Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 14:46
Cytat: paul_67 w Sierpień 30, 2020, 14:35Nie mam takiego wiadra
Luz, widocznie moja nadinterpretacja.

Luz- blues jest.Spoko :)

frywolny trucht

No to mamy "ekspertyzę".
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Oraz wycenę naprawy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Ło, kurna. Ciężko to skomentować...

frywolny trucht

Z tego co znalazłem na hdtv, telewizor kosztował 8999 zł. Czyli jakoś takoś zaskakująco dużo wołają za część telewizora, a mało za usługę naprawy. Ja go kupiłem za 4500 zł, gdy na rynek wchodził już następca. Może trochę papki dla klienta? 45 lat, tak? U mnie trzy miesiące go załatwiły :) Koronawirus.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Powinieneś się odwołać, jeśli faktycznie w kogach pamięci twojego TV nie są wstanie wykazać Ci, że tych operacji odświeżania nie przeprowadzałeś to bym z nimi powalczył.

Masz do tego prawo jako konsument i spróbował bym to wykorzystać nie w ramach gwarancji ale rękojmi bo warunków tej ostatniej nie ustala producent.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Qrde, zabójcza kwota za tę naprawę. I teraz się niepokoje bo w zasadzie matryce robi chyba tylko Samsung a stosują je wszyscy. Pytanie czy jakość oprogramowania, które już jest po stronie producenta tv, może mieć wpływ na to co dzieje się z matrycą?
Puki co mój Sony jest ok ale jestem posrany bo sporo mnie kosztował.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Taniofil

Jeżeli od twojego zgłoszenia do dnia kiedy otrzymałeś ekspertyzę minęło ponad 14 dni kalendarzowych, to twoja reklamacja jest z automatu uznana i mogą sobie tą ekspertyzą tyłek podetrzeć.

Miałem kiedyś podobną sytuację. Co prawda nie był to telewizor tylko plecak wspinaczkowy (drogi model renomowanego producenta z Niemiec). Po kilku wypadach w Tatry gąbki w szelkach się zupełnie wygniotły. Po złożeniu reklamacji też mnie chcieli zbyć w sklepie ,,nieprawidłowym użytkowaniem", ale na moje szczęście się spóźnili ze swoją ekspertyzą i musieli mi wymienić plecak.

Także sprawdził bym najpierw daty.

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Sierpień 31, 2020, 15:47Samsung

Wszystkie matryce OLED są LG. Różnią się elektroniką. Być może Sony ma lepszy system czyszczenia matrycy niż Philips, a być może każdy z nich poległby w warunkach pracy jakie zafundowałem swojemu. Samsung poszedł w QLED.

Cytat: Taniofil w Sierpień 31, 2020, 15:50Jeżeli od twojego zgłoszenia do dnia kiedy otrzymałeś ekspertyzę minęło ponad 14 dni kalendarzowych

Twierdzili, że wysłal, a teraz to tak tylko, bo są fajni, do mojej wiadomości :) Ale to może być trop, jak nie mają numeru przesyłki. Przy czym wcale bym się nie zdziwił, że Poczta trzyma moją korespondencję w tym samym magazynie co sasinowe karty wyborcze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

O szybkim wypalaniu się matryc OLED słyszałem już kilka lat temu.Robiono nawet testy i nie wyszły one rewelacyjnie.To co deklaruje producent to tylko bajki dla naiwnych.45 lat przy normalnym użytkowaniu? No po prostu nie przeżyjesz tego postępu.
Zawsze z dużą rezerwą podchodzę do wszelkich nowości bo przeważnie pod nią kryje się zwykłe oszustwo, aby nie powiedzieć kłamstwo.

Melepeta

Reklamować. Nie z tytułu gwarancji, tylko z tytułu niezgodności towaru z umową (rękojmia). Gwarancję daje producent. I może ją dowolnie konstruować. Zapisać wyłączenia, ograniczyć czas itd. A rękojmia, to inna para kaloszy. To wynika z umowy cywilno-prawnej między kupującym (Tobą) a sprzedającym (sklepem). Sklep odpowiada za wady itp. A tu sprawa jest prosta. Telewizor, jak wskazuje sama nazwa, ma służyć do oglądania telewizji. Chyba każdy kanał wyświetla znaczek ze swoim logo, pasek informacyjny itp. Wypaliło się, bo oglądałeś Wiadomości/Fakty (niepotrzebne skreślić), znaczy, że ten telewizor nie nadaje się do oglądania telewizji. Czyli niezgodny z umową. 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Therion

#311
Cytat: frywolny trucht w Sierpień 31, 2020, 12:51
No to mamy "ekspertyzę".


A sprawdzałeś w swojej instrukcji obsługi do czego oni piją? Miałeś obowiązek robienia ręcznego odświeżania? Ja mam jakąś tam automatyzację, dlatego nigdy nie robiłem odświeżania ręcznie (ale też i nigdy nie widziałem, by sam cos robił, czyli nie było paska o jakim wspominają), do tej pory nie miałem też sugestii od telewizora, żebym tę funkcję uruchomił. Z 2giej strony nie oglądam TVNów, rzadko Discavery (mają statyczne logo).



