Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

To nie jest istotne. To są przyjemne spotkania i ważne jest to, że są!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2018, 17:35Zero info co i po co będzie grać. Jest za to cierpiąca ruda pani  ::)
Graty na wszystkich 3 edycjach będą z Art & Voice - firma związana z Moje Audio, Opis jest na sondowej rebelii.
Byłem tam przed otwarciem i wyglądało ciekawie.
Idę jutro kuknąć na tego Audiofila.
Gadałem przed chwila z Jackiem (Umką). Był dzisiaj i gra tam : Lumin, wzmocnienie Norma plus Xaviany.
Na ostatnim 27/28.10 ma być Thores :)

gratefullde

Cytat: dino w Wrzesień 29, 2018, 20:52Na ostatnim 27/28.10 ma być Thores

To się wybiorę raczej :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Byłem dzisiaj.

Grały:

CD Norma REVO CDP-1BR, Pliki z Lumina
Wzmacniacz Norma IPA140 - podpięty w biampingu do głośników niskotonowych
Końcówka Norma PA150 - podpięta w biampingu do sekcji średnio/wysokotonowej
Kolumny Xavian Caliope.
Ustroje Acoustic Manufacture - bardzo efektowne i raczej skuteczne bo scena była OK.
Serwer "muzyczny" fidata

Kulturalny dźwięk z dobrą, uporządkowaną sceną. Dużo detali. Bas przyjemny ale nie z gatunku "kopiących" raczej miękki.
Z CD troszkę słabiej niż gęstych plików ale dawało radę.

I wszystko było super do momentu, w którym sobie uświadomiłem, że żeby posłuchać poprawnego dźwięku (beż gramofonu) trzeba wydać kwotę
za którą można kupić w miarę dobre auto.
Takie czasy  >:D

ps. zdjęcie całości niestety przypadkowo skasowałem.
ps 2. dla "słyszących" kable były chyba harmonixa


dino

cd

dino

A teraz dobre wieści.
Na ostatnim pokazie w tym roku 27/28 października. Bedzie winylowo  :).
Sprzęt Thoressa z ciekawym phonostage (lampowy z regulacją punktów korekcji) plus trzy! gramofony.
Krzysztof nie chce na razie zdradzać jakie.
Słuchałem tych zabawek (Thoress) i robią wrażenie.
Jak ktoś ma chwilę to moim zdaniem warto podjechać.

dino

Tak się za bałakałem dyskutując o pryncypiach (chyba bezproduktywnie dla obydwu stron) z Frywolnym że prawie zapomniałem.
Od jutra - analogowy Wrocław  :)
Audiofil 2018
Trzecia prezentacja: 27 – 28 października.

Przed nami trzecia dwudniowa, ostatnia w tym roku prezentacja wrocławskiego Audiofila. Odbędzie się ona  w najbliższy weekend, w dniach 27 i 28.10. bieżącego roku, w godzinach:  od 12.00 do 15.00 i od 16.00 do 19.00, w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2. Wstęp wolny!

Na wystawę zaprosiliśmy jedną z najciekawszych postaci europejskiej  sceny audio, właściciela i głównego konstruktora Thöress Puristic Audio Apparatus pana Reinharda Thöressa.
Ponieważ w czasie naszej prezentacji będziemy grali tylko z płyty winylowej postanowiliśmy pokazać gramofon równie ciekawy jak produkty marki Thöress. I mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa wielka niespodzianka.
Po raz pierwszy w Polsce zaprezentujemy  gramofony pochodzącej ze Słowenii marki Pear Audio .
Całość tutaj
http://piotrguzekimpresariat.pl/dzialalnosc-audiofil

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Piękne. Miałem być, ale wczorajsza jazda po terenie budowy do Bydgoszczy, zniechęciła mnie.

