Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Z tej wypowiedzi wynika,że Klipsch to lipa a to nie prawda. Herezje to mini wersja Cornwall a jest jeszcze Klipschorn,który zdaniem wielu jest głośnikiem na całe życie. Jacek rób jak Ci rozum podpowiada,ja do niczego nie namawiam,ale porównałem Stirling i Herezje i wybrałem jak wybrałem.

tatachabera

#1826
Cytat: Lutek w Styczeń 14, 2018, 13:14


Nie tylko moim ale w zasadzie wszystkich odwiedzajacych mnie sluchaczy, kiedy jeszcze te kolumny mialem. Krytyczne uwagi co do basu, to bylo to co zauwazali od razu. Oczywiscie chodzilo o jego glebie i zejscie, a nie szybkosc narastania i wygaszania impulsow, bo ten parametr jest w nich bardzo dobry.


Czy wy aby na pewno rozmawiacie o tej samej wersji Heresy ?  ;D
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Herezje nie mają basu i niech będzie. To jest obudowa zamknięta i trzeba to rozumieć. Ja lubię Tannoy,ale akurat nie za bas ;)

tatachabera

Cytat: Lutek w Styczeń 14, 2018, 14:12Pewnie, ze nie ma co sie spinac..., bo niby o co ?
Sadze jednak, ze tylko na te chwile sie wyleczyles, jak rowniez tez sadze, ze jesli przykladowo nabedziesz Heresy, a przy okazji tak by sie zlozylo, ze kiedys wpadniesz do mnie (oczywiscie zapraszam) i posluchasz, to zachorujesz ponownie - tyle, ze ciezej niz to bylo obecnie - no i cisnienie pewnie ponownie Ci skoczy, no ale wowczas juz bedzie troche pozno, aby ten problem bezstratnie rozwiazac  :-)))

Cóż, skutecznie odstraszyłeś mnie od Tannoyi i niech na tą chwilę tak już zostanie ;D
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Cytat: Michał w Styczeń 14, 2018, 14:52
Z tej wypowiedzi wynika,że Klipsch to lipa a to nie prawda.
No pewnie, ze nieprawda...,a kto mowil, ze lipa. One tylko nie maja odpowiedniej jakosci basu i to tyle - praw fizyki sie nie zmieni.

Lutek


Cytat: tatachabera w Styczeń 14, 2018, 14:57
Czy wy aby na pewno rozmawiacie o tej samej wersji Heresy ?  ;D
[/quote]
Ale to chyba malo istotne czy stare czy nowe, bo chyba wielkosc obudow jest taka sama i sa to obudowy zamkniete, wiec skad ma tam byc gleboki i w miare niski bas ?

Lutek

Cytat: tatachabera w Styczeń 14, 2018, 15:03
Cóż, skutecznie odstraszyłeś mnie od Tannoyi i niech na tą chwilę tak już zostanie ;D

Moze i lepiej, przynajmniej nie bedziesz mial problemu i nie bedziesz sie wahal co wybrac. Ale i tak, mimo tego "odstraszenia" serdecznie zapraszam do mnie towarzysko na posluchanie - przynajmniej bedziesz mial jakas wlasna opinie po porownaniu i zorientujesz sie, czy slusznie sie "odstraszyles" :-)

tatachabera

Cytat: Lutek w Styczeń 14, 2018, 17:09Ale i tak, mimo tego "odstraszenia" serdecznie zapraszam do mnie towarzysko na posluchanie -

Dziękuje za zaproszenie chętnie wpadnę jak się zrobi ciepło i będzie mi po drodze tylko że wtedy nie będziesz miał już pewnikiem SRM 12X  i nici ze słuchania ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Cytat: tatachabera w Styczeń 14, 2018, 17:34
Dziękuje za zaproszenie chętnie wpadnę jak się zrobi ciepło i będzie mi po drodze tylko że wtedy nie będziesz miał już pewnikiem SRM 12X  i nici ze słuchania ;)
Kto wie, jesli kolega nie zejdzie z ceny, to - byc moze - beda jeszcze dostepne do posluchania.  A jesli nawet tych nie bedzie, to przeciez u mnie stoja na tych samych glosnikach, tyle ze w wiekszych obudowach i i jeszcze lepszym zakresie niskotonowym  - to co, takich chetnie nie posluchalbys, z samej ciekawosci ?

Piterski

Cytat: Lutek w Styczeń 14, 2018, 17:09serdecznie zapraszam do mnie towarzysko na posluchanie
Lutku, a można posłuchać twoich kolumn z własną płytoteką?
Pytam całkiem przy okazji bo wprawdzie na razie mi nie po drodze ale słyszałem plotki, że kiedyś to można było posłuchać ich tylko w ramach prezentacji na wybranym przez Ciebie materiale muzycznym.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Lutek

#1835
Cytat: Piterski w Styczeń 15, 2018, 09:56
Lutku, a można posłuchać twoich kolumn z własną płytoteką?
... słyszałem plotki, że kiedyś to można było posłuchać ich tylko w ramach prezentacji na wybranym przez Ciebie materiale muzycznym.
To rzeczywiscie slyszales plotki. Zawsze na takich spotkaniach bylo i jest tak, ze - owszem - ja puszczam troche urywkow utworkow z roznych gatunkow muzycznych (aby nie bylo za dlugo - jak komus sie cos spodoba i sobie zyczy, to caly utwor), a nastepnie goszczacy sluchacze swoje, ktore przywiezli bez kompletnie zadnych ograniczen repertuarowych czy czasowych. Jak ktos by mial na to za malo czasu, to moge nawet zaproponowac nocleg i na nastepny dzien dalej - i tak bywalo u mnie rowniez :-) Jesli wpadniesz do mnie, to jak sobie bedziesz zyczyl, to od razu mozemy sluchac Twojej plytoteki - nawet mojej w ogole nie musimy - wszystko wedle zyczenia.

