Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Zdecydowanie gra lepiej na kolumnach niż słuchawkach. Co mnie wcale nie dziwi... :)
Swoją droga, bardzo fajna płyta )

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 08, 2018, 21:28Uważasz, że w klasyce jest ważniejszy kontur niż wypełnienie?
Na tak postawione pytanie nie potrafię odpowiedzieć :(
Natomiast uważam że w klasyce, ze względu na kolosalną ilość instrumentów grających jednocześnie, najistotniejsze są precyzja (zwana czasami detalicznością, szczegółowością czy jak kto chce) oraz równowaga tonalna. W przypadku jazzu, rocka czy co tam jeszcze komu gra nawał informacji jest mniejszy natomiast PRAT ważniejszy :)
Dlatego też rozumiem Arka który na jednym ramieniu powiesił Benza a na drugim Filipka :P

Bardzo jestem ciekaw wrażeń Wojtka ze sparingu lampki z Accu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Marzec 08, 2018, 22:57Natomiast uważam że w klasyce, ze względu na kolosalną ilość instrumentów grających jednocześnie, najistotniejsze są precyzja (zwana czasami detalicznością, szczegółowością czy jak kto chce) oraz równowaga tonalna. W przypadku jazzu, rocka czy co tam jeszcze komu gra nawał informacji jest mniejszy natomiast PRAT ważniejszy :)
Ok tylko w moim odczuciu AT-OC9 gra bardziej skrajami i ma mocniejszego kopa od DV20x2LO więc trochę mi twoje poprzednie spostrzeżenia, że DV nie jest dobry do klasyki ni jak nie pasują do tego co ja słyszałem.Tym bardziej jeśli chodzi o operę i ludzkie głosy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 09, 2018, 20:58tylko w moim odczuciu AT-OC9 gra bardziej skrajami i ma mocniejszego kopa od DV20x2LO więc trochę mi twoje poprzednie spostrzeżenia, że DV nie jest dobry do klasyki ni jak nie pasują do tego co ja słyszałem.Tym bardziej jeśli chodzi o operę i ludzkie głosy.
Nie napisałem że się nie nadaje do klasyki. Raczej rozszerzyłem zakres poza klasykę.
Co do OC9 to miałem wersję II i basu miałem z niej mniej niż z innych wkładek. A ponieważ jest to bardzo rozdzielcza wkładka to rzeczywiście może powstać wrażenie pewnej konturowości.
Widocznie nie potrafiłem jej zagnać do roboty :(
Natomiast Dynavectory zawsze wydawały mi się bardziej wyrywne od innych.
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Odebrałem to jak byś twierdził, że tylko AT-OC9 nadaje się do klasyki, a Dynavector do łojenia.
Ja mogłem u siebie porównać tylko wersję AT-OC9/III.
Moim zdaniem znacznie większe znaczenie ma użyty preamp. Ta sama wkładka inaczej wypadała u mnie inaczej u Bartolo.
Teraz gra na moim Sensorze to pewnie gra mu jeszcze inaczej.

Pamiętam, że właśnie na klasyce porównywałem Dynavectory i dlatego zdecydowałem się na zakup posiadanej wersji. Na pewno też nie zaczynał bym zabawy z tą firmą od jej podstawowego modelu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wojtek41

.............. :'(


wojtek41

Stare dobre klimaty )

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Pierwsza i chyba najlepsza. David Crosby )

wojtek41

Rok 1971 )

wojtek41

W mojej samotni zagościła Suzanne  :)

wojtek41

#786
Połączenie Tannoi z Accu, wypada znacznie lepiej niż z Mizushinmą. Czyli ponownie jestem na początku drogi i muszę szukać kolumn pod lampę  ::)
A już myślałem, że mam spokój... :smok:

wojtek41

Muzyka nocą..?  :)

wojtek41

#788
Pomocy...)  Czy są duże różnice w jakości dźwięku pomiędzy CD a winylem..? Czy aby winyl zbyt mocno nie pachnie cyfrą..? Pytam o te dwie poniżej  :)

nosferartur

Cytat: wojtek41 w Marzec 11, 2018, 16:30Czyli ponownie jestem na początku drogi i muszę szukać kolumn pod lampę 

Wojtek, a może jakiś tubowy Lowther (Push-Pull). Myślę, że nie byłoby nudno.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

wojtek41

Cytat: nosferartur w Marzec 16, 2018, 08:53Wojtek, a może jakiś tubowy Lowther (Push-Pull). Myślę, że nie byłoby nudno.
Może...Jedno wiem, że bez odsłuchu u siebie z Mizushimą nie kupię nic.


wojtek41

Zmieniłem w pre AN lampy na Matsushitę. Kurcze fajnie gra. Czy lepiej czy gorzej nie wiem, ale jest fajnie.  :)
Zresztą przeziębienie mnie dopadło... :(

wojtek41

Ktoś już ma..?

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Marzec 26, 2018, 21:16Może...Jedno wiem, że bez odsłuchu u siebie z Mizushimą nie kupię nic.

Weź rzeczoną Mizushime i w kanikułę zawitaj do mnie. Myślę, że nie zawiedziesz się ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Cytat: gratefullde w Marzec 27, 2018, 11:50Weź rzeczoną Mizushime i w kanikułę zawitaj do mnie. Myślę, że nie zawiedziesz się
Może kiedyś się uda...Czemu nie...?  :)
Ustawiałem VTA  :)


wojtek41

 V15 II, to niesamowicie muzykalna wkładka. Kapitalna  :)

wojtek41

W sumie mam już wolne... :gn:

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: wojtek41 w Marzec 26, 2018, 21:16
Cytat: nosferartur w Marzec 16, 2018, 08:53Wojtek, a może jakiś tubowy Lowther (Push-Pull). Myślę, że nie byłoby nudno.
Może...Jedno wiem, że bez odsłuchu u siebie z Mizushimą nie kupię nic.
Jak chcesz to oddam tanio moje trąby na fostex 206.
Ale musiałbyś przyjechać, posłuchać i sam targać [emoji3]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Cytat: vasa w Marzec 28, 2018, 16:03Jak chcesz to oddam tanio moje trąby na fostex 206.
Ale musiałbyś przyjechać, posłuchać i sam targać
Najmę murzyna... ;D
A tak poważnie to chyba zbyt duże  :)