Pisz jak dźwiękowo było.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Alexander

Cytat: dino w Październik 27, 2018, 00:06od 16.00 do 19.00
plus pół godziny na powrót i wygląda na to, że już można napisać co było słychać....czy będzie budowanie napięcia i dodatkowe godzinki musimy poczekać?  :)


vasa

Jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik [emoji3]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Ok, podciągnijcie spodnie i zapnijcie szelki ;D

Ale budujecie napięcie... że na pięcie się odwrócę ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Alexander


dino

Budujemy napięcie :)

dino

Bohater dnia,  i kolumna z wrzutnią na monety (tylko EUR)

dino

Konstruktorzy (w marynarce konstruktor gramofonów)

dino

Zacznijmy od najsłabszego elementu.
Jak wspominałem - chroń mnie Panie od nawiedzonych.
Niestety Piotr jest nawiedzony dźwiękami i uparł się (nie wiadomo dlaczego) na prezentacje własnych płyt "nieaudiofilskich".
I nie chodziło o audiofilskie samplery. Przytargał muzykę, którą lubi "bo ta jest najważniejsza".
Większość kiepsko nagrana i wytłoczona.
Udawało się go czasami spacyfikować i wrzucić coś z kolekcji Krzysztofa ale były momenty z słabym dźwiękiem.
I nie była to wina sprzętu  >:D
To tak jak by testować bolid formuły jeden zasilany od czasu do czasu paliwem E95 z podejrzanej stacji.
Sprzet był w opisie ale krótko:
Gramiak - Per Audio Kid Thomas z ramieniem unipivot tłumionym "własna mieszanka olei"
Wkładka - Murasakino model Sumile MC
Firmowe pre phono Thoressa plus pre linowe plus monobloki hybrydowe
Kolumny Thöress model 2CD12 97 dB (trójdrożne z wysoko tonowym umieszczonym na górnej pokrywie).

dino

Dźwięk.
Równowaga tonalna przeniesiona lekko w górę (zdaniem konstruktora kable były zbyt audiofilskie :) )
Natomiast DD (czyli dynamika i detal) - referencyjne.
Po krótkiej walce (bo przecież jest tyle super muzyki) - Caverna Magica.
Jest to dla mnie jedna z płyt testowych (detale, przestrzeń).
Znam tą płytę na pamięć ale usłyszałem dźwięki i detale, o których nie miałem pojęcia.
Ptak jak się okazuje nie leci idealnie równo do góry ...tylko lekko pod koniec ..skręca.
Trochę mi brakowało niskiej średnicy w całości ale to pewnie przez skupienie na detalach.
Wcześniej Koncert fortepianowy A. Rubensteina.  Nich Vasa pisze - zrobi to lepiej.

Nie zapisałem co to było ale po pierwszej pacyfikacji puszczono Jazz.
Kontrabas, fortepian, bębny.
W życiu nie słyszałem takiego kontrabasu. Było absolutnie wszystko. Każdy zagrany dźwięk idealnie wyartykułowany tak jak został zagrany.
Słychać było każdy drobny rezonans pudła. Trzymanie "za mordę" perfekcyjne.
W momencie kiedy wydawało się, że bas w sposób niekontrolowany popłynie, w ostatniej pikosekundzie następowało przytrzymanie.
Bębny to samo plus każde muśnięcie blach.
I na koniec fortepian - perfekcja tak jak w prezentacji kontrabasu plus piękne, wyraźne pudło rezonansowe i znowu wiernie powtórzona najdrobniejsza artykulacja.

Po naoglądaniu się na AVS gramofonów za "miliony" nie mogłem wyjść z podziwu jak ten sprzęt prezentuje muzykę.
Źródło (wkładka/ramie/gramofon/pre) to czysta perfekcja i wierna prezentacja tego co w rowku (czasami zbyt wierna przy nawiedzonych nagraniach). 
Końcówki i kolumny - nie czułem w 100% lampy. Bardziej mi się podobały monobloki na 845 Thoressa ale to już kwestia gustu.

Pre phono kosztuje ok 40Kzł. Z powodów "religijnych" a potem finansowych - nie dla mnie.
Ale jeżeli ktoś chce przeznaczyć takie kwoty na pre phono - to w/g mnie zamiata ono wszystko co słyszałem do tej pory (może z wyjątkiem FM Acoustic) 


