QUAD 405-2

Zaczęty przez LampowY, Marzec 13, 2019, 08:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bedford

Cytat: LampowY w Marzec 13, 2019, 12:01Pomału

Przecież to będzie szło z miesiąc. Do tego czasu się osłuchasz , a i porto się skończy i co będziesz wtedy robił.

Cytat: McGyver w Marzec 13, 2019, 12:49Elberoth porównywał

Ten Elberotha wyglądał zupełnie inaczej.

Jakub

No i jak ten Quad? Gra?

LampowY

Cytat: Jakub w Marzec 14, 2019, 10:52
No i jak ten Quad? Gra?
Jak dojdzie to zapewniam, że napisze uczciwie wszystko  :)

McGyver

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 10:55
Cytat: Jakub w Marzec 14, 2019, 10:52
No i jak ten Quad? Gra?
Jak dojdzie to zapewniam, że napisze uczciwie wszystko  :)
Obstawiam że Weiliang zje Quada na śniadanie, ale ... wstrzymam się jeszcze z zamawianiem PCB. Chinole mają nie tylko PCB do Weilianga, mają też do Quada.

LampowY



wiki

Czyli dojechał.   😁
A jak wrażenia?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

LampowY

Powiem Wam, że nie jest to proste.
Nie ma mowy o zjadaniu jednego przez drugi. Jak dla mnie oba grają świetnie.

Mam tylko problem z dopasowaniem pre do quada. Coś się wzbudza ze strony preampu  :o


Musze od kogoś pożyczyć krzemowe pre albo pasywkę bo szczerze mówiąc mam już trochę dosyć zabaw z klonami kondo...
One muszą mieć jakis błąd konstrukcyjny albo pod moim domem płynie zajebista żyła wodna.

Piterski

Może Ondrej by coś miał w swoich zasobach?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Największy mój problem z tym pre jest taki, że jeśli chodzi o barwę to on gra u mnie naprawdę rewelacyjnie, jak żaden inny za pierdylion dukatów.
Tylko te odgłosy towarzyszące są nieakceptowalne i psują wszystko  :(

LampowY

A jeśli chodzi o końcówki mocy, to obie graja rewelacyjnie  :o
Nawet jakby nie wiedzieć o ich cenie i co to w ogóle gra, to założę się, każdy powie że to gra wzmacniacz za min... ja wiem? 10? Dwie dychy? Serio.

McGyver

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 19:35A jeśli chodzi o końcówki mocy, to obie graja rewelacyjnie 
Ale nie grają tak samo? Poproszę o opis różnic.

LampowY

Powiem Wam tak... To jest mały wielki wzmacniacz  :np:

Adam, quad ma trochę gorszą średnicę ale ładnie trzyma bas i od cholery przestrzeni, lekkości, oddechu. Dużo muzykalności. Papier w Tannoyu ładnie maskuje ten niedostatek średnicy. Fajna angielska para.

McGyver

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 19:52quad ma trochę gorszą średnicę ale ładnie trzyma bas i od cholery przestrzeni, lekkości, oddechu. Dużo muzykalności. Papier w Tannoyu ładnie maskuje ten niedostatek średnicy. Fajna angielska para.
Znaczy że złoty ma gorsze wszystko inne, bas, przestrzeń, oddech, muzykalność, tylko środek lepszy?

LampowY

C-3PO natomiast to jest tranzystorowa lampa o dużej mocy  :o
Tłusty, dociążony i cholernie muzykalny dźwięk. Lekko utemperowana góra ale wybrzmiewa ładnie. Cudowna, lampowa średnica i miękki, poluzowany bas. Mniej miękki i mniej poluzowany niż w lampie. Tak coś pomiędzy.

LampowY

Cytat: McGyver w Marzec 14, 2019, 19:54Znaczy że złoty ma gorsze wszystko inne, bas, przestrzeń, oddech, muzykalność, tylko środek lepszy?
No właśnie nie.
Ciężko mi jest je porównać bo oba grają rewelacyjnie.

McGyver

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 19:55Tłusty, dociążony (...) Lekko utemperowana góra (...) miękki, poluzowany bas. (...)
Totalny zamulacz znaczy się  :-\

LampowY

Cytat: McGyver w Marzec 14, 2019, 19:58Totalny zamulacz znaczy się
A skąd!
Totalna tranzystorowa lampa.

McGyver

#43
Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 20:12A skąd!
Totalna tranzystorowa lampa.
Ni cholery nie rozumiem  :o

LampowY

I ja też. Tym bardziej, że napity jestem.
Grają oba bajka  8) Jak nie za te pieniądze  :)

Ino z Quadem bardziej pre się nie dogaduje  >:(

Melepeta

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 17:33albo pasywkę
U mnie za uj nie chciał Quad grać na pasywce. Ino bas był fajny, reszta zamulona. Chętnie posłuchałbym innego egzemplarza. Może ten mój był zwalony.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Jakub

Chyba zachorowałem na takiego quada  :o