Technics SL-1200Mk2 i co dalej ?

Zaczęty przez muda44, Grudzień 01, 2018, 11:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: cdt w Grudzień 08, 2018, 17:47Chodzi mi o wygodę i nie ma to z Tobą @ paul_67 związku
To ja Cię bardzo przepraszam :)

muda44

Cytat: malg w Grudzień 08, 2018, 17:47
Cytat: muda44 w Grudzień 08, 2018, 17:41
Cytat: Piterski w Grudzień 08, 2018, 16:01
Poproszę o link do takiej poziomiczki.

https://allegro.pl/mini-poziomica-aparatu-gimbala-gramofonu-10x10x29-i7259337837.html?snapshot=MjAxOC0xMi0wM1QyMToyMDoxNi45MjNaO2J1eWVyOzdhZWE2MWQzYjgwY2Q4YWVmZWEyMjk3NTJkMGU2ZTIwMzIyNjFiOWI4YmJkOTFkOWI5ZmQxNWY3NjE5MjljYTY%3D

Wystarczy minimalny ruch przy dokręcaniu headshella żeby znacznie go " przekrzywić ".


Co się zmienia z brzmieniem wkładki w czasie jej wygrzewania ?


na trzecim obrazku w tej aukcji widać ze one nie równo mierzą - to znaczy kazda inaczej




Moja jest niemal idealna - na grubość żyletki ;)
Zawsze można skalibrować podklejając z jednej strony po warstwie np taśmy klejącej :)

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 08, 2018, 18:01
Cytat: muda44 w Grudzień 08, 2018, 17:41Co się zmienia z brzmieniem wkładki w czasie jej wygrzewania ?

Są wkładki, które w ogóle nie reagują, są takie, które się jakby otwierają - przestrzeń, prawdziwość przekazu, ale z reguły chyba po prostu najwięcej się dzieje na wysokościach. Czyli jeśli gra ci dołem i średnicą, zza kotary, to należałoby oczekiwać, że dźwięk się zrównoważy, pojawi się więcej detalu.. Przy czym pamiętam Sumiko Pearl. Mułem się urodziła i mułem została. Czekałem, czekałem, czekałem...

Nagaokoa MP-110 już gra z 10h i zaczyna sie otwierać .
Basu jest więcej niż w 440 , jest barwniej , muzykalniej z dobrą rozdzielczością . Gdyby tak do tej ilości basu , tej barwy dodać rozdzielczość i precyzję 440 tki :)

Zastanawiam się nad zakupem kolejnej wkładki w okolicach 2000zł . Nagaoka 150 ponoć jest bardziej rozdzielcza od 110 ale ponoć dopiero 200 ma do tego fajną barwę . Kusi też Ortofon Black ale nie wiem jak to jest z tymi zużytymi płytami na które ponoć źle reaguje .

Co ciekawe 440 mimo większej ilości informacji nawet mniej wyłapuje śmieci od MP110.

tomasz_pianista

Moim zdaniem MM za 2000zł to nienajlepsza decyzja. Wczoraj miałem w domu gramofon z Ortofonem 540 (ogólnie klasa 2m black, tylko starsza seria), porównywałem do Denona 103 i Ortofon Mc Vivo (tania MC, odpowiednik Ortofon Quintet) i to była przepaść. Efekt koca na kolumnach.

Oczywiście bardzo ważne jest dobranie całości, u mnie robotę robi SUT Denona i dobre opampy w przedwzmacniaczu (nuda phono). Na rynku jest wiele wkładek tańśzych od MM, które są znacznie wyższej klasy niż te MM:
-Denon 103/103R, 301 mkII 
-AT OC 9, AT 33 PTG

Dla mnie etap MM jest zamknięty.

Grupa ratowania poziomu.

muda44

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 09, 2018, 13:03
Moim zdaniem MM za 2000zł to nienajlepsza decyzja. Wczoraj miałem w domu gramofon z Ortofonem 540 (ogólnie klasa 2m black, tylko starsza seria), porównywałem do Denona 103 i Ortofon Mc Vivo (tania MC, odpowiednik Ortofon Quintet) i to była przepaść. Efekt koca na kolumnach.

Oczywiście bardzo ważne jest dobranie całości, u mnie robotę robi SUT Denona i dobre opampy w przedwzmacniaczu (nuda phono). Na rynku jest wiele wkładek tańśzych od MM, które są znacznie wyższej klasy niż te MM:
-Denon 103/103R, 301 mkII 
-AT OC 9, AT 33 PTG

Dla mnie etap MM jest zamknięty.



