Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

goostaw

Witam.
Panowie, jaki najlepszy tv, 50 cali , do trzech tysięcy? Co by ekran nie swiecił jak latarka po ciemku i nie smużył.
Jutro zakup (z konieczności) :(
Pzdr.

elem

Dołączam sie do prośby, plazma padła po 10 latach  >:(  Wystarczy mi 42 cale. Ma być nie gorzej niż na starej plaźmie LG :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

ja mam sprzed 5 lat plazme 46" Panasonica, nie narzekam
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Cytat: moon w Styczeń 26, 2018, 13:20ja mam sprzed 5 lat plazme 46" Panasonica, nie narzekam

Mam ją ok 10 lat. Są od 4 lat duchy w miejscach log stacji i ostatnio od czasu do czasu jeden z wentylatorów słyszalnie hałasuje  >:(
Podejrzewam, że pomału czas na nią  ???

moon

Cytat: masza w Styczeń 26, 2018, 13:24Mam ją ok 10 lat. Są od 4 lat duchy w miejscach log stacji i ostatnio od czasu do czasu jeden z wentylatorów słyszalnie hałasuje 

no trudno sie spodziewac, ze plazma sie nie wypali:(
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Drizzt

#5
Jeśli ma nie być gorzej niż na plazmie to pozostaje tylko OLED. Ten model jest dobry, przystępny cenowo (obecnie można go kupić za niecałe 4500 zł) i ma płaski ekran :

http://www.tvtest.pl/lg-55eg9a7-test/

Ale takich małych przekątnych jak 42" nie ma. 55" minimum. Więc jeśli to za dużo to pozostaje się pogodzić z tym, że nie będzie tak dobrze jak na plazmie i kupić LCD. Tu nie pomogę bo nigdy mnie telewizory w tej technologii nie interesowały.

Ten LG nie ma 4K, jest to full HD, stąd cena. Przy tej przekątnej 4K i tak nie ma zresztą żadnego sensu. Ja mam 65" i też u mnie 4K nie ma sensu bo oglądam z 3-3,5 metra.

frywolny trucht

Tu jest fajny artykuł na czym teraz stoi świat. http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2017/07/qled-vs-oled.aspx Szukałbym OLED, bo czarny piksel im nie świeci, więc jest czarny. Ale niestety te są dość drogie: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizory?filter%5B8576%5D%5B0%5D=678236

To ciekawe, bo parę lat temu kupiłem Sharp-a z matrycą full led gdzie też czorny jest czorny, a dziś nie widzę takich. Wyginęły. Ogólnie nie siedzę w telewizorach za bardzo ale wygląda, że jesteście skazani w kwocie do 3 tys. na podświetlenie krawędziowe. Czyli idealnej czerni nie osiągnięcie. Zwróciłbym uwagę przy wyborze tylko, żeby miał 4K, HDR, Bluetooth, Wi-Fi.  Smart TV jest fajne jak ma netflixa ( gdy ktoś używa), YouTube jest słaby, ma inne- biedniejsze- wyniki wyszukiwania niż wersja na Windowsa czy Androida.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Ja mam taki...TELEWIZOR LG OLED55EG910V  Długo szperałam i czytałem. I to chyba najlepsza opcja Jakość/cena...
Obraz żyleta. Oglądanie filmów z BR, czy nawet z DVD po upscalingu to sama przyjemność. Tak samo jak NETFLIX, czy filmy z kompa...
Polecam, nawet jak byś miał trochę dołożyć.. I te 55" wcale nie jest za duże... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Drizzt

Ten, który zaproponowałem to następca 910. 910 to stary model z 2015 roku. A7 wszedł jakoś w kwietniu zeszłego roku jako jego następca.

Bartolo

Cytat: drizzt w Styczeń 26, 2018, 14:13
Ten, który zaproponowałem to następca 910. 910 to stary model z 2015 roku. A7 wszedł jakoś w kwietniu zeszłego roku jako jego następca.
Sopoko. Zaproponowałem w trochę niższej cenie. ;) A i tak przekracza budżet o tysiaka...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Drizzt

Widzę, że końcówki magazynowe 910V można kupić za jakieś 4000 zł. To jest dobry TV ale dla mnie problemem jest zakrzywienie ekranu. A7V jest płaski, nowszy, lepszy i tylko 500 zł droższy.

frywolny trucht

W zakrzywienie ekranu bym nie szedłem...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 26, 2018, 14:40W zakrzywienie ekranu bym nie szedłem...
Czemu...? Tu zakrzywienie jest nieodczuwalne...Nie powoduje żadnych zniekształceń, ani dyskomfortu oglądania. 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

elem

Mnie najbardziej chodzi o dobry obraz przedmiotów w ruchu. Sport przede wszystkim. Superczarna czerń nie jest priorytetem. W filmach ważniejszy jest dla mnie scenariusz niż piękny obraz. Może jednak jakiś dobry LED wystarczy?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Ja w kwestii formalnej...
Czy można zmienić tytuł wątku na mniej wkurwiający? Np tylko "tv"?  ;D

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


merlin1973

Do dupy to są dziś telewizory >:(
Nie można na nich nic postawić np. wazonu  ;) budzika lub lampki  ;D
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Cytat: merlin1973 w Styczeń 26, 2018, 17:19
Do dupy to są dziś telewizory >:(
Nie można na nich nic postawić np. wazonu  ;) budzika lub lampki  ;D
Marudzisz [emoji3]
Koronkową serwetkę se powieś.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

Dobrze,że przypomniałeś  na pierwszym AMETYSCIE była taka serwetka  ;) ;) ;)
Na RUBINIE też  :o
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

TV to zło. Niedługo będą tak cienkie, że mam nadzieję, znikną ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Styczeń 26, 2018, 17:37
TV to zło. Niedługo będą tak cienkie, że mam nadzieję, znikną ;D
Już są, ja mam taki - do tego jest w technologii 3 x zero:
• Zero zużycia prądu,
• Zero zużycia czasu,
• Zero zużycia mózgu
:pij: ;D

Vitaltas

#22
Witam. Z mojej strony polecam Panasonica z Full HD. Obecnie od roku posiadam Panasonic TX-40DS630E i jestem z niego zadowolony. Żałuję tylko, że nie kupiłem podobnego modelu z przeglądarką internetową (był droższy). Jest to już mój drugi telewizor Panasonica.  Specjalnie i świadomie nie kupowałem telewizora z 4K, ponieważ uważam że na obecną chwilę jest to zbyteczne. Za kilka lat wymieni się ponownie telewizor i wtedy będą może nadawali programy w 4K przez 24 godz. na dobę.
Polecam poszukać Panasonica 42 do 46 cali, modele wyższe od tego mojego, a na pewno spełni Wasze oczekiwania odnośnie dobrego odbioru.
pozdrawiam 

elem

Czy są jeszcze normalne TV ?  Bez 3D, internetu i innych zbędnych mi bajerów? 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 26, 2018, 18:26
Cytat: gratefullde w Styczeń 26, 2018, 17:37
TV to zło. Niedługo będą tak cienkie, że mam nadzieję, znikną ;D
Już są, ja mam taki - do tego jest w technologii 3 x zero:
• Zero zużycia prądu,
• Zero zużycia czasu,
• Zero zużycia mózgu
:pij: ;D

:pij: :alc:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9