Jakie brzmienie systemu audio lubimy?

Zaczęty przez kangie, Luty 23, 2015, 21:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

vdgg72


stary audiofil

Już wyczerpał sie temat?
Każdy niech se słucha jak chce sam.......tzn. zalezne jest to od wielu skladników
Czasem mamy takie brzmienie jakie mamy,a chcielibysmy miec inne......co zrobić,takie realia.
Czasem wydaje sie nam ,że jak poprawimy kilka rzeczy to bedzie lepiej-nic z tego.
Wiadomo,ze w wielu przypadkach dzwiek jaki mamy w domu jest .......kwestią przypadku.
Ja tam swoje brzmienie systemu lubię,bo nigdzie nie ma takiego clippingu jak u mnie-mam świadkow na to.

Descuberto

#52
Kolego " Clipping " , melduje się nowy uczestnik forum. Pozwolisz że w dalszym ciągu wymiany doświadczeń będę cię tytułował właśnie w ten sposób, bo wiem ( z dobrze poinformowanych źródeł ) że to określenie do ciebie pasuje jak ulał. Wydaje mi się że o wiele lepiej oddaje rodzaj twojej wiedzy i doświadczeń  aniżeli " stary audiofil ".

Pozdr. 

gratefullde

Cytat: Descuberto w Marzec 01, 2015, 16:21
Kolego " Clipping " , melduje się nowy uczestnik forum. Pozwolisz że w dalszym ciągu wymiany doświadczeń będę cię tytułował właśnie w ten sposób, bo wiem ( z dobrze poinformowanych źródeł ) że to określenie do ciebie pasuje jak ulał. Wydaje się  mi się że o wiele lepiej oddaje rodzaj twojej wiedzy i doświadczeń  aniżeli " stary audiofil ".

Pozdr. 

Może coś o dźwięku jaki lubisz? Czy meldujesz się tu tylko po to by wejść w konflikt ze Starym?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Descuberto

Lubię dźwięk naturalny o właściwej tonalności, dynamice oraz rytmie. Nie jestem w stanie słuchać clippingu.

gratefullde

Cytat: Descuberto w Marzec 01, 2015, 16:29
Lubię dźwięk naturalny o właściwej tonalności, dynamice oraz rytmie. Nie jestem w stanie słuchać clippingu.

Na czym słuchasz? Bo to co napisałeś to.. ideał ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Descuberto

Jeden z elementów układanki: TAD/Pioneer S2EX

C.D.N...

gratefullde

Cytat: Descuberto w Marzec 01, 2015, 16:38
Jeden z elementów układanki: TAD/Pioneer S2EX

C.D.N...

Tajemniczy.... No dopsz... poczekamy ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SVART


stary audiofil

Cytat: Descuberto w Marzec 01, 2015, 16:38
Jeden z elementów układanki: TAD/Pioneer S2EX

C.D.N...

Chłopaku-pmcomp
Weż się wykomp i przy otwartej japie
Posiedż grzecznie na słynnej kanapie

kangie

Dobra, proszę Państwa, a czy jest na sali ktoś kto preferuje mocno ciemne/ciepłe brzmienie, lekko zamulone, przesłodzone, do przesady miękkie, z przygaszoną górą, brzmienie spokojne, kojące - idealne na długie zimowe wieczory po dniu ciężkiej pracy?

SVART

Cytat: kangie w Marzec 02, 2015, 12:14Dobra, proszę Państwa, a czy jest na sali ktoś kto preferuje mocno ciemne/ciepłe brzmienie, lekko zamulone, przesłodzone, do przesady miękkie, z przygaszoną górą, brzmienie spokojne, kojące - idealne na długie zimowe wieczory po dniu ciężkiej pracy?

Przyznaję, ja czasami lubię, dlatego mam w zapasie lampowca na EL34 :). Nazywam to muzykalnym zamulaczem :-P.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Descuberto

#63
[usunięto prywatną zaczepkę]

Keef98

A Ty co? Wchodzisz i co chcesz burdę robić? Po kiego grzyba się pytam.