Rozumiem , ale na wstępie napisałem że w moim przypadku MC nie ma sensu . Dlatego kupię w miarę najlepszą wkładkę MM ;)

frywolny trucht

#180
Cytat: muda44 w Grudzień 09, 2018, 12:33Zastanawiam się nad zakupem kolejnej wkładki w okolicach 2000zł . Nagaoka 150 ponoć jest bardziej rozdzielcza od 110 ale ponoć dopiero 200 ma do tego fajną barwę . Kusi też Ortofon Black ale nie wiem jak to jest z tymi zużytymi płytami na które ponoć źle reaguje .

Ja pierdziu, nie czytaj tam, gdziekolwiek to jest. Rozdzielczość dźwięku w dużym stopniu zależy od szlifu ostrza. Często jest tak, że wkładka danego producenta ma to samo body, a płacisz za coraz ostrzejszy szlif igły. Tu przykład: https://www.ortofon.com/hifi/products/replacement-styli
I tak eliptyczna 3E kosztuje 40 Euro, a super duper 40 z nude FG 70 jakby 350 Euro.

Czyli płacisz za szlif, a szlify się robi ostrzejsze, bo one więcej z rowka wyciągają dźwięku i  jak płyta jest styrana, to i więcej zakłóceń będzie niż przy szlifie sferycznym, czy eliptycznym. Tutaj przypisywanie Black-owi akurat przypadłości czeszczenia nie ma żadnego sensu. To po prostu wkładka z ostrym szlifem- siłą rzeczy- zachowuje się jak inne z podobnie ostrym szlifem na poniszczonej, brudnej płycie . Dlatego- jak się chce słuchać styranych płyt, nie ma co szukać ostrych szlifów, jak się uparło na ostry szlif- słucha się płyt umytych, w dobrym stanie. Nie ma zmiłuj.

Nie widzę też najmniejszego sensu ciągnąć w kierunku drogich wkładek MM. Bo one tracą cały fun pompowania basem, wysokością, starając się udawać naturalny dźwięk, a i tak nigdy nie dorównają w prawdziwości przekazu najtańszej wkładce MC LO.



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Czytam i pytam żeby się więcej dowiedzieć ;)
MP-110 kupiłem na próbę żeby wiedzieć gdzie " jestem " ale kolejną już chciałbym kupić na " stałe ".
Póki co , w tym momencie 110tka gra mi to za mdło , bardziej techniczna 440 sprawdza się lepiej jeżeli chodzi o " jasność " czy " techniczność "tylko ma mało basu i wypchniętą wyższą średnicę . Jako taka też jest tak opisywana .
Czyli ideałem by była wkładka brzmieniowo jak 440 ale z mniej wyższej średnicy i większym basem .
Jestem w stanie za to zapłacić ;)

440 ma lepszy szlif i u mnie się sprawdza . Płyty kupuję nowe , NOS lub NM .
Myjka tez będzie .

Piterski

Podepnij kiedyś na próbę tę wkładkę do Sensor2 to zobaczysz jaka to potrafi być petarda.
Tak dla walorów poznawczych nie żebym namawiał na tak drogi preamp.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Piterski w Grudzień 09, 2018, 14:49
Podepnij kiedyś na próbę tę wkładkę do Sensor2 to zobaczysz jaka to potrafi być petarda.
Tak dla walorów poznawczych nie żebym namawiał na tak drogi preamp.

No nie wiem ile razy mam jeszcze napisać ;)
Mój wzmak ma NISKIEJ JAKOŚCI wejścia na gniazdach RCA . Głównym źródłem są pliki i te grają wybornie ( do tego dążyłem - aplikacja na telefon , dysk z płytoteką i łatwość obsługi ) , pre phono też jest dobre ale po RCA gra SŁABO . I tu nie ma sensu czegokolwiek podłączać , niezależnie od ceny itd

Piterski

Bardziej mi chodzi o to, że usłyszysz co ta wkładka potrafi, tylko to może Ci zmienić optykę patrzenia na ten przestarzały standard ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Miałem już tyle klamotów że już nie chce mi się kombinować ;)
Zakup MC i drogiego pre to nie problem , ale do tego znowu wzmak , strumieniowiec , kable ...
I kolejny rok z głowy :)

Już jest OK , tylko dopasowana i jak najlepsza wkładka do tego co mam

frywolny trucht

Jakiej muzyki właściwie słuchasz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: muda44 w Grudzień 09, 2018, 14:59I tu nie ma sensu czegokolwiek podłączać , niezależnie od ceny itd
Nieprawda. Skoro upierasz się że sekcja phono jest dobra, to jak najbardziej jest sens podłączyć dobre SUT (step-up transformers). Bo SUT podłącza się do SEKCJI PHONO, jakbyś nie wiedział. SUT umożliwi granie z wkładek MC niskopoziomowych.

muda44

Cytat: McGyver w Grudzień 09, 2018, 15:41
Cytat: muda44 w Grudzień 09, 2018, 14:59I tu nie ma sensu czegokolwiek podłączać , niezależnie od ceny itd
Nieprawda. Skoro upierasz się że sekcja phono jest dobra, to jak najbardziej jest sens podłączyć dobre SUT (step-up transformers). Bo SUT podłącza się do SEKCJI PHONO, jakbyś nie wiedział. SUT umożliwi granie z wkładek MC niskopoziomowych.