Michał

Cytat: Lutek w Styczeń 15, 2018, 11:05
Cytat: Piterski w Styczeń 15, 2018, 09:56
Lutku, a można posłuchać twoich kolumn z własną płytoteką?
... słyszałem plotki, że kiedyś to można było posłuchać ich tylko w ramach prezentacji na wybranym przez Ciebie materiale muzycznym.
To rzeczywiscie slyszales plotki. Zawsze na takich spotkaniach bylo i jest tak, ze - owszem - ja puszczam troche urywkow utworkow z roznych gatunkow muzycznych (aby nie bylo za dlugo - jak komus sie cos spodoba i sobie zyczy, to caly utwor), a nastepnie goszczacy sluchacze swoje, ktore przywiezli bez kompletnie zadnych ograniczen repertuarowych czy czasowych. Jak ktos by mial na to za malo czasu, to moge nawet zaproponowac nocleg i na nastepny dzien dalej - i tak bywalo u mnie rowniez :-) Jesli wpadniesz do mnie, to jak sobie bedziesz zyczyl, to od razu mozemy sluchac Twojej plytoteki - nawet mojej w ogole nie musimy - wszystko wedle zyczenia.

+1

Piterski

Dlatego wolałem zapytać u źródła bo wiadomo jak to jest z plotkami ale takie sytuacje miewają miejsce.
Nie wykluczam, że kiedyś może mi się uda do Ciebie zajrzeć, a lubię też słuchać propozycji gospodarza bo czasem trafia się na coś co w ucho wpadnie i poszerza się własną płytotekę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Lutek

Rowniez slyszalem o takich sytuacjach, co jest kompletnie niepowaze.
No wlasnie to jest tez fajne na takich spotkaniach, ze w trakcie sluchania stronom moga sie spodobac niektore plyty czy utworki i wowczas nawet pytam, czy moglbym sobie to czy tamto zrzucic na kompa i oczywiscie ja wszystko udostepniam co ewentualnie spodoba sie goszczacemu jesli mialby zyczenie zrzucic sobie - czesto maja ze soba laptopa. Zdazalo sie i tak, ze goscie zostawiali mi pare plyt do spokojnego przesluchania, a ja im pozniej je odsylalem, a nawet zostawiali z deklaracja, ze niebawem znow mnie odwiedza i sobie odbiora. Na chwile obecna mam nawet dwie plytki kogos, kto uzyczyl mi ich jak ja bylem u niego posluchac i sie zdeklarowal, ze odbierze jak bedzie z wizyta u mnie. Trwa to juz przynajmniej rok - jak nie dluzej - choc co jakis czas sie przypominam. A ma do mnie niecale 50 km :-)

Paragliding

#1839
Witajcie
Fajne te wasze forum no i ja przybywam uffff dużo pracy ale warto bylo





[obrócono kadr]

cdt

Tannoye ok ale piec to masz wypas  ;D . M- 4000 ? i jakie pre do niego używasz ?

Paragliding

Szukam czegoś konkretnego na spokojnie , a tak przez dac coś tam gralo

Lutek

#1842
Cytat: Paragliding w Styczeń 16, 2018, 00:06
Witajcie
Fajne te wasze forum no i ja przybywam uffff dużo pracy ale warto bylo

Widze, ze zbudowales kopie Jorkminster. Mozesz powiedziec gdzie nabyles te glosniki 12-to calowe bez tej oslonki siatkowej hornow, jaki to model i w jakich kolumnach wczesniej siedzialy, gdyz jeszcze nie widzialem Yorkminstrow z tubkami w kolorze srebrnym. Nawiasem mowiac...,bez tych oslon bardziej mi sie podobaja.

Piterski

Cytat: cdt w Styczeń 16, 2018, 00:23[...] piec to masz wypas  ;D

Darek to nie ten sam co ty miałeś?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

admin2

Lutek, proszę uprzejmie o zamieszczanie ogłoszeń tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?board=18.0
Stopka służy-  tak to sobie kiedyś wykoncypowaliśmy- wykazaniu się swoim sprzętem celem zagajenia rozmowy na temat sprzętu, lub ewentualnie zamieszczeniu jakiegoś motoo, czy idei.
Z góry dzięki za zrozumienie. Wpis techniczny- do usunięcia

cdt

Cytat: Piterski w Styczeń 16, 2018, 14:21
Darek to nie ten sam co ty miałeś?
Radiatory wskazują na M-4000 więc ten sam . Wspaniały piec . Polecam na pre dobrą lampę . Albo komplet czyli C-1010 trana .

Paragliding

Pisałem o nich i nic się niezamiescilo, dziwne

Paragliding

Ok jeszcze raz
Tak to yorkminstery zbudowane na 15 model 3808 cała renowacje przeprowadziłem sam tuba jest wypolerowana na tokarce , nie podobała mi się oryginalna . Słuchałem tannoy z czapeczka i bez i powiem ze gra lepiej beZ.
Teraz buduje drugie głośniki na membranach Modelu 3838 i tuba będzie miedziowania (ciekawe jak wyjdzie ) chce się zbliżyć do oryginału no i zawieszenie głośnika jest bardziej elastyczniejszy co za tym idzie większy bassss
PpDrawiam

Paragliding

Tak to jest luxman m4000 i chce nabyć jakiś preamp lampowy może byście coś polecili  ;)

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.