Koperty i folie na płyty i okładki

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 04, 2014, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

zna ktos tego sprzedawce i te folie?

http://www.ebay.pl/itm/100-LP-12-Record-ORIGINAL-Plastic-JAPAN-KATTA-INNER-SLEEVES-FREE-SHIPPING-/311773392767?hash=item4897246f7f:g:kXIAAOSwXshWsJu3

wyglada, ze ma te same folie zewnetrzne, co moj ulubiony japonski sprzedawca estacio_records, ale taniej wychodzi, glowy jednak nie dam, ze to te, bo nie mam zadnej pod reka nieuzywanej.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Znam tego sprzedawcę i znam te folie. Katta to (przynajmniej w Niemczech) ceniona za jakość japońska firma, a JapanRecords to sklep w Berlinie prowadzony przez sympatycznego maniaka japońskich wydań. Kupować możesz też bezpośrednio u niego bez pośrednictwa ibaja.
Mam te folie i jestem z nich bardzo zadowolony.

moon

o widzisz,dzieki. Te folie wygladaja, przynajmniej zewnetrzne, tak samo jak te, ktore sciagam z Japonii, co prawda nigdzie tam nie widzialem nazwy firmy przy nich, Katta itp., a te z Berlina wychodza jednak przy 100 wewn i 100 zewn. prawie 100pln mniej niz te moje. Prawdopodobnie sprobuje. jeszcze raz dzieki.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

One są cieniutkie. Miej więcej tak jak kiedyś folie Polskich Nagrań.

moon

bardziej mnie interesuja zewnetrzne, bo piszesz o wewnetrznych ?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Pisałem o wewnętrznych bo do takich podałeś link.
Andre ma też zewnętrzne. Bardzo dobra jakość. Z zakładką i warstwą samoklejącą. Sam nie kupowałem, ale miałem w ręku. Tu masz linę do jego sklepu:
https://japan-records.de/de/zubehor/10297-zubehr-100zubehoer-jap-lpaussenfolieoutsidesleeve.html

moon

akurat wkleil sie do zewnetrznych, nawet nie zauwazylem, sklep wczesniej namierzylem, porownywalem czy lepiej z ebaya czy ze sklepu. Takie wlasnie zewnetrzne kupuje do Japonca swojego, myslalem, ze moze tez je masz. Z Twojeo opisu wynika, ze wewnetrzne bede takie same lub bardzo podobne
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

wszystko doszlo elegancko w dwa dni, zewnetrzne to te, ktorych szukalem, wychodza nieco taniej niz brane z Japonii, i kilka dni szybciej:) dzieki Rudy za informacje
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

magus

Przydałby się jakiś test porównawczy :)
Aspekty praktyczne, jak i "badania fizyczne" na "pojemność elektrostatyczną folii" ... ciekaw, jakie wyniki by były ...

A teraz moje pytanka:

Spotkał się ktoś z foliami strunowymi na okładki?

Na pewno będę chciał jakieś okładki "zaramkować" i na ściane - przydałyby mi się wtedy okładki zastępcze, czy to co jest na rynku dostępne, jest lakierowane, czy to zwykły karton?

MAC

Ponieważ pseudo japońskie zaklejane koperty uj mi strzelił (klej działa tylko kilka razy) zakupiłem takie bez kleju, normalne...
http://allegro.pl/okladki-na-winyle-lp-gruba-dobra-folia-0-12mm100x-i6144423185.html?snapshot=MjAxOC0wMS0wN1QwNTo1Mzo0Mi45NTFaO2J1eWVyOzMzZTljZjg3MTI3OWQzYTFkMzZkMjE4YzE5MjFmZjE1NjY2M2ZkMzNiNGIzNDg0MWQ5MWVmMTgzYjRlNjEyYWI%3D

...jakież to gówno jest  :o >:(, wywalone pieniądze w błoto. Wsuwam płytę na półkę czyli folia zostaje w rękach  >:(

Oryginalne japońskie zaklejane są już ze mną prawie 10 lat i działają jak nowe. Gdzie je kupić?


MAC

Na 100% to sa japońskie folie czy tylko typu japońskiego (bo z tym tez się spotkałem)?

rudy-102

To jest sklep prowadzony przez świra większego niż Ty i ja razem wzięci. On ma jobla na punkcie japońskiej jakości. Nawet płyt nie ściąga spedycją przez internet, tylko sam jeździ di Japonii.
Gdybyś był w Berlinie to sklep jest przy dworcu Friedrichstrasse.

rudy-102



MAC

Wielkie dzięki rudy.
Kupiłem większą ilość zaklejanych kopert i przy okazji koszulki antystatyczne tej samej firmy.
Przez eBay kupiłem.
Dzięki za namiar

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Mam nadzieję bo kupiłem 500 kpl  :)

Jakub

To ile Ty masz płyt, że kupiłeś 25000 kopert?  :o

MAC

Kpl czyli koperta zewnętrzna i wewnętrzna koszulka antystatyczna.

Jakub

A, ok. Myślałem, że zamówiłeś 500 kompletów po 50 sztuk :D

MAC


Bartolo

Cytat: masza w Styczeń 09, 2018, 20:47Kupiłem większą ilość zaklejanych kopert i przy okazji koszulki antystatyczne tej samej firmy.
Przez eBay kupiłem.
Dzięki za namiar
Masza, dotarły...? Jak jakość..?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

MAC

Nie wiem bo mnie jeszcze od ponad tygodnia w fabryce nie było a tam miały przyjść.
Jutro będę to napiszę.