Co proponujesz z założeniami jak wyżej ( brzmienie )  ?


Cytat: frywolny trucht w Grudzień 09, 2018, 15:30
Jakiej muzyki właściwie słuchasz?

Na gramofonie będzie Oldfield , Vangelis , Jarre , Enigma , Depeche Mode ...

frywolny trucht

#189
Czyli muzykę przetworzoną. Nie szukamy prawdziwych instrumentów. Prawdziwych brzmień. Proponuję więc odwrót o 180 stopni od drogich MM. Nic tak nie kopie jak ta: https://www.ebay.pl/itm/Philips-GP-401-II-1-2-Tonabnehmer-System-mit-Original-Nadel-D-65/132865413774?hash=item1eef65528e:g:2y0AAOSwQXlb9-1j:rk:34:pf:0  Będziesz musiał trzymać membrany, żeby nie wyskoczyły, a gdy zażyczysz sobie nieco wyrafinowania- albo poszukiwanie oryginalnego NOS-a z lepszym szlifem, albo igła ze stajni JICO. Tak patrzę, że tych wkładek nie jest dużo, wręcz mało na dziś i to chyba nasza wina  ;D ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 09, 2018, 18:30
Czyli muzykę przetworzoną. Nie szukamy prawdziwych instrumentów. Prawdziwych brzmień. Proponuję więc odwrót o 180 stopni od drogich MM. Nic tak nie kopie jak ta: https://www.ebay.pl/itm/Philips-GP-401-II-1-2-Tonabnehmer-System-mit-Original-Nadel-D-65/132865413774?hash=item1eef65528e:g:2y0AAOSwQXlb9-1j:rk:34:pf:0  Będziesz musiał trzymać membrany, żeby nie wyskoczyły, a gdy zażyczysz sobie nieco wyrafinowania- albo poszukiwanie oryginalnego NOS-a z lepszym szlifem, albo igła ze stajni JICO. Tak patrzę, że tych wkładek nie jest dużo, wręcz mało na dziś i to chyba nasza wina  ;D ;D


OK , kupiona :)

Jak ten Philips gra w stosunku do Twojego Philips GP 412 Mk2 ?

Jak szukać , dobierać te lepsze igły do niej ?

frywolny trucht

Body to bajer. Poza 422, która gra 4 kanały i ma inne parametry elektryczne. Po prostu firmowo Philips dawał to samo body z inną igłą ( szlifem) w zestawie i tylko nadawał inny numerek, oraz kolor na naklejce. W uproszczeniu. Dwa lata temu było zatrzęsienie tych wkładek, a dziś szału ni ma. Sympatyczne jest to, że igły różnych firm, NOS, zamienniki nie są wcale drogie, a samym tym można modulować dźwięk w dużym zakresie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44


frywolny trucht

#193
Gość pisze oryginał, ale symbol mi śmierdzi Thakker-em. Oryginalne igły mają napis PHILIPS na osłonce igły. Thakker to dość nędzne źródło igieł do Philipsa, ale spokojnie, daje ostro skrajami. Posłuchaj. JICO gra równiej, ale może wcale tego nie szukasz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wygląda, że oryginał, ale nie takie numery już odstawiano z podmianką osłony. Jak przyjdzie, obadaj stan igły, posłuchaj, opowiedz co się dzieje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


muda44

O , jutro poczytam :)
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1440.0

Przelew poszedł , myślę że do świąt dojedzie .
Trochę mam obawy przed takimi starociami , ale Ty się lepiej na tym znasz ;)

McGyver

Cytat: muda44 w Grudzień 09, 2018, 22:01mam obawy przed takimi starociami
Wkładki są praktycznie wieczne. Starzeją się i zużywają jedynie igły.

frywolny trucht

To nie jest duża kasa, a wkładka może spowodować niezłe spustoszenie :) Śwagierro marudził, że mu CD bardziej cyka. To mu sprezentowałem jedną taką Philipsa i był w szoku. A jechał na AT 95E. Jeśli ktoś nie trzymał Filipka w akwarium, nie kopał nim gleby w ogródku- nic się nie powinno stać. No i raczej taniej jej nie sprzedasz. Kupiłem parę sztuk. Ot, tak, żeby mieć- polubiłem tę serię- acz znalazłem godnego następcę. Wszystkie działają bez zarzutu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

No to czekam z niecierpliwością :)

Kupię jeszcze mikroskop do igieł ...