Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie2

Już w najbliższy weekend rusza Audiofil. Więcej informacji tutaj:

http://pik.wroclaw.pl/Audiofil-2015-c1051.html

http://piotrguzekimpresariat.pl/dzialalnosc-audiofil


gratefullde

No pięknie :)

Tylko najbliższy termin jest kulawy dla mnie. Muszę pomyśleć co zrobić i jak poprzestawiać grafik by tam się pojawić.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie2

Będą 120 kg monobloki Naima, kolumny TAD. Ten Anglik ponoć zna się na rzeczy. Ciekawi mnie jak ustawił analog.
Warto przyjechać. To póki co jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce. Cieszę się, że mam blisko ;)

gratefullde

Ja też nie mam za daleko, 120 km to jest do przełknięcia przecież. Pomyślę co by się w niedzielę pokazać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie2

I tak trzymać! Ja będę w sobotę, ale w niedzielę też postaram się wpaść, to może uda się spotkać w realu :)

tatachabera

Mam rzut beretem więc sobota bankowo:)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kangie

To jak? Kto będzie? Może lista?

- kangie (SOB + ND)
- tatachabera (SOB)
- greatfullde (ND) --> ???

gratefullde

- kangie (SOB + ND)
- tatachabera (SOB)

gratefullde szykuje się na marcowy, sytuacja mnie zaskoczyła z lekka, po prostu jakieś plany co do najbliższego wekeendu już były. Ale następny Audiofil jest już niedługo i mam go wpisanego w grafik :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Co się odwlecze, to nie uciecze ;)

gratefullde

Cytat: kangie w Luty 06, 2015, 08:58Co się odwlecze, to nie uciecze

Mam nadzieję ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Jakaś drobna relacja Kangie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

#36
Jestem tam. Gra niezle. Wkleje zdjecia. Moze w nocy ;-)

kangie

Kolejne...

kangie

Nastepne...

frywolny trucht

Jak ci się podoba koncepcja Funk, jak gra?

gratefullde

Właśnie. Promowane jest to to ale czy gra?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

#41
Czy gra? Zalezy jak zwykle od punktu odniesienia, stopnia osluchania i zapewne osobistych preferencji brzmieniowych.
Gramofon przygotowany przez firme Fusic. Gramofon za 7000zl, ramie nie pamietam, wkladka za 8000zl jakas ponoc japonska marka, dla mnie nieznana. MC LO. Pre? Nie pamietam. Na pewno brak transformatorow, co niestety za kazdym razem bylo slychac. Wg mnie brakowalo analogowi pazura, zabraklo mocnego ataku. Gorne pasmo bylo lekko wycofane i detale nie byly takie jak znam. Poszlo kilka moich plyt. Przed 14sta puszczono kilka plyt o dosc slabej realizacji i nie gralo. Gralo krzykliwie. Jak nie analog.

Natomiast naped CD Naima na jednej plycie pokazal klase. Byl to dosc znany zespol z Tajlandii. Wpiszczcie w YT "Isophon Berlina RC11" i pojawi sie ten kawalek. Gora nie byla tak klarowna i bogata w harmoniczne jak z wybitnego analogu, ale zaskoczyl mnie w koncu atak i bas. Zagralo calkiem zwawo, z wykopem i powietrzem. W 2-3 momentach cos dziwnego zadzialo sie z dzwiekiem. Kolumny zadrzaly przy mocnym uderzeniu w kotly. Elektrownia wyrobila, a kolumny chyba przez moment zaslably. Zauwazyl to rowniez jeden gosc, z ktorym pilem kawe w kuluarach.

Co do napedu Funk. Nie chce oceniac. Mam dosc ulozony poglad na gramofon. Raczej nie moja bajka, ale gramofon poprawny jak na dzisiejsze konstrukcje.

Atmosfera niczego sobie. Sporo ludzi. Byly owacje po puszczeniu pewnej plyty. Nie napisze kto puszczal. Plyta zrobila furrore. Kilku gosci podniecilo i przez dluzszy czas glosno mowili, ze swietne granie.

Jutro kolejny dzien. Pewnie zawitam na 2-3h.

Oczywiscie wszystko dzieki niezmordowanemu Piotrowi Guzkowi, ktoremu jeszcze sie chce i piaty rok z rzedu prowadzi te swietna impreze.

tatachabera

Gramofon na tle CD wypadł blado i szorstko jak papier toaletowy z lat 70-tych zeszłego stulecia. Jazz zabrzmiał w miarę ale jak to napisał kangie "brakowało pazura". Góra była zgaszona w "tępy" sposób brzmiała ja przez karton. Było płasko i beznamiętnie.Jak zapodali jeden rockowy kawałek (chyba Linkin Park) to była taka tragedia że więcej nie tykali tego gatunku ;) 
Jak zaczęli grać z CD to popłynęła muzyka :) Aż się chciało słuchać. 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kangie

tatachabera, gdzie siedziales? Ktory to Ty? Czyzbys byl z ta panna siedzaca po Twojej prawej stronie?

tatachabera

na sali było kilka "zainstalowanych zestawów" z panną po prawej stronie ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kangie

Fakt, sporo kobit bylo jak na te "meska" impreze. Dzisiaj tez bedziesz? Ja postaram sie byc od 12 jakos do 14.

tatachabera

Dzisiaj niestety nie.
Na następnym spotkaniu jestem musikowo.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

gratefullde

Ja na następnym też będę. Dzięki Kangie za relację. Ile luda ogólnie odwiedza to miejsce z okazji prezentacji sprzętu? Ile było wczoraj? Jakie są ogólnie warunki odsłuchowe?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Szkoda, ze Was nie bedzie. Dzisiaj szykuje nastepna niespodzianke. Bedzie sie dzialo :-)

Warunki? Pomieszczenie ok. 60mkw. Bez zadnych specjalnych ustrojow akustycznych. Wczoraj zdarzalo sie wzbudzanie niektorych ustrojstw podwieszanego sufitu, ale ogolnie tragedii akustycznej nie ma.

Liczebnosc? Wczoraj bylem przez jakies 5h. Sala zawsze byla zapelniona do polowy, czyli siedzialo jakies 20-25 osob. Oczywiscie byly momenty ze byla zapelniona. Ile osob przewinelo sie w ciagu dnia? Kiedys Piotr Guzek to szacowal i wyszlo, ze jakies 250-300 osob. Jakies 15 osob to stali bywalcy. Sa zawsze.

tatachabera

Kangie w którym miejscu na sali siedziałeś ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS