jest jedna z pierwszych wersji i jak twierdził poprzedni właściciel nigdy nie naprawiana być może ze względu na temperaturę poszły już elektrolity a może jeszcze coś . Przydał by mu się porządny serwis ale wiecie jak to w życiu bywa , czasem dopadają problemy z finansami a do tego nie wiem do kogo by się z tym wzmacniaczem udać by ktoś zrobił mu porządny serwis , nie tylko że tak powiem naprawił tak by mógł trochę jeszcze pograć .