vasa

Zacznę od najłatwiejszego - zagrało rewelacyjnie :)
Oczywiście nie wszystko było tak jak powinno. Były odstępstwa i uchybienia, ale zagrało tak że można z butów wyskoczyć.
Zacznę od minusów. Zachwiana była równowaga tonalna. Jak Małcużyński grał koncert Schumana to miałem wrażenie że środkowe klawisze fortepianu brzmią ciszej niż lewa i prawa strona. Kwestią powiązaną z problemem pierwszym była zbyt ofensywna barwa dźwięku. Pewnie gdyby góry było mniej to i barwa byłaby inna. Niektórzy podnosili również kwestię braki pier...nięcia. Ja tego nie zauważyłem, ale też mam pod tym względem mniejsze oczekiwania niż ci od trash metalu.
A teraz to co było wybitne. Niesamowita wręcz precyzja odtworzenia tego co jest nagrane na płycie. Tak precyzyjne odwzorowanie orkiestry symfonicznej słyszałem dotychczas jeden raz. Nic się nie zmieszało, nic nie posypało, żadne dźwięki nie ziły się w grudki z innymi. Każdy najmniejszy dźwięk został odtworzony z pietyzmem o który nie podejrzewałem płyty gramofonowej.
Całe czary skończyły się jak na talerzu położono płytę z koncertem fortepianowym Czajkowskiego. Cała magia znikła :( Był sobie zwykły fortepian z jakimś akompaniamentem. No ale to było DG. Nikt się nie burzył. Wzięliśmy to na przeczekanie ;D
O Magcznej Cavernie napisał już Dino. Wydawało się nam że znamy tę płytę na pamięć i na wyrywki. Otóż g. prawda. Tam jest wszystkiego znacznie więcej niż się profanom wydawało. Na tej płycie ptaki nie tylko mają skrzydła ale te skrzydła składają się z piór :P
Dzięki Dino że mnie wywlokłeś :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ta elektronika w zeszłym roku grała świetnie na AVS . Tylko chyba były inne kolumny i gramofon . Nie pamiętam co tam stało w Sobieskim . Fajnie że mogliście teraz tego zestawu posłuchać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

#495
Ja sluchalem tej elektroniki na audio show w Harrogate tyle ze z gramofonem Sikory  i z kolumnami ktore byly do czyerech liter.
https://m.youtube.com/watch?v=pGaT9KoIge0
W drugim pokoju graly dziwadla od Hornsa z lampiakami Krona i lampim
Wg mnie to byl dzwiek dnia
https://m.youtube.com/watch?v=RFDTI8ZuzUA

Hubertrs

Cytat: dino w Październik 27, 2018, 22:58Kolumny Thöress model 2CD12 97 dB (trójdrożne z wysoko tonowym umieszczonym na górnej pokrywie).

Te kolumny maja podana sprawnosc 100db

Bartolo

Ciekawe ile w tym zasługi samej wkładki... 35tyś. i same zachwyty w recenzjach... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

dino

Wkładka - cenowo wyczynowa. Ale śmiem podejrzewać, że każda zagra na tym sprzęcie dokładnie tak jak ją skonstruowano.
Jak zaznaczyłem - końcówki mocy i kolumny to nie całkiem moje brzmienie natomiast istotna jest niesamowita dokładność przekazu z gramofonu/ramienia/pre.
Nie wiem ile kosztuje gramofon ale jak wspominałem na AVS można spotkać same gramofony za 100KPLN.
Tutaj pewnie cały set był tańszy a efekt ..referencyjny.

Rozmawiałem długo przy kawie z Reinhrdem Thoressem.
I od razu go polubiłem bo pre phono jest ...hybrydowe czyli na wejściu mamy nie trafo a JFETY a następnie lampki.
Reinhard sam nawija wszystkie transformatory do swoich urządzeń łącznie z sieciowymi.
Zapytałem dlaczego nie zrobił trafa do MC ?
Otóż zrobił, ale raz że wyszło duże i bardzo drogie (najdrożej kosztowało kilkustopniowe ekranowanie mu-metalem) a dwa, że efekt i tak był gorszy niż przy JFET na wejściu.
To co istotne - JFET nie jest używany jako head amp - patrz konstrukcje Erno Bobelego i Marka Wrighta.
Czyli drogi Mariuszu .... 8)

Alexander

Opis jak trzeba  :np:
A teraz pytanie uzupełniające - na phonopre są pokrętła z opisem niskie/średnie/wysokie, czy to służy do kształtowania charakterystyk, czy dopasowania - taki sobie equalizer - charakteru brzmienia do upodobań? Płynne te regulacje? Skokowe?
I pytanie dodatkowe: czy ta wkładka jest też w innym kolorze?  ::)