Aero

Jako, że jestem tu nowy to zacznę od przywitania. Dzień dobry. Zacne forum, bez awantur i wyścigów na długość wiadomo czego... Oby tak zostało. :)

Temat też bardzo ciekawy. Od siebie mogę dodać, że mój gust ewoluuje. Do nie dawna byłem fanem właśnie ciepełka i jak to się przyjęło mówić "muzykalności". Aktualnie chyba bardziej poszukuję brzmienia neutralnego, z rozmachem, dużymi kontrastami dynamicznymi. Takie brzmienie najbliżej live. Tam gdzie ma zaboleć niech boli :) Oczywiście bez przegięcia! Idealny system dla mnie powinien kopać w brzuch przy Rammstein i koić zmysły przy wokalu Norah Jones.  Być może kiedyś trafię na takiego graala czego i wszystkim życzę. :)
WiiM Pro => Schiit Bifrost 2/64 => Feliks Audio Echo mk2 / Lake People G108 => Grado GH4 / Grado PS500e / Audioquest Nighthawk

gratefullde

#66
O, i dzięki.  Ja już wiem przynajmniej, że z moich monitorów tego nie uzyskam. A szukamy chyba tego samego. No i witaj u nas :)






[poczyszczone, brakujące wpisy w śmietniku, witaj Aero!]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Ja się boję zaś tego wykrzyczanego, koncertowego brzmienia. Przedkładam ładną barwę, nie słucham na poziomach zrywających gacie. Pewnie to wynik dość spokojnej muzyki jakiej słucham. Ale z Boenicke W8 chętnie bym zaryzykował :) Następne lata wieszałbym ustroje by je uspokoić, ale zawsze jakieś to zajęcie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Te kolumny to bym za sam wygląd kupił. Przepiękne.

A odnośnie brzmienia, nie lubię efekciarskiego konturowego grania, czyli jebut na basie i cykające talerze. Wolę stonowane, naturalne brzmienie. Podoba mi się jak słyszę w nagraniu atmosferę studia, pogłosy, tę przestrzeń z tyłu za muzykami. Dzisiaj to już rzadkość, ale jazzowe albumy z lat 50 i 60 ubiegłego wieku to mają.

jamówię

Cytat: Jakub w Marzec 02, 2015, 21:41
Te kolumny to bym za sam wygląd kupił. Przepiękne.

A odnośnie brzmienia, nie lubię efekciarskiego konturowego grania, czyli jebut na basie i cykające talerze. Wolę stonowane, naturalne brzmienie. Podoba mi się jak słyszę w nagraniu atmosferę studia, pogłosy, tę przestrzeń z tyłu za muzykami. Dzisiaj to już rzadkość, ale jazzowe albumy z lat 50 i 60 ubiegłego wieku to mają.


Skończysz kiedyś z Harbethem :))

masza

Jakub jak na moje kaprawe oko i ucho opisał herbatniki :)
Radzę spróbować.
Tylko nie w jakimś sklepie czy na wystawie. Ma być u siebie w pokoju.

Aero

A ja za sam wygląd to właśnie Herbatniki bym kupił. Przestały mi się podobać te modne słupki. Trzeba jednak przyznać, że dużo szumu narobiły te Boenicke. Po wystawie same ochy i achy. Ciekawe jak to wszystko wypada już w domu przy długich odsłuchach.
WiiM Pro => Schiit Bifrost 2/64 => Feliks Audio Echo mk2 / Lake People G108 => Grado GH4 / Grado PS500e / Audioquest Nighthawk

jamówię

Cytat: Aero w Marzec 02, 2015, 22:20
A ja za sam wygląd to właśnie Herbatniki bym kupił. Przestały mi się podobać te modne słupki. Trzeba jednak przyznać, że dużo szumu narobiły te Boenicke. Po wystawie same ochy i achy. Ciekawe jak to wszystko wypada już w domu przy długich odsłuchach.


No jak zwykle trzeba sprawdzić w domku. Mnie też Harbethy się podobają,klasyka a zyskują jeszcze przy kontakcie bezpośrednim,dlatego moje następne kolumny,po pierwsze kupię tylko w przypadku przesiadki do innego pomieszczenia odsłuchowego,nie zanosi się ;D a po drugie będzie to ...Harbeth :)) :)) tylko inny model.

kangie

Cytat: Jakub w Marzec 02, 2015, 21:41A odnośnie brzmienia, nie lubię efekciarskiego konturowego grania, czyli jebut na basie i cykające talerze. Wolę stonowane, naturalne brzmienie.
Ja też nie lubię efekciarstwa.

Jakub. powiedz mi jedną rzecz. Jak rozumiesz "naturalność" brzmienia dotyczącą instrumentów perkusyjnych, talerzy, wszelakich przeszkadzajek. Słyszałeś chyba takie instrumenty na żywo, czy powiedzmy z odległości 4-5m. Jak naturalnie brzmią talerze?

Descuberto

Lubię sobie czasem poczadować, głośno i dynamicznie,  skomplikowane i gęsto zagrane kawałki ... bez najmniejszych oznak Clippingu oczywiście.