Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Ja też,bo mz to bardzo przeciętne pre. Może Therion ma jakąś SE wersje ;)

spoon

A ja mówię, posłuchaj sobie tego Gold Note'a :) Możesz się zdziwić. Warto posłuchać kilku opcji zanim podejmiesz ostateczną decyzję.
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)

Therion

Nie przyjmujcie mojej opinii a priori. Ja wiem konkretnie jakiego brzmienia szukam, dlatego niekonieczne lepsze jest najlepsze dla mnie.


Jeszcze kombinuję, walczę. Z pewnością Phast wyrywa z kapci. Płyty z muz rock / jazz / elektroniczną, brzmią zajebiście. Arie ... gorzej. Ale to trudny gatunek

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: spoon w Sierpień 10, 2018, 14:48
A ja mówię, posłuchaj sobie tego Gold Note'a :) Możesz się zdziwić. Warto posłuchać kilku opcji zanim podejmiesz ostateczną decyzję.


Wezmę go pod uwagę

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

julius-6

LAR to nie jest pre wybitne, ale w tych pieniądzach... Jest bardzo dobre.
Ifi Phono 2 warto przetestować, albo klona EARa - można go fajnie zbudować ok 2500-3000k. Jest też bardzo fajny Haiku Sol MM - za kapitalną dynamiką.

gratefullde

Jest jeszcze chiński badziew za podobne piniondze co LAR... Finalnie może wyjść ciut więcej bo okazać się może że to tylko baza do tjuningu ;)

https://www.ebay.pl/itm/Finished-LITE-GA-31A-MM-MC-balance-Tube-Phono-preamp-Turntable-pre-amplifier/122548714148
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


malg


gratefullde

Skończmy choć jeden najpierw bo zostaniemy z rozgrzebanymi projektami... trzema? ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


dino

Jak już się bawić w hybrydę to moim zdaniem warto się zainteresować takim rozwiązaniem. Sprawdzone i działa  :D
PCB da się wystrugać ale projekt nie jest łatwy bo w dual mono (2 x zasilacz anodowy + 2 x żarzenie + 2 x układ).

dino


malg


Therion

Cytat: julius-6 w Sierpień 15, 2018, 10:34
LAR to nie jest pre wybitne, ale w tych pieniądzach... Jest bardzo dobre.


Okazuje się, że w pieniądzach 2 - 2,5x większych też nie za bardzo jest wybór.



LAR jaki jest taki jest, ale nie robi problemu z gatunkami muzycznymi. I tak lubię. Do tego jest wciągający. Bawi muzyką.

Wydając niemal 3x więcej chciałbym mieć więcej zabawy, fun'u. Jasne, nie 3x więcej, tak się nie da, ale chociaż 2x fajniej.

Cytat: gratefullde w Sierpień 15, 2018, 10:43
Jest jeszcze chiński badziew za podobne piniondze co LAR... Finalnie może wyjść ciut więcej bo okazać się może że to tylko baza do tjuningu ;)

https://www.ebay.pl/itm/Finished-LITE-GA-31A-MM-MC-balance-Tube-Phono-preamp-Turntable-pre-amplifier/122548714148


Mógłbym przytulić takie "chińskie badziewie" w takiej cenie, tylko co, jeżeli zagra koszmarnie?



Obecnie czekam na innego Phast'a i chcę posłuchać jeszcze jedno pre od kolegi z Wwy.

Jak nie, to wypożyczę Gold Note.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Cytat: Therion w Sierpień 16, 2018, 19:55Mógłbym przytulić takie "chińskie badziewie" w takiej cenie, tylko co, jeżeli zagra koszmarnie?
Pożycz od kogoś klona EAR834, posłuchaj, a jeżeli się spodoba, to sobie zrób. Oczywiście do MC będzie potrzebny SUT.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Old Man Kensey

To może i ja coś podsunę. Nie słuchałem tego preampu, lecz tylko widziałem go na żywo, i bardzo mi się spodobał. Ja lubię takie wzornictwo, mam napęd CD tej firmy. Od strony użytkowej, można podłączyć kilka wkładek, zmiany ustawień "w locie" z fotela, jest bardzo wygodny pilot. Można podłączyć dodatkowy zasilacz liniowy, zresztą sam peamp jest w najwyższej specyfikacji Signature.

Powiem Wam, że ja na niego po cichu zbieram kasę  ;)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

dino

Po wczorajszej wizycie u Alexandra jeszcze raz nieśmiało polecam Thresholda.  ;)

vasa

Cytat: dino w Sierpień 17, 2018, 13:55
Po wczorajszej wizycie u Alexandra jeszcze raz nieśmiało polecam Thresholda.  ;)
Eee tam.
Nie wygląda, nie jest lampowy, firma taka jakaś nieznana.
Nie polecaj już więcej bo na dziwaka wychodzisz[emoji852]️

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nikhil

#644
Cytat: Therion w Sierpień 16, 2018, 19:55Jest jeszcze chiński badziew za podobne piniondze co LAR... Finalnie może wyjść ciut więcej bo okazać się może że to tylko baza do tjuningu

https://www.ebay.pl/itm/Finished-LITE-GA-31A-MM-MC-balance-Tube-Phono-preamp-Turntable-pre-amplifier/122548714148

Zrobiłem to badziewie choć moja wiedza jest żadna, gra to jak dla mnie fajnie. Choć nie porównam tego do Lara bo go po prostu go nie słuchałem. Ta moja robótka wymagałaby pewnie dopieszczenia i pewnie byłoby jeszcze lepiej.

Coś mi się popieniczyło z tym cytatem.

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

dino


gratefullde

W ramach droższych eksperymentów i zapewnie popełniania mezaliansów (co wcale nie musi być złe) można pójść w tę stronę, pozostawiając Lar'a, gdyż on we współpracy z zewnetrznym wspomaganiem dla MC gra bardzo dobrze. A to skromnie wyglądajace urządzenie, nie skromnie kosztujące, zadziała zapewne jak energizer dla Lar'a i mogło by być fajnie... Ale to się już robi kwota poważna za całość ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

A po co Ci będzie LAR gdy kupisz tego Soundsmitha? Przecież to jest kompletny przedwzmacniacz korekcyjny MCLO only. Korekcja pasywna, wzmocnienie na OPA4227 (cztery OPA227 w jednej obudowie). Do tego trafa SUT własnej produkcji Soundsmitha o bliżej nieokreślonych parametrach. Gain 63dB bez możliwości regulacji ogranicza jego przydatność w zasadzie tylko do wkładek MC o niskim i bardzo niskim poziomie.
Oto jego wnętrzności:



Więcej tam nie ma. Dodają do tego zasilacz wtyczkowy.

gratefullde

Fakt, czegoś nie doczytałem, to samodzielne pre dla niskopoziomowych MC.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GP412

5200zł za ten "high-end" nie za tanio ?? Takie drogie części...haha
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki