Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: gratefullde w Październik 19, 2018, 18:51
W przypadkowości kierunkowości to jest to zasada jedna: z konta odurzonego jelenia do konta mistycznego wytwórcy. To kierunkowość oczywiście jednostronna ale dająca satysfakcję (o dziwo) oby stronom ;D
Ni cholery nie rozumiem. A, nie! Rozumiem, że już co najmniej "naruszyłeś" owego Teelinga  ;)

gratefullde

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 18:56"naruszyłeś" owego Teelinga 

Owszem i mnie się literówki przydarzyły stąd nieporozumienie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Australijski cabernet za całe 28 pln .
Całkiem, całkiem.

dino

Cytat: gratefullde w Październik 19, 2018, 18:51W przypadkowości kierunkowości to jest to zasada jedna: z konta odurzonego jelenia do konta mistycznego wytwórcy. To kierunkowość oczywiście jednostronna ale dająca satysfakcję (o dziwo) oby stronom ;D

Tylko kierunkowości ?  ;)
Niektóre z ostatnich wpisów na forum skłaniają mnie do rozpoczęcia produkcji "kultowego" audiofilskiego gęsiego smalcu.
Pomaga na wszystko.

gratefullde

Cytat: dino w Październik 19, 2018, 21:10"kultowego" audiofilskiego gęsiego smalcu.

Co prawda jestem na diecie ale nie aż tak bym nie skosztował... Jak by co to poproszę słoiczek ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Październik 19, 2018, 22:13Co prawda jestem na diecie ale nie aż tak bym nie skosztował...
Profanie !!! To smalec topiony na górze Fiji przy pełni księżyca z gęsi słuchających wyłącznie Mozarta służący do smarowania kabli/podstawek/kondensatorów .../

gratefullde

Cytat: dino w Październik 19, 2018, 22:16
Cytat: gratefullde w Październik 19, 2018, 22:13Co prawda jestem na diecie ale nie aż tak bym nie skosztował...
Profanie !!! To smalec topiony na górze Fiji przy pełni księżyca z gęsi słuchających wyłącznie Mozarta służący do smarowania kabli/podstawek/kondensatorów .../
Trudno, będziemy zlizywać ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 18:01Jeżeli żadna cewka nie ma sprzężenia magnetycznego z inną cewką, (a należy dążyć do tego żeby nie miały!) to kierunkowość podłączenia cewki jest bez znaczenia

Możesz to trochę rozwinąć chodzi mi o sytuacje kiedy cewki jednak są blisko siebie. Ja się staram je odseparować ale czegoś bym się może dowiedział.

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 18:01Tu nie ma "plus/minus" bo przecież wszystko pracuje na sygnałach przemiennych.

Jasne, że na przemiennych ale jednak określa się umowny "+" i "-"

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 18:01sama kierunkowość podłączenia cewek jest bez znaczenia.

Ale są jakieś praktyki jak łączyć. Jakoś się nie spotkałem z tym by robiono to na pałę raz tak raz odwrotnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Październik 20, 2018, 12:46Jasne, że na przemiennych ale jednak określa się umowny "+" i "-"
Nie, nie określa się. Określa się początek i koniec uzwojenia a nie plus i minus.

Piterski

Czepiasz się McGyver i tyle, ale nie będziemy drążyć już tego tematu. To nie ten wątek.

Nie wytrzymałem i poskładałem drugą zwrotnicę dokładnie tak samo jak pierwszą, a cewki transformatorowe zastąpiłem cewkami powietrznymi.
Kiedy słuchałem tego kogla mogla to zadawałem sobie pytanie czy warto było wydawać tyle pieniędzy na te Clarity Caps.
Owszem słyszałem, że w pewnych aspektach jest lepiej. Jednak dopiero jak zagrały obie to jak siadłem na tyłku to nie byłem się wstanie oderwać. Dźwięk uległ kompleksowej przemianie od góry do dołu. I to jeszcze na surowych kondensatorach, które muszą trochę popracować.
Usłyszałem że jednak ZN filtrowały trochę informacji, tu się nagle pojawiły szczegóły z tła, bas nabrał twardego konturu, a jak zagrała wiolonczela to miałem ciarki na plecach.

Jestem bardzo zadowolony z dokonanego wyboru.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Kolego Piterski, przy wykonywaniu zwrotnicy zwróć uwagę na położenie cewek względem siebie, ponieważ ma to wpływ na ich wartość indukcji - często w zamyśle konstruktora zwrotnicy ich położenie względem siebie jest zamierzone, niekoniecznie obwarowane ilością miejsca. Na przykład w przypadku dwóch cewek obok siebie - jedna na sztorc, druga na leżąco zmierzymy inną wartość każdej z nich niż w przypadku, gdy obie leżą obok siebie, czy w oddali od siebie. Daje to dodatkowe możliwości strojenia, jak i również ma wpływ na dźwięk  ;)
Filmik poniżej dobrze to obrazuje:

Piterski

Świetnie zobrazował to czym już co nieco słyszałem, dzięki :).
W zwrotnicy Delt cewki były maksymalnie porozsuwane więc kiedy zacznę zabawy z ich większymi odpowiednikami taśmowymi postaram się te wskazówki zapamiętać by zminimalizować ich wzajemny wpływ.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Porozstawiane, czyli nie zależne od siebie - jeżeli docelowo będziesz korzystał z dechy o podobnej wielkości co na fotach wcześniej i cewki sobie porozrzucasz, tak jak mówisz - to tego zjawiska w ogóle nie musisz brać faktycznie pod uwagę  :np:

Piterski

Cytat: tomekkk1 w Październik 21, 2018, 00:59jeżeli docelowo będziesz korzystał z dechy o podobnej wielkości co na fotach
Taki ma zamiar bo zwrotnica będzie na zewnątrz ale zrobię ją w pionowej obudowie by zajmowała mniej miejsca.

Od rana grzeje kontestatory i ciągle coś plumka w tle, dobrze że ma CD bo płyt i igły było by szkoda.
Jako, że mam tranzystorową końcówkę mocy to po każdej płycie ją wyłączam ni 10 minut i znowu jazda.
Z kondensatorami tak już jest, że muszą dostać swoją dawkę cykli włączania i wyłączania. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Październik 21, 2018, 12:08Z kondensatorami tak już jest, że muszą dostać swoją dawkę cykli włączania i wyłączania

:o :o :o facepalm
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: Piterski w Październik 21, 2018, 12:08Z kondensatorami tak już jest, że muszą dostać swoją dawkę cykli włączania i wyłączania. 

No jak chcesz się ich szybciej pozbyć, to lepszej drogi nie ma...

Piterski

No panowie nie róbcie takich oczu bo nie siedzę i nie prztykam ON-OFF OFF-ON .... a wiem co mówię bo miałem mój stary wzmacniacz poddany operacji wymiany kondensatorów i elektronik z którym rozmawiałem się na rzeczy zna.
Sam mi powiedział, że nie ma sensu trzymać wzmacniacza 24H/dobę po prądem ani też nie można go włączać i wyłączać tylko trzeba go używać i czekać bo musi swoją liczbę cykli zaliczyć i tak w istocie było, a trwało to chyba z miesiąc.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Można też użyć gęsiego smalcu  ;)

Piterski

Prawo przyznawania QJP ma miniabyr, ale ja mogę spokojnie dać tym kondensatorom rekomendacje.
Zajadajcie dalej smalec, a ja wracam do słuchania muzyki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Październik 21, 2018, 23:13Zajadajcie dalej smalec
Nie wolno jeść - taki smalec jest wyłącznie do profesjonalnych zastosowań  ;)

Piterski

Pawle zastanawiam się na kondensatorami na bas.

- Jantzen Premium ELKO Smooth Cap?
- Jensen Metallised Polypropylene Capacitors.
- Mundorf MCap EVO Oil
- ClarityCap CSA Capacitors 250V
lub jeszcze coś innego. Planuje 4x33uF.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Acoustic Lab

A może
5. Miflex MKP-13 (tzw. czarny) ?

Też bym zmienił mojego E-Capa na coś lepszego.

Piterski

Cytat: Acoustic Lab w Październik 24, 2018, 13:36Miflex MKP-13

Muszę go dopisać do listy.

Zastanawiam się czemu często są w tym miejscu elektrolity?
Czy to kwestia że ich parametry predysponują je do pracy w tym miejscu czy raczej kwestia ceny do pojemności.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Piotr nie zauważyłem wcześniej twojego wpisu.  Nie wiem ile kosztowaly cię twoje claritycap  ale ja pokusiłbym się o zrobienie basu na  nich .Byłbyś pierwszy z nas  który miałby wszystkie zakresy zrobione na jednym kondensatorze . Ja ze względów finansowych odpuściłem sobie  Miflexa miedzianego i mam mifleksa mkp 13 .  Nic nie stoi na przeszkodzie abyś go też wypróbował . Jest tani !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !