SME 312

Zaczęty przez EmilioE, Listopad 26, 2017, 14:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

EmilioE

A u mnie taka sytuacja...

Pierwszy raz mam kontakt z ramieniem SME 312.
Będę chciał się dzielić doświadczeniami i zadawać pytania doświadczonym Kolegom.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Michał

A gdzie się podział finger lift z tego pięknego ramienia?

EmilioE

Head shell jest bez niego, widać taka wersja.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Michał

Nie ma takiej wersji.Finger lift na Head shell jest nakręcany od góry,tak samo jak w 309.Ktoś to musiał zgubić.Poza tym świetne ramię.

EmilioE

Dziękuję za podpowiedź, będę musiał go poszukać.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

EmilioE

Dzięki za linka, muszę zanabyć.
Na razie idą pierwsze płyty, muszę się osłuchać, wieczorem coś napiszę, ale na razie jedno mogę powiedzieć: spokój, kultura i naturalność, a przy tym rozmach i dynamika makro jak diabli!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

EmilioE

Finger lift zamówiony, czekam na dostawę.
Nie idzie na dłuższą metę obsługiwać ramienia paluchami.
Co za polityka, żeby do takiej maszyny jak to ramię nie zamontować małej blaszki!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

gumiś

312-tka to fajne ramie. Co do fingerlifta to mam pewna uwagę. Jeżeli posiadasz zajrzyj do instrukcji obsługi. Fingerlift jest przykręcany do headshella poprzez małe podkładki. W samym headshellu są na nie podfrezowania i tam mają one wejść. Jeżeli nie dasz tych podkładek fingerlift będzie działał jak sprężyna. Fingerlift+podkładki+headshell+wkładka+ śrubki to stanowi całość. Brak podkładek spowoduje dodatkowe naprężenia i będzie miało wpływ na dźwięk. Tak se to SME wymyśliło. Dobrze czy źle nie wiem ale tak to powinno być zmontowane.

EmilioE

Wreszcie dojechał finferlift - no teraz to się chwyta!
Konieczna była korekta wagi o 1g.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Michał


Piterski

Kurcze kawałek blaszki i przeszło 30$ ::)

Swoja drogą to ty EmilioE chciałeś się obstawić tymi gramiakami jak Jacek ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Bo ja się kocham w gramofonach   :D
W Twojej 40-tce również!

Blaszka droga, ale bez niej nijak chwytać za ramię, mus było kupić.

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Ja siłą rzeczy ja zostanę przy jednym gramofonie.

Rozumiem Cię że nie miałeś wyboru i musiałeś kupić tę blaszkę.
Może i ja będę do tego zmuszony :-\ bo mój Dynavector ma gwintowany korpus i nie mogę wykorzystać oryginalnego uchwytu Micro Seiki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

julius-6

Gratuluję zakupu. Piękny i świetny gramofon. Kiedyś też takiego upoluję!  :alc:

bat73

Może nie idealnie w temacie, ale blisko...
Takie coś dziś dotarło

MAC

Jak dla mnie V to juz koniec drogi w ramiączkach  ::)
Zazdraszczając gratuluję  :)

EmilioE

Piękne!
Na czym je zainstalujesz?
I co zawiśnie na końcu?
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

bat73

Będzie podmiana na moim Garrardzie 401 zastąpi SME 3009.
Wkładka to dość niedawno założony ZYX rs30-02.
Niestety nie bardzo mam czas zająć się instalacją :(
Może we czwartek ?

vasa



Cytat: bat73 w Luty 27, 2018, 17:16
Wkładka to dość niedawno założony ZYX rs30-02.

Lubię [emoji3]
Będzie Pan zadowolony.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


bat73

Wersja chyba najmniej pożądana - S II improved (fixed headshell)
Niemniej jednak na razie zostaje. Prawdopodobnie wróci na Thorensa 160


bat73

Tak to teraz wygląda

bat73

#24
Trochę to zabawne, bo ja w zasadzie jestem "monofonistą" i na pierwszym planie Ortofon mono na 12 calowym SME a V skromniutko z tyłu. Choć tak naprawdę to takie ułożenie ramion wymusiła chęć zrobienia jak najmniejszej plinty gramofonu.
Tak czy owak gra naprawdę dobrze.
Jeszcze jedna uwaga. SME V pod względem montażu i regulacji jest naprawdę przemyślane. Wszystko jest precyzyjne a jednocześnie proste. Z wyjątkiem braku ustawień azymutu.
Ciekawa sprawa z fingerliftem. W instrukcji napisali że "puryści" nie używają fingerliftu, ale oni nie stwierdzili jego zauważalnego wpływu na brzmienie :)