Dziwne to. Nawet oglądając TVNy, to przecież co jakiś czas puszczają reklamy, zatem obraz statyczny (paski) co jakies 20 min są zastępowane ruchomym obrazem. Trudno zajeździć oleda w 3 miesiące. Hmm...


Ja zaplacilem za swoj 13tysi. Zabolałoby bardzo.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Cytat: Therion w Wrzesień 02, 2020, 10:29co jakiś czas puszczają reklamy

Za rzadko. TVN24 też co jakieś 15 minut puszcza reklamy i paski znikają. Z tego co rozumiem instrukcję obsługi to on sobie robi czyszczenie na stendbaju i nawet o tym nie wiem, gdy ze dwa razy stwierdził, że odświeżanie konieczne, to grzecznie się zgodziłem, a gdy zauważyłem, że pojawił się problem- sam ręcznie z menu parę razy wykonałem procedurę. I doopa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

O!
Informacja o tych odświeżaniach pozostaje w pamięci TV. Zatem ich zarzuty są bezzasadne - używałeś TV zgodnie z przeznaczeniem I STOSOWAŁEŚ SIE DO INSTRUKCJI. Nie zrobiłeś z niego wyswietlacza na targach, tylko korzystałeś w warunkach domowych. Odwołuj się.

Zajdź tez do jakiegoś sklepu MM czy Euro i poszukaj gosci z koszulką OLED albo nawet  Samsung (lubią pogrążać konkurencję). Podpowiedzą Ci co zrobić, czy pisac do centarali, czy inne kroki.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Jestem trochę w rozkroku, a w zasadzie szpagacie.

1. Czy mi zależy na naprawie gwarancyjnej? Przecież nie zmienię swoich nawyków , zdecydowanie też nie planuję doprowadzić do sytuacji, że telewizor ma mi dyktować co i ile czasu mogę oglądać. Czyli za parę miesięcy akcja z wypaleniami się powtórzy. Do tego oni mają zapis, że co by się nie działo, czyja wina, to wypalenia nie podlegają gwarancji. Trzeba by to podważyć jako nieprawny zapis.

2. Ciekawszą opcją byłoby odstąpienie od umowy, zwrot telewizora i kasy z tytułu rękojmi. Ale to dla nowa ścieżka zdrowia, nie wiem czy na przykład nie trzeba mieć oryginalnego kartonu. Gdzieś rzuciłem też nogi do niego, muszę poszukać. W ogóle zapoznać się z tematem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Możesz też opisac sprawę na forum HDTV. Tam pare osób przechodziło przez to. Podpowiedzą co i jak.

Z ceny jaką zapłaciłeś wnioskuję, że był kupiony w jakiejś promocji, zatem może odpaść odstąpienie od umowy.

Z pewnością, po tym co napisałeś (ze robiłeś mu odświeżanie) nie ma użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem. Bez jaj.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Therion w Wrzesień 02, 2020, 10:51Informacja o tych odświeżaniach pozostaje w pamięci TV.
Myślę że po pobycie w serwisie pamięć telewizora jest czyściutka i pusta :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Przyjdzie kupić sprawdzony kineskopowy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

A jak u Ciebie się skończyło?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Nijak. Wygląda, że nie zauważyłem, że w kartonie był stojak i wyp... bo nie mam miejsca trzymać każdego kartonu. Więc z rok sobie pogapię i kupię kineskopa. Jak znajdę stojak to ich pociągnę z rękojmi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Ja stojak zachowałem właśnie na taką okazję. Karton był tak wielki, że od razu won. Pamietam też, że wykupiłem jakieś ubezpieczenie, że jakby się zbił, to wymiana na nowy.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Pboczek

Frywolny, dokup stojak w serwisie firmowym - zadzwoń i powiedź że zgubiłeś a chcesz postawić i reklamuj. Ten telewizor stał w salonie przez kilka lat i świecił. Przecież nie wydałeś cztery koła żeby działało trzy miesiące.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Też wykupiłem to ( albo podobne, może masz lepsze) ubezpieczenie. Jest o kant tyłka na taką okazję jak moja. Szczególnie, że mam ekspertyzę, że to moja zła eksploatacja, a nie wada produktu, czy nieprzewidywalne zdarzenie losowe, doprowadziły do uszkodzenia.
Mam rok na znalezienie stojaka i zdaje się, że kolejny rok na zgłoszenie reklamacji. Gdzieś tak wyczytałem, chyba na HDTV Polska gdzie opisałem mój przypadek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: Pboczek w Wrzesień 30, 2020, 07:58Przecież nie wydałeś cztery koła

a ja wydałem 11 koła hihi 😂
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.