Stopki i nóżki pod gramofon i inny sprzęt audio

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 03, 2016, 15:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No właśnie czy możemy je porównać do stopek czy nóżek pod kolumny? czy jest to to samo a jeśli nie to czym to się różni i jakie kupić.? Co polecacie. ?



Trochę tego i trochę tamtego też.

pmcomp

Ja polecam pumeks. 4 x 1,89 zł za komplet pod jedno urządzenie.
A najlepiej najpierw kup i sprawdź i porównaj do tych audiofilskich za grubą kasę.

Pozdro

GregWatson

Czytałem i widziałem to na innym forum. Właśnie po to jest ten wątek. Różne ciekawe pomysły też warto opisać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

Ja mam pod kolumnami silikonowe nóżki meblowe z marketu budowlanego. Bardzo dobrze izolują od drgań.

GregWatson

No właśnie mamy jeszcze jeden taki temat:

Kolce i nóżki pod kolumny i platformy antywibracyjne
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=872.0

ale czy to jest to samo? chyba nie, przynajmniej tak mi się wydaje. Mam wrażenie, że należy rozgraniczyć jedne od drugich czyli kolumny od sprzętu ale może jestem w błędzie. A co Wy o tym myślicie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Melepeta

Pumeks świetna sprawa. Też mam pod sprzętem i kolumnami. A gdy nie dawno dołożyłem do Philipsa CD960 Soundcare SuperSpikes FEET nie usłyszałem różnicy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Az tym pumeksem to dźwięk nie jest zbyt... szorstki?  ;D

kawosz

Ja mam firmowe podkładki z kolcami . Pylon sprzedaje już tak złożone diamondy . W B&W miałem gumowe nóżki . Po teście na słuch wychodzi i tak że ja głuchy jestem to nie dziwne że nie słyszę różnych gadżetów . Choć to nie jest głupi pomysł z tym pumyksem . Mam deskę bukową 36mm gr pod gramofonem na nóżkach meblowych ale nie po to żeby mi grało tylko nie miałem gdzie wstawić dekodera TV . Pumyks tani to można się pobawić .

GregWatson

Zapytam jeszcze raz  bo mamy jeszcze jeden taki temat i albo to połączymy albo zostanie jako zupełnie nowy wątek:

Kolce i nóżki pod kolumny i platformy antywibracyjne
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=872.0

ale czy to jest to samo? chyba nie, przynajmniej tak mi się wydaje. Mam wrażenie, że należy rozgraniczyć jedne od drugich czyli kolumny od sprzętu ale może jestem w błędzie.?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: pmcomp w Styczeń 03, 2016, 16:27
Ja polecam pumeks. 4 x 1,89 zł za komplet pod jedno urządzenie.
A najlepiej najpierw kup i sprawdź i porównaj do tych audiofilskich za grubą kasę.

Pozdro
A to taki pumeks jakby z gęstej pianki, nie mówimy o tym białym mineralnym?

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Najlepszy ten świeżo zebrany w Pompejach ;) Przed barwieniem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

magus

Ciekawe jakie są harakterystyki częstotliwościowe tłumienia poszczególnych typów podkładek (noki, kolce, amortyzatory, maty itd...)
Zakładam, że zależnie od budowy i materiału - drgania o różnych częstotliwościach i amplitudzie są różnie tłumione.

O ile nie ma to chyba wielkiego znaczenia dla wzmaczniaczy, o tyle dla gramofonu może być już istotne.

Kangie

#14
Cytat: GregWatson w Styczeń 03, 2016, 15:37Co polecacie. ?
Mam to pierwsze. To dedykowane do gramofonów regulowane 0-8mm stopki Audio Technica AT-605. Sprzedawane w komplecie z gustowną okrągłą poziomiczką. Jak to się sprawuje - sam kiedyś u mnie słyszałeś.

Post #265.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=695.250