Twój ulubiony headshell

Zaczęty przez Therion, Wrzesień 22, 2018, 21:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Przykleiłem się w sumie do jednego headshella (Jelco HS-25) a przecież jest jeszcze wiele innych znacznie ciekawszych. Pokażcie swoje ulubione. Fajnie, jakbyście podali fotkę, wagę i orientacyjną kosztowność.

Poniżej Jelco HS-25 w 3 różnych kolorach: od lewej: popularny tytanowy (czasami w sieci, niesłusznie nazywany "bronze"), srebrny (kupienie go w tym kolorze bez gramofonu graniczy z cudem) i czarny ... po prostu czarny. Zaletą tego headshella jest regulacja azymutu i dwa piny ustalające. Waga 11,4g, fajne okablowanie z solidnymi wsuwkami. Sprawdzony w boju, niezawodny. Cena ok. 300zł w Polsce lub coś ok 67$ na eBay.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

Dzięki.

Qźwa, a jak szukałem wątku o headshellach, to wyszukiwarka nie znalazła. Fuck.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

miniabyr

Nagaoka w zasadzie wyglada tak jak twoje Jelco tylko jest ok 2,5 grama cięższy . To istotna różnica choć 2,5 to niewiele . Koszyk jest magnezowy ,sztywny ,obowiązkowo ustawienie azymutu . długie "fasolki" oraz na części do mocowania w ramię dwa bolce które stabilizują koszyk w mocowaniu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Taki mam w Danielu tylko z napisem Sumiko :) Jeden z bolców musiałem wyciągnąć, aby możliwe było mocowanie na tym ramieniu.

paul_67